kahvaltı yapamıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve slayfer tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bunu neye dayanarak soyluyorsun ? Metobolizma hızının yavaslaması ancak 60 saat sonunda oluyor

vucudu 13 14 saat ac bırakmak son derece dogru keske hergun yapabilsek.

ve uslubunuda düzelt

aclık sırasında salgılanan grehlin leptin eroxin growth hormonları yagsız kas kütlesi insası icin ne kadar lazım oldugunu biliyormusun ?

adam gibi yazmayı ögren sonra devam ederiz

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uzun-s-reli-l-k-t39736.html?t=39736

Bu konu daha evvel zaten konusulmus Arastırmadıgınız konular hakkında fetva vermeniz ne kadar dogru

slayfer bunu beğendi.
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    heldic, vücut geliştirme ekstrem bir durumdur. Paleo ile VG yapan hiçbir sporcu da senin dediğin gibi vücudu aç bırakmaz. Sen gündelik hafif spor yapanlar için geçerli olabilecek bir şey söylüyorsun. Yağ alımının yüksek olduğu diyetlerde, öğün aralarının daha uzun olması mantıklı ama o kadar da değil. Tek bir mantıkla her şeyi açıklayamazsın. Sporcu beslenmesi ayrı bir olay.

ozpirik, slayfer, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bu sekilde beslenen ve vg yapan arkadasım var aksam 8 ve 10 da 2 ogun yapıyor baska bir forumda yonetici cok faydasını gordugunu soyledi.

slayfer bunu beğendi.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    heldic, ben de Low Carb besleniyorum ve dediğin kadar aç kalınca ağırlık kaldırmam mümkün değil. Ben de denedim. Üstelik yüksek yağlı bir beslenme uygulayan bir insan saat 10'da bunu yapmaya kalkarsa, doğru düzgün uyuyamaz bile.

ozpirik, slayfer, jimraynor ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    mantık su

gün icinde beyin mide ve sindirim le ugrasmıyor. Yemek isini uyku sırasında hallediyoruz beyin uyurken mide ve sindirim ile ugrasıyor

ben 20 gun kadar denedim ilk 1 hafta zor oluyor daha sonra kolay. Gece uyuma sorunu 1 hafta sonra duzeldi

Gun icinde asırı dikkatli ve enerjik oluyorsunuz.

Konuya dönersek sabah kahvaltısı yerine öglen iyi bir ogun yemenin pek bir farkı olcagını sanmıyorum.

slayfer bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kahvaltı yapamıyorsanız:

**önce 1 bardak su
    *arkasından 5 dakika sonra 1 muz , bir avuç sarı leblebi...)

slayfer ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    heldic, metabolizmanın aktif olduğu saatlerde değil de, dinlenmesi ve inşa faaliyeti yürütmesi gereken saatlerde mideyi meşgul etmenin hiçbir mantığı yok. Bunu zorlama bir mantıkla açıklayamazsın.

ozpirik, slayfer, jimraynor ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

zorlama bir mantık degil.

soyle dusunuyorum ki bu benim dusuncem

beyin mide sindirim bosaltımla mesgul oluyor gun icinde

bunu uyurken ona yaptırabiliriz ki en az dikkat gerektiren zaman uyku.

https://www.youtube.com/watch?v=fnco6k-wna8&feature=player_embedded

ac kalmak ile ilgili bir video

Human Body Ketogenic

zeuss paylasmıstı

Son düzenleme: 17 Mart 2012
    slayfer bunu beğendi.
  9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İşte sadece senin düşüncen olur heldic. Arkasında hiçbir tıbbi ve bilimsel bir dayanak olmayan bir düşünce.

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    mesajım neden silindi bilmiyorum fakat

orexin hormonu acken salgılanır

insanın daha uyarılmıs daha dikkatli olmasını problem cozme yeteneklerini arttırı

fareler uzerinde yapılan deneyler var

labirente bırakıyolar fareler ac ve tok olanlar ac kalan fareler cıkıs yolunu daha kolay bulabiliyolar.

Yukarda verdigim video da ac kalmanın etkilerini gosteriyor zaten

Münihteki Ludwig Maximilians Universitesinin yaptığı bir araştırma uykuya neden olan genin bulunduğunu açıklamış. Buna göre Orexin-A adındaki beynin salgıladığı bir kimyasal maddenin gün içinde uyanık kalmamızı sağladığından şüpheleniliyormuş. Bulgular günışığına çıktıkça uykunun belli bir periyotta dinlenmekten çok daha karmaşık bir süreç olduğu anlaşılıyor. Sonuçta ne kadar uykuya ihtiyacımız olduğunu bilmek güzel olurdu. Böylece günlerimiz daha rahat ve dinç geçerdi.

fazla uyuyan kendini yorgun hisseden kisilere bu hormon dısardan veriliyor tedavi amacı ile

vucudun boyle bir sistemi varsa neden kullanmayalım ?

slayfer bunu beğendi.
  11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece oreksin hormonu salgılansın diye bütün gün aç gezilmez. Sporcu beslenmesi bu kadar tek boyutlu değil. Hala dayanağı olmayan bir iddianın peşindesin. Senin dediğin şekilde beslenen bir sporcunun, bilindik sporcu beslenmesini uygulayan birinden daha iyi sonuçlar almasını geçtim, yakın sonuçlar alabildiğini gösteren bilimsel bir çalışma varsa paylaş.

Aksi takdirde, desteksiz iddialarda bulunduğun mesajların silinir.

Forum Kuralları, Madde 14'ü okumanı tavsiye ederim.

12. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    @heldic, kusura kalma ama donkisot gibisiniz vesselam :) her zaman anti tez sunuyorsunuz ama ayni yel degirmenleriyle savasmaya benziyor. Baska bir topicte danny boy uverdigi pozda yagli bulup iste vegan beslenme vb demistiniz, mumkunse sizin ustun beslenme sisteminizin urunu vucut fotolarinizi alabilirmiyiz yag ve kas oraninizi merak ettim ve herhalde bir cok uye de merak ediyordur.?

ozpirik, slayfer ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Konu sahibinin sorusuna cevap veren mesajlar dışındakiler silinecek bundan sonra. Daha fazla uzamasın.

slayfer bunu beğendi.
  14. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Oldukça ilginç bir tartışma olmuş ve kaçırmışım :)

Benim okuduğum kaynaklarda, sabah kahvaltısının elzem olduğu, çok güçlü bir kahvaltı yapmanın metabolizma hızını %30 kadar yükselttiğini ve bunun da ortalama 5km koşmaya denk geldiği söyleniyordu.
    Ayrıca, leptin dediğimiz hormonun en yüksek olduğu zaman dilimi gece 2 - 5 saatleri arasında oluyor(muş). Akşam 8'den sonra tüketilecek yiyecek ve içeceklerin(şekerli vs) leptinin en verimli zaman dilimini baltalayacağı söyleniyordu insülin dalgalanması yaratacak olmasından kaynaklı.

slayfer, speedtouch, zHeMpa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    konu aslında çok basit, halk ,yurdum insanı bakışıyla açıklarsak:

"gece çok yer yatarsanız ,sabah kalktığınızda sindirim olayı sürmekte olacağından fazla bir açlık hisstemezisniz...gece de ,eğer genç değilseniz,huzurlu uyuyamazsınız...

akşam yemez yatarsanız , sabah aç kalkarsınız...) kahvaltı etmediğiniz durumda "açlık devam eder" , yemezseniz , sürekli enerji seviyeniz düşer ve düşer...antrenman yapamazsınız..."

bu arada , azcık sportif bilimsel yaklaşırsak:

"eğer sağlam spor yapıyorsanız , "glikojen depolarınızı doldurmanız, bunların kapasitesini normal insanlara göre arttırmanız ve mümkün olduğunca dolu olması gerekir..."

ayrıca, bu glikojen depolarından stres ,aktivizasyon , özellikle "intervali l ekstrem enerji iniş-çıkışlarda " kaynak yaratmak ,öyle istenildiği zaman "zile" basıldığında "ver yavrum şuradan bi 300 kcal , 5 dakika sonra bi 200 kcal" demek mümkün değildir...zaten, bunu mümkün kılabilmek , en yüksek verimi bu konuda alabilmek için" sporcular, antrenörler "uğraşır dururlar...)

sporda öyle salt " canan karatayların vb lerin" yazdığı kitaplarla ,öğütlerle genelleme ,salt yaklaşımlar yapılabilseydi ne antrenörlere ne takım çalışmalarına ne de başka şeylere gerek kalmazdı ...

Son düzenleme: 18 Mart 2012
    slayfer, speedtouch, jimraynor ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Orda burda 2 hormon 2 makale okuyan tipler forumda ona buna bilgi satıyorlar ya aklım almıyor. Uzun zamandır rahatsız edici cahilce aykırı olmaya çalışan fikirlerinden forum gerçekten sıkılmıştı. Banlanması iyi olmuş.

17. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Daha önce bir kaynaktan okumuştum şimdi hiç hatırlamıyorum, sabah sıkı bir kahvaltı yapanların yapmayanların geneline göre bel çevresi daha ince oluyormuş.

slayfer bunu beğendi.
  18. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    30 dk uykundan fedakarlık yapıp kahvaltını yapabilirsin bence bunlar bahane oluyor iş fln alarmını 30 dk önceye kur ne kaybedeceksin ki üstüne kazanacagın çok şey olacak

slayfer bunu beğendi.
  19. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet konu baya rahabet görmüş hepsini teker teker okudum. Cevabımı aldım arkadaşlar. Sabahları cornfleks gayet uygun ve pratik oluyor. Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

20. Nizamettin Çelik

Nizamettin Çelik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm Bende Aynı Şekilde Sabah kahvaltısı Yapamıyorum Çok Zorluk Ćekiyorum öğlen 1.30 ta spora gidiyorum kilo almak istiyorum Boyum 1.73 Kilo 55 Yağ Oranım %11 6.2 Kilo Gece 3 4 Te Yatıyorum İş Yerim 2 De Kapanıyor Birde Diyetisyenim Akşam 8 Den Sonra Yemek Yeme Dedi

Sayfayı Paylaş