Kalori Hesabı Neye Göre!Bakarmısınız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve eoguzhan tarafından 26 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. eoguzhan

eoguzhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ben 115 kiloyum zayıflama kararı aldım.Şimdi nette olan programlarda hareket durumu var ben 6 gün 1 saat yürüyüş + 20 dk karın egzersizi yapıyorum.Ve diyetisyenin verdiği 2200 kalorilik diyet programı var onu uyguluyorum.Neyse şimdi kalori ihtiyacını bulurken hareketsizmi yapıcam yoksa yoğun sporumu işaretliyeceğim(haftada 5 günden fazla spor) hangisine göre kalori ihtiyacını belirleyeceğim?
    Ek bir soru daha:1 saat yürüyüş yerine haftada 6 gün 1dk koş 2dk hafif tempolu (8x3:24) dakika hiit yapcam zararı olurmu? 3 gün falan öneriyolar fazlasının sağlığa zarı varmı ?

2. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    hııt yapman çok daha iyidir.kardiyo sırasında sadece o an kalori yakarsın ancak hııt ile yağ yakımı uzun süre devam eder antrenmandan sonra dahi.normal olanını işaretle çok ağır olanını işaretlemen doğru olmaz.ve zararlı olmaz aksine araştırmalarda kalp krizi riskini çok ciddi derecede azalttığı saptanmış.süre hesaplama nabzını 160 lara çıkardıktan sonra yavaşla 100 110 da tekrar koşuya başla.tabi bunu kendine göre ayarla ben 130-180 arasında yaparım ancak kilonu boyunu koşma durumunu bilmiyorum

3. eoguzhan

eoguzhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tamam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    115 kilo ile hiit tavsiye etmem eklem sıkıntıları çekersiniz. önce yürüyüşle hem eklemleri ve kasları alıştırın hem de biraz kilo verin. en azından 100 kg ya düştükten sonra hiit, koşu vs deneyin

Barbell Training bunu beğendi.
  5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hatta belki daha da zayiflamasi gerekebilir. Boyunu bilmiyoruz. Kisaysa asiri kiloludur. Uzunsa cusselidir 100kgda hiit yapabilir.

Imkan varsa cok kaliteli bir kosu ayakkabisi alin. Bu ayakkabilarin tabanlarini ozel malzemelerden yapiyorlar. Ayaklariniza ve eklemlerinize gelen baskiyi yumusatir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. eoguzhan

eoguzhan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum:1.83
    Yaşım:17
    Kilo:113.7 ama yağ yakdığımı falan sanmıyorum
    Ayakkabı:nike air zoom var yanlış anlaşılmasın sorulduğu için yazdım
    3 Gündür saat 9.30 da yatıp 5.50 de kalkıyorum yeşil çay içip 1 saat 10 dk civari yürüyorum.İlk önce hiit yapayım dedim ama göğsüm ağrıdı iş sıkıntıya gelmesin diye bende yürüyorum.Dediğiniz gibi ilk önce fazlalıktan biraz kurtulucam.Birde diyetisyenin verdiği diyet listesine yorum yapar mısınız yeterlimi yoksa fazlamı diye?
    Sabah:1 yumurta /1 kalıp peynir/ 5 adet zeytin/ 3 dilim kepekli ekmek/ bol domates salata biber /Probien alıyorum 1 tablet ve Omega 3-6-9 Balık yağı 1 tablet
    Ara öğün:1 Kase yoğurt yada 1 bardak tarçınlı yarım yağlı süt
    Öğlen:150-200 gram tavuk/ 5 yemek kaşığı sebze yemeği(ıspanak falan)/3 yemek kaşığı bulgur pilavi/çorba yazıyor ama içmiyorum/2 dilim kepek ekmeği ve salata ve balık yağı 1 tablet
    Akşam:100 gram tavuk yada 4 kaşık kuru baklagil/ 5 yemek kaşığı sebze yemeği(ıspanak falan)/3 yemek kaşığı bulgur pilavi/çorba yine var ama içmiyorum/ 3 dilim kepek ekmeği ve 1 adet balık yağı ve probien 1 tablet

Sayfayı Paylaş