Kalça sorunu yaşayanlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve DrejGe tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DrejGe

DrejGe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Değerli forumdaşlar ;
    6 ay kadar öncesinde sadece 3 ay spor yaparak bırakmıştım gözle görülür çok bir değişim olmadan yani. Şu günlerde tekrardan başlıyacagım ama kalça ve basen sorunum var bunu nasıl yok edebilirim bedene gore çok büyük bende takınti haline geldi. Daha önce böyle olanlar veya fikri olanlar paylaşabilirmi. Antrenman, beslenme veya supplement şeklinde nasıl geçer yani.
    Ölçülerim
    Boy : 1.80
    Kilo : 70
    Kalça : 95
    Bel : 75
    Omuz : 102
    Herkese teşekkürler lütfen yardım edin. :(

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Genetik yapın yağların alt tarafta daha çok toplanmasına yol açıyordur, bunu değiştiremezsin. Kas kütleni arttırıp yağ kütleni azalttıkça zaman içinde düzelir. Boyuna göre kilo zaten düşük. Kalça basen eritmekle uğraşmaktansa üst tarafı kalınlaştırmakla uğraşman daha iyi olur. 5-6 aylık bir bulktan sonra %10-12 civarına düşene kadar yağ yakarsın, sorun hallolmuş olur. İstersen direkt yağ yakımına da girebilirsin ama işin bittiğinde çok zayıf kalmış olursun.

mericboss99 bunu beğendi.
  3. DrejGe

DrejGe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkürler hocam, genetik sanırım ben direk yağları eritmekle uğraştım sonrasında spora başlarim diye düşünmüştüm 75kg dan 70e düştüm ve bel üzerinde yağ çok azaldı ve dediğimiz gibi devam edersem kalça yağlarını verdiğimde çok zayıf olucam. En iyisi dediginiz şekilde spora başlayıp üst tarafı kalınlaştırmaya çalışmak sanırım. Bulka ne zaman başlamamı önerirsiniz hocam spora başlar başlamazmı ? Başladigimda bcaa ve keratin kullanarak başlamayı düşünüyorum iyi olur dediğimiz kombinasyon varmıdır.

doxux bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi, ilk günden başlayabilirsin. Supplement kullanman şart değil, sana kalmış bir şey. Günlük ihtiyaçlarını besinlerden karşılayamazsan kullanabilirsin, yoksa kullanman şart değil.

5. DrejGe

DrejGe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamdır hocam aydınlandım yeterince biraz daha araştırıp hemen başlıyorum. Çok teşekkür ederim.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş