Kalori açığı ve kilo verme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hymen tarafından 3 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hymen

hymen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar iyi günler malum covid-19 sebebiyle evlere tıkılmak zorunda kaldık, benim de sınavlarım başladı dolayısıyla bir aylık bir süre yaklaşık evde ders çalışmam gerekiyor ancak bitiminde spor salonlarına gitme imkanım olacak. Evde akşama kadar oturup ders çalışıyorum fakat bir yandan da kilo vermek için uğraşıyorum bunun için kalori açığı oluşturuyorum. 23 yaşındayım 75 kiloyum 178 boyundayım. günlük 2000-2200 kalori almam gerekiyormuş hesaplayıcılara göre sanırım, ben ise günlük 1000 kalori üstüne çıkmıyorum bile, hareket de etmediğim için çok da acıkmıyorum zaten. Benim sormak istediğim şey şu 1000 kalori yerine 1500 kalori alsam kilo vermemde bir farklılık oluşturur mu? yani kalori açığı miktarının kilo vermedeki önemi ve sınırı tam olarak ne olmalıdır bilgilendirebilirseniz mutlu olurum.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  3. hymen

hymen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ne kadar olması gerekir? genel kahvaltım 2 haşlanmış yumurta 1 dilim peynir 5 zeytin domates salatalık. akşam yemeği de mesela 6-7 köfte oluyor ara öğün olarak da muz veya erik falan yiyorum. dolayısıyla 1000 in üstüne çıkmıyor çok.

4. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Dostum kilon anormal bir değer değil, günlük 300-400 kalori daha az alıp beslenirsen çok daha sağlıklı olur senin için. Diğer bir husus sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması için, günlük 25-30 gram lif tüketmeye çalış.(Lif ve Kalori sayacı için mobilde Fat Secret var onu kullanabilirsin)

5. hymen

hymen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim öyle yapmaya çalışacağım.

6. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Benim gördüğüm kadarıyla sağlığını korumak ve yağ yerine kas yakımını engellemek için iki temel kural var:

1- 1000 kalori açığını aşmamak.
    2- Günlük 1200 kaloriden az tüketmemek.

Sen şu anda ikisini de ihlal ediyor gibisin. 1500 kalori civarına çıkarsan günde 700 kalori açığı verirsin, bu da haftada -0.7, ayda kabaca -3 kilo eder. Acele etmenin hiçbir mantığı yok, zaten vermen gereken kilo az. Bu kadar yüksek kalori açığı vermenin ders çalışmanı olumsuz etkileyeceğini de unutma. Ben olsam haftada 3-4 gün cardio yapar, günlük kalorimi de 1800-1900 seviyesine çekerim. Bütün gün evde oturduğumuz şu günlerde akıl ve beden sağlığımı da çok daha iyi korumuş olurum.

Sayfayı Paylaş