Kalori tamamlamak için besin tüketimi nasıl sonuçlanır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve vixx tarafından 4 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar.Bulkta temiz besinlerle kilo almak benim için zor çünkü öğrenciyim.Bu yüzden olabildiğince temiz yiyeceklerle beslenip kalan kaloriyi ekmek ve ev yemekleriyle tamamlamak mantıklı mıdır?Kilo alırken normalden fazla mı yağlanırım ne gibi durumlar gerçekleşir? Örneğin 2000 kalori temiz 1000 kalori dirty beslenip 3000 kalori almak nasıl sonuçlanabilir?

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut tipine bağlı bir durum aslında, saçma sapan beslenip yağsız kütle alan arkadaşımda var , ben yesem öyle yağlanırım rahat :D

vixx bunu beğendi.
  3. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Günlük kalori ihtiyacınızın %10 kadarı sağlıklı olmayan besinlerle tamamlanabilir eğer zorundalık varsa deniyordu @respect2us.23 daha iyi açıklar :D

vixx bunu beğendi.
  4. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Karnımda deri fazlası olmasa bulka girmezdim yağ oranım az ama deri fazlası olduğundan kilo almak istiyorum.Başka yorum yapacak var mı?

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Lie, etiketleme durumunda maalesef bildirim gelmiyor. Mesajını tesadüfi gördüm, bildirim gelmediğini söylemek istedim :)
    Bilimsel literatürde geçen diyetin enerjisinin %10'unu sağlıksız, besin değeri düşük besinler oluşturabilir şeklinde. Bu oranın belirlenme sebebi diyetin enerjisinin max %10'unun sükroz gibi boş enerji kaynağı olarak adlandırdığımız basit şekerlerden gelmesi. Senin bahsettiğin durumda diyetin %33'ünü sağlıksız besinler oluşturuyor ki fazla bir oran.
    Ancak kaloriyi tamamlama kısmı için söylediğin şeyler ev yemekleri ve ekmek. Seçimleri güzel yaparsan ev yemekleri ve ekmek zaten besin değeri düşük besinler arasında olmayacak ve tüketmende sakınca olmayacak :)

vixx, Lie ve mrthr35 bunu beğendi.
  6. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkürler yorumunuz için.

7. KuvayıMilliye

KuvayıMilliye Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    %80 bitter çikolata veya %70 %80 ne kadar yüksek kakao bitter oranı iyi gider :) tabi gidipte yarım kilo yeme :joy::joy:arada bir kaloriyi tamamlamak için ufak şımarıklıklar yapıyorum ben böyle öneririm ruhsal açıdan seratonin vs...

vixx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş