KALORİ AÇIĞI İLE ALAKALİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sergen turaman tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    SELAM ARKADALKAR 178 BOY 56KGYİM.ZAYIFIM.BU ARALAR MAALESEF 1300 1400 KALORİ CIVARI ALIYORUM.YİYEMİYORUM.ŞİMDİ ASIL SORU ŞU.1300 KALORİ ALDIM.GİTTİM Bİ DONDURMA YEDİM 600 KALORİ DİYELİM SAAT AKAŞAM 8DE YEDİM.1700 KALORİ OLDU.AMA ŞEKERLİ VS KG ALIRMIYIM?

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Dostum 1400 kalori bir şey değil ki yiyemiyorum diyorsun, sen daha 1400 kaloriden fazla yiyemiyorsan, bu sporda nasıl bir yol katetmeyi düşünüyorsun? :) Bence 1400 kaloriyi bile alamayacak kadar güçsüzsen, hayatın boyunca yerinde sayarsın.

Ben Bulk'ın doruğunda olduğum zamanlarda 4000 kaloriyi sırf sağlıklı besinlerden yediğimi hatırlıyorum, patlayacak duruma geliyordum ama yine de yiyordum.

Dondurma yemenin sporda yeri yoktur, kesinlikle bildiğimiz sağlıklı besinlerden almaya bak kalorileri.

sergen turaman bunu beğendi.
  3. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    hocam merhaba.doğru az yiyorum yaşım 15.bu kalorileri nası kapatırım diye düşünüyorum.az yiyorum çok az gelişiyorum belki gelişemiyorum.yemek yapmayı bilmyorum.annem yapar ancak bütün gün okul var.sabah güzel bi kahvaltı.öğlen bi sandvçile geçiştiyorum ancak saat 7 kahvaltı 11 bbi sandçic akşam yemeğini 6 da yiyorum.birde antreman 4de.hiç enerjim olmuyor.bu öğlen yiyemedğimden dolayı değilmi?

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Senin de bildiğin üzere bu sporda kas yapmak istiyorsan kilo alacaksın, kilo almanın da tek bir yöntemi var aldığı kaloriyi artırmak.

Rich Piana'nın da dediği gibi, "Kilo alamıyorum" diyorsan yapman gereken şey çok basit, daha fazla yemek, eğer "Zaten fazla yiyorum yine kilo alamıyorum" diyorsan, o zaman da yapman gereken şey çok daha fazla yemek, eğer "Çok daha fazla yiyorum zaten " diyorsan, o zaman da çok çok daha fazla yiyeceksin. :)

Sana tavsiyem, yemekte zorlanıyorsan kaliteli karbonhidrat içeceklerinden alman.

Çünkü her insanın vücudu aynı çalışır, sen iştahım yok yiyemiyorum diyorsun, fakat cevap olarak alacağın daha fazlan yemekten başka mucizevi bir yöntem yok, çünkü vücut kalkıp da "Ya bu çocuğun iştahı yok, dur ben buna bir kıyak yapayım da çok fazla yemese bile kilo alabilsin" demez. :D Kaldı ki sen fazla da yemiyorsun zaten.

sergen turaman bunu beğendi.
  5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    anladım.enerji azlığıda ordan geliyor.ben bu kadar az yemeyle zayıflarımda bile değilmi?ki buda benim için berbat bişey

Sayfayı Paylaş