Kalça / Bel orantısızlığı? Dışarı doğru çıkık kalça sorunu yardım!

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve brodeindozu tarafından 26 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. brodeindozu

brodeindozu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dostlar, üstadlar selamlar..
    Yaşım 19, boyum 1.86 cm, kilom 80 kg, Cinsiyet : Erkek
    Hiç uzatmayacağım, sporu okuldan dolayı hep parça parça yaptım ve normal bir vücudum var ne böyle yağlı yağlı ne de kaslı. Hatta göbek çevrem, (yan kısımlar) ve kalçam şuan rahatsız ettirecek şekilde yağlı. Ciddi anlamda canımı sıkıyor ve burada çözüm bulabileceğimi umuyorum. Vücudumda bir orantısızlık var. Yandan bakıldığında kalça kısmı abartı bir biçimde dışarı doğru çıkık, bel bölgem arkadan gayet ince fakat önden göbek kısmı dışarı doğru. Kafanızda canlandırabildim mi bilmiyorum ama can sıkıcı bir görüntü. Kalçam 100 cm, belim ise 90, fakat bu 90cm'in büyük kısmı önden, yani öne doğru bir salınım var. Giydiğim pantolonlar yakışmıyor, belim arkadan ince olduğu için dar tişört giydiğim zaman kalçam olduğu gibi dışarı çıkıyor ve çok gurur kırıcı bir görüntü dışarıda yürürken rahatsız olmaya başladım. Yani kısa tişört ve gömlekler giyemiyorum illa kalçamı kapatması lazım ki rahat rahat gezebileyim. Şuan spor salonuna yazıldım. Daha önceden biraz tecrübem var. Full body olarak vücut çalışıyorum ve antrenmandan sonra da yarım saat HIIT kardiyo yapıyorum. Ekmeği kestim ve protein ağırlıklı besleniyorum fakat yanlış mı yapıyorum bilmiyorum akıl almak istiyorum. Oradaki yağları eritmek istiyorum. Bölgesel yağ yakımının olmadığını biliyorum fakat sorum şu.. Yağ yakımı diyetlerinde yumurta, süt vs şeyler yok sadece salata, tavuk, et vs var. Ben nasıl beslenmeliyim? . Nasıl bir programla çalışmalıyım. Oradaki yağları en hızlı nasıl eritirim? Öz güvenimi etkiledi çünkü cidden yaşayanlar varsa bu durumu anlayacaklardır. Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Lordozun var anladığım kadarıyla. Anterior pelvik tilt diye arat bakalım sıkıntın o mu. Eğer o ise internette yapman gereken egzersizleri bulabilirsin. 3 ay kadar yaparsan bu problemden kurtulursun.

Qresmaas ve brodeindozu bunu beğendi.
  3. brodeindozu

brodeindozu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Valla üstad tam olarak bu ya adamsın en azından adını biliyorum artık çok sağol. Bir de kalça eritmeyle ilgili bilgi alabilirsem birilerinden çok iyi olucak :)

Hydraa bunu beğendi.
  4. fizyo_spor

fizyo_spor Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Ne yaptın çözdün mü?

Kerem00 bunu beğendi.
  5. Kerem00

Kerem00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba bende de aynı sorun var ama lordoz mu emin değilim yardımcı olurmusunuz boyum 170 kilom 60 yaşım 15 ne yapmam lazım aşırı rahatsız oluyorum

Sayfayı Paylaş