Kafamda Deli Sorular

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ibrahm1126 tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ibrahm1126

ibrahm1126 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Forumda araştırdığım kadariyla bir program çıkarttım yorumlarınızı bekliyorum.Sabit 08.00 / 16.00 İşte Çalışmaktayım. 1.72 Boy 73 Kg Yaş 22. Göbek Kısmında bacaklarda yağlanma belli oluyor yağ oranını hiç ölçtürmedim o yüzden net bişey söyleyemiyorum.3 4 sene önce bb ye merak sarmıştım ara ara gittim ama istikrarlı bir şekilde gidemedim.yanlış çalıştığım zamanlardı ve şimdi tekrar programlı bir şekilde başlamak istiyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Sabah 07.30 200 Ml Meyve Suyu ( Glikojen depolarını doldurmak için kullanılıyor diye görmüştüm. ) 100 Gr Yulaf Ezmesi 250Ml Süt
    Ara Öğün 10.00 50 Gr Kuruyemiş ( Yağlanma yapar mı bilmiyorum Değişik fikirleriniz varsa fabrikada yapılabilecek şeyler denemek isterim. )
    Öğle Yemeği 12.00 Fabrikada Genelde Et Yemeği Çıkmaz :) Makarna Bulgur Pirinç Nohut Fasulye Tabldot Şeklinde Besleniyorum
    Ara Öğün 14.30 Diğer Ara Öğünle Aynı Tür Beslenme
    Akşam Yemeği 16.30 100-150 Gr Bulgur Yada Pirinç Pilavı İçine Lor Peyniri Yada Haşlanmış Tavuk Yada Bişey Bulamazsam 1 Adet Ton Balığı,
    ( Antreman öncesi yemek hızlı sindirilmesi gerekiyor ve kompleks karbonhidrat tüketilmeli diye gördüm. Et ürünleri geç sindiriliyor bu yüzden antremandan önce tavuk ve balık tüketmiyorum değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz birşey varmı ? )

1 - 1.30 Saat Sonra Antreman

Antreman Çıkışı 19.30 2 Tam 2 Yumurta beyazı 50 Gr Lor Peyniri Omlet ( Antreman sonrası Protein ve karbonhidrat birlikte alınmalı mı. Yani Bu öğüne pilav makarna haşlanmış patates gibi karbonhidrat eklemeli miyim ? Pilav tavuk salata yada balık şeklinde de düşündüm haşlanmış tavuk sindirimi uzun oluyormuş kararsızım hangini tüketmeliyim yorumlarınızı bekliyorum )

Yatmadan Önce Yarım Yağlı Süt 500 ml ( Gece uykuda hormonlar salgıladığından bazı arkadaşlar gece yatmadan bişey tüketilmesini tavsiye etmiyor, bazı arkadaşlar ise sindirimi uzun sürecek şeylerle beslenmemiz gerektiğini vücudumuzun aç bırakılmaması gerektiğini düşünüyor. forumda bi ikilik gördüm ve net bir yanıt bulamadım bu konuda da kararsızım)

Arkadaşlar şuanda düşündüğüm sistem bu ve haftada 4 gün Antremana gidicem Salı, Perşembe, Cumartesi, Pazar önerilerinizi bekliyorum taslak olarak kullanıcam bunu yorumlarınıza göre öğünleri değiştirebilirim her türlü değişime açığım yeterki mantıklı ve faydalı olsun. Öğünlerin yanına yazdıklarım benim için çok önemli cevaplarsanız çok sevinirim kararsızım ve tekrar yanliş şekilde beslenmek istemiyorum o yüzden bu sorulara yanıt bulamadan antremanlarımı da istediğim gibi çıkaramıyorum. Tam motive olmam için aklımdakı soru işareti kalmaması için yardımlarınızı bekliyorum.

2. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Yatmadan önce süt içmeyi bırak yediklerinin protein hesabını yap günlük minimum 150-160 g arası protein almaya bak, fabrikada et tavuk vs vermiyorlar ise çözümü kendin yarat bi kaba akşamdan 300-400 gr pişmiş tavuğunu koy öğünlerinde ek 100 er gram olarak onlarıda tüket. Spora 4 günden fazla gidebilme durumun varsa git. Kolay gelsin başarılar.

3. ibrahm1126

ibrahm1126 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki diğer öğünler ile ilgili ne düşünüyorsun yani parantez içinde yazdıklarımın hepsi benim kafamı karıştırıyor bi sonuca ulaşamıyorum spor öncesi spor sonrası öğünleri, sabah kalktığında basit şeker olarak meyve suyu tüketmek felan bir de onları yanıtlarsan çok memnun kalırım :)

4. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Çok takılma her şeye günlük protein oranını ayarla antrenmanlarını aksatma her türlü gelişirsin

~ o ~ T ~ T ~ o ~

5. ibrahm1126

ibrahm1126 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim istediğim gelişimi en üst seviyeye çıkartmak ne zaman ne yapılması gerekiyorsa o yani böyle basit olarak görünen bazı şeyler bile ilgilendiriyor kafama takıyorum o yüzden yanıtını almam lazım :)

6. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bende baslarda böyleydim hatta aldiğim kalsiyum miktarina kadar hesapliyodum...En fazla 3 ay dayanabildim pek kalici olmuyo boyle cozumler su an beslenme konusunda az cok sey biliyorum saglikli besleniyorum sadece assagi yukari aldigim kaloriyide biliyoum bulk yapiyorum zaten.Sabah kalktiğinda meyve suyu içmek hiç bir işine yaramaz glikojen depolari o kadar kolay boşalmıyo merak etme.Meyvedeki disinda basit sekerden her zaman kacin.

7. ibrahm1126

ibrahm1126 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bulk ve definasyon döneminde kalori miktarları nedir ? kg üzerinden hesabı nasıl yapıyoruz yani

8. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bu video definasyon hakkinda bilmen gereken her sey var yine ayni adamin baska bulk ild ilgili bir videosuda var onuda izle

Sayfayı Paylaş