Kalori Açığı Oluşturarak Yağ Yakımı Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nevermore22 tarafından 14 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Nevermore22

Nevermore22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar sevgili bodyforumtr üyeleri. Üniversite yıllarında yaptığım spordan sonra aktif olarak tekrar spora başladım fakat kafamı kurcalayan sorular var. Şu anda Flexor hocanın yeni başlayanlar için ilk 1 aylık programını uyguluyorum. Özellikle bel bölgemde ve baldırımda yağlanma mevcut . Vücut bilgilerim aşağıdaki şekilde;

Boy: 1.83
    Kilo : 87,10
    Yağ Oranı : 26,4

Aklıma takılan sorular şunlar ve cevaplarını bulamıyorum. Tüm forumu didik didik ettim diyebilirim.

-1- Günlük kalori ihtiyacımın ne kadarını protein , yağ ve karbonhidrat olarak almalıyım ?

-2- Hesapladığımda günlük kalori ihtiyacımın 2750 kcal oldugu ortaya cıkıyor ve beslenme programımı 2150 kcal olarak düzenledim. Yeterli midir ?

-3- En hızlı yağ yakımının sabah aç karna yapılan interval kardiyo olduğu hakkında herkes hem fikir sanırım. Antreman günleri dısında kalan 3 gün sabah erken kalkarak 7 km koşuyorum. Interval kardiyo prensibine uygun şekilde hızlı koşup tekrar yürüyüp tekrar kosuyorum ve nabzımı yüksek tutuyorum.

-4- Antremandan hemen sonra yaklasık 20 dakika kosu bandında tempolu kosu yapıyorum.

Beslenme programımı da aşağıdaki gibi düzenledim.
    Kahvaltı
    2 tam 3 yumurta beyazı
    50 gram yulaf ve 100 ml süt

Ara öğün
    75 gram lor peyniri
    10 gram fındık ve 1 elma

Öğlen
    200 gram tavuk göğsü
    200 gram yağsız pirinç pilavı

Ara öğün
    75 gram lor peyniri
    10 gram ceviz ve 1 adet muz

Akşam
    200 gram tavuk göğsü
    200 gram yağsız pirinç pilavı
    200 gram salata
    10 gram zeytinyağı

Yatmadan
    200 ml süt

-5- Bu programla günlük 2074 kalori, 184 gram protein, 67 gram yağ 166 gram karbonhidrat alıyorum. Günlük kilomun 2.8 katına kadar protein alabileceğimi öğrendim fakat karbonhidrat miktarı ne kadar olmalı ?

Not: Ek bir supplement ya da takviye kullanmıyorum.

Değerli bilgileriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş