Kaju fıstığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berkay YAŞACAN tarafından 8 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Diyetimde 40 antremandan sonra 40 gr kaju fıstığı yesem sıkıntı olur mu kalori kontrolü yaptığımda haftada 1,5 kilo vermek için 2000 kalori alıyorum kaju fıstığınıda alırsam 1500-1600 oluyor zaten kilo yapar mı düşünceleriniz neler ?

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Kaju kalori miktarini bilmiyorum ama cok kaliteli bir besin yag ve protein acisindan, ara ogunlerde 1-2 avuc atiniz...
    Bircok makakede oneriliyir, ceviz, findik, fistik, makadamia, brezilya fistigi vs...

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. virtual shark

virtual shark Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    beslenmendeki günlük yağdan gelen kalori alma kotanın içinde kalıyorsan çiğ olmak koşuluyla kaju da sağlıklı bir yağ kaynağı olarak kullanılabilir (günlük ne kadar yağ yiyorsun ve günlük kilo başına alman gereken yağ oranını hesaplıyorsun diye tahmin ediyorum).

ancak kajunun diğer kuruyemişlere gore karbonhidrat oranı biraz yüksekdir. low carb diyetlerde belki biraz daha kontrollü yenmesi gerekli olabilir.

4. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hocam ağır bi diyet yaptığımdan akşam öğünü olarak 40gr almayı düşünüyorum 240 kaloriye denk geliyor.
    bu yağlanma yapar mı

Sayfayı Paylaş