Kalça, Basen, Bacak Sorunu!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JoinVille tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JoinVille

JoinVille Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar selamlar,

Fitness'ta 1 ay'ımı doldurmuş bulunuyorum. Başlanğıç değelerine bakacak olursak

Boy : 172
    Kilo : 99.4
    An itibariyle
    Kilo : 92.5

Giden kiloların içerisinde kas'ta var! Bunun nedeni sırf cardio ( Koşu ) yapmam.

Geçmişten bu güne baktığım zaman göbek te bariz bir azalma var. Vucüt tipim yanılmıyorsam Endomorph
    Şimdi Kalça Basen ve Bacaklarımı inceltmem için belli başlı hareketler yapmalıyım squat vb. Yoksa cardio ya devam etsem de zaten zamanla gider mi ?

Endomorph olduğum için moralim de bozuk açıkcası :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu nereden biliyorsun?

3. JoinVille

JoinVille Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    BC 418 Bölümlendirilmiş Vucüt analizi yaptırdım diyetisyene ilk gittiğimde ve sonrasında orada nerden ne gitmiş belli. Tabii ne kadar güvenlilir bilgiler onu bilmiyorum orayı baz alarak söyledim.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ha ok, tanita. O aletler çöp. Kas kaybetmedin merak etme. Bacakları veya herhangi bir yeri inceltmek için yapılması gereken belli, düşük kalorili beslenmek. Bir yandan da temel egzersizleri temel alan bir program uygulamak ve yeterli protein almak (vücut ağırlığı x 1.5-2 gr) İmzamdaki programlara göz atabilirsin, hepsi squat içerir. Kardiyo opsiyonel. Sağlık için yapabilirsin, çok abartmana gerek yok. Haftada 2-3 defa 15-20 dak yeterli, gerisi keyfine kalmış. Yapacaksan da antrenmanın sonunda yap ki önden enerjini azaltmasın. Kas kaybetmemek için en önemlisi ağır kaldırıp yeterli protein almak çünkü.

1 ayda 7 kilonun birkaç kilosy sudur, bundan sonra kilo kaybı yavaşlayacaktır. Yavaşladı diye moralini bozmadan devam et.

JoinVille bunu beğendi.
  5. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Dostum 7kg gibi bi kütleyi 1 ay içinde vermişin kas kaybı muhakak olmuşdur fakat gayet güzel bir sonuç tebrik ederim zaten bir diyetisyenden yardım alıyosan bize söyleyecek pek bişi kalmıyor

JoinVille bunu beğendi.
  6. JoinVille

JoinVille Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13

Spor'a başladıktan 1,5 Hafta sonra diyetistene gidip analiz aldım. İlk analiz 8 Aralık Ondan sonra 23 Aralıkta bir daha gittim ve fark resimdeki gibi.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2014 ---
    Yorumlarınız için çok Teşekkürler.
    Dip not olarak söylemek isterim spora yazıldığımda analiz sonucu %32-33 oranında yağ çıktı antranör sırf cardio yapmamı söyledi ağırlık çalışmamın bana zararı olurmuş bu kadar yağ oranıyla ısrarlarıma rağmen ikna edemedim :) En son kendime program yapıcam o olacak.
    Tabi şu da var Benim amacım Kas kütlemi ( Koruyarak şimdilik ) yağ yakmak ve Tartıda gözle görülür zayıflamak ardından kas inşası belki yanlış bir düşünce ama tartıda 80 kiloyu göstermem lazım malum bir iddaa var ortada.

Son düzenleme: 28 Aralık 2014

Sayfayı Paylaş