KAHVE MI NESCAFE MI ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve asvpmob tarafından 1 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. asvpmob

asvpmob Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar okudugum kadariyla antrenman oncesi kahve icerigi sayesinde yag yakimina yardimci olup enerji veriyormus.Peki bunun icin illa kahve mi yoksa nescafe kullansakta olur mu?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    kafein içeren her şey olur.ama nescafede o minik poşetlerde ne kadar kafein vardır bilmiyorum.eğer sık kahve içen biriyseniz ve içlerinde az kafein varsa etkisi minimal olabilir.

3. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Filtre kahve veya Türk kahvesi diye biliyorum. Nescafe işlenmiş olduğundan pek tercih edilmiyordu bir sebepten ötürü. @Berkay Türkkan bununla ilgili yazı yazmıştı.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  4. asvpmob

asvpmob Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde pek kullanmiyorum. Nescafe kullanmak istiyorum.Cunku zahmetsiz ama seker durumu var.
    Bu arada tesekkurler beyler

5. muhti77

muhti77 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Filtre kahve veya turk kahvesi kullanmalisin. Cunku direkt olarak kahve cekirdiklerinin ogutulmesiyle olusur.
    Nescafe dedigin sey granul kahvedir. Nescafe bir kahve markasinin ismidir yani. İslenmis bir seydir. Zaten agiz tadu olan bir insan filtre kahvenin tadina baktiktan sonra bir daha granul kahve kullanmaz. Heleki ucubirarada gibi sacma sapan sekerin dibine vurulmus bir seyi hayati icmez.
    Al evine bur french press. Yap filtre kahveni. İstersen azicik da yagsiz sut kat. Miss gibi ic.

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şimdi şöyle bir durum var,ben hayatımda hiçbir kahveyi begenmedim.ne kahve alışkanlıgım vardır,ne içimden kahve içmek gelir.fakat antrenman önceleri kafeinden ötürü içiyorum.begenmek mi,zerre begenmiyorum.fakat kafein oranından ötürü bende yoğun kahveler içiyorum.ılık yapıyorum dikip bitiriyorum.hafif oldugu icin nispeten o 3ü1 arada gibi şeyler daha hoşuma gidiyor.antrenman öncesi dısında ille kahve icecek olursam da o hafif kahvelerden iciyorum.belki asvpbom'un da böyle bir durumu vardır ondan sormuştur.

7. neshter_90

neshter_90 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Kahveyi şekerli içmek pek sporcu işi değil.karşılaştırmaya gelirsek söylenmiş gerçi ama türk kahveai veya filtre kahve çok daha sağlıklı nescafeye göre.türk kahvesinde telvesi çöktüğü için gereksiz kimyasallar vücuduna girmemiş oluyor keza filtre kahvede de

Ascomycetes bunu beğendi.
  8. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Espresso x2 :D

Sayfayı Paylaş