Kalori Sayma İşkencesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BerkAslan tarafından 11 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BerkAslan

BerkAslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar BFTR ailesi. Benim size bir sorum olacak. 15 yaşında 174 boyunda 70 kilo bir gencim.Ve %15-16 civarında yağ oranım var. Yağ oranımı %11-12ye düşürmek istiyorum. Ben fitness sporunu yaklaşık 8 aydır yapıyorum. Benle başlayanlar benden çok çok fazla yol katetti. Ben ise yerimde saydım. Son 3 aydır kalorilerimi saymaya başladım. Bu bana çok yorucu geldi. Çünkü okula gittiğimde yemekhanedeki yemekleri ben seçemiyorum. Buna göre bir ayarlama yapmam gerekiyor. Saat 8 de girdiğim okuldan saat 3 de çıkıyorum. Yani yeterince kalori almam için yeterli zaman olmuyor (ödevler,ders çalışma). Bir de okuldan sonra antrenman olunca bu kalori sayma işlemi bana işkenceye dönüşüyor. Sizce sadece kalori saysam ve sadece protein miktarımı hesaplasam benim gelişmem için yeterli olur mu? Yoksa şu an yaptığım gibi karb. protein yağ ve kaloriyi tek tek mi hesaplamalıyım ? (ki ilk zamanlarda kolay gelsede gramı gramına almak için strese giriyorum ve isyan edip sağlıksız yiyecekler yiyorum. Her pazartesi diyette cabası) Çok bir etkisi olur mu? Veya kalori saymak bir saçmalık mı?

2. xaedos

xaedos Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Aynı boy ve kilo benzeri sayılırız.sana tavsiyem low carb diyeti ve intermittent fasting yapman.diğer tavsiyem ise sakın split yapma full body yap.

LG-K530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ysnkrksbody

ysnkrksbody Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Musabık sporcu değilseniz ben kalori hesaplamayı gereksiz görüyorum. Yediğiniz proteini hesaplasanız zaten ne yiyip yemediklerimiz ortada.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    android market gibi platformlarda ya da webde "beslenme" , "myfitnesspal" gibi uygulamalar var..beslenme uygulamasını ben kullanıyorum şahsen..bulgur pilavı yazıyorsunuz 10 türlü pilav çıkıyor.diğer insanların girdiği rakamlar da oluyor.
    Bu tür uygulamalar ile en azından 3-4 gün tüm yediklerinizi hesaplarsanız genel olarak yediklerinize dair bir fikir oluşur kafanızda..
    gün içinde 3000kalori almanız lazım ama 3-4 gün boyunca ortalama 2500de kalıyorsanız mevcut rutininize meyve, çiğ kuruyemiş vb ekleyebilirsiniz..ya da protein shake.i eklersiniz.
    okulda çiğ kuruyemiş ve muz ibi gıdaları yemesi zor olmayacaktır..

Sayfayı Paylaş