Kafama Takılan Bazı Sorular...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve archers09 tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. archers09

archers09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler.
    Kafam takılan bazı konular hakkında sizin fikrinizi almak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.Yaklaşık 7 aydır vucut geliştirme ile uğraşıyorum.Gerek beslenme gerekse antreman yönünde gayet disiplinli bir şekilde çalışıyorum fakat bu 7 ay içinde olması gereken gelişimi alamadığımı düşünüyorum.Spora başladığım zaman 88 kiloydum şuandada 88-89 kilo arasındayım kolum ise 35.4 cm di şu an ise 36.5 cm.Diğer bi soru ise bel bölgesindeki yağlanma, vucudun diğer bölgelerinde yağlanma yok ama bel bölgesinde yağlanma var.Beslenmemde bir sıkıntı olduğunuz zannetmiyorum antremanım gayet iyi ama bel bölgesinde erime yok diğer bölgelerdede hacim almam için kilo almam lazım ama bu seferde kilo alsam bel bölgesindeki yağlanma daha fazlada artmazmı sizce? Ne yapmam lazım acaba?

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kardeş ben de bel bölgemdeki yağlardan şikayet edip başladım bu işe. az mı yesem çok mu yesem diye aylarca kararsız kaldım. acaba az yiyip beli mi inceltsem, yoksa çok yiyip kas mı yapsam diye gittim geldim. o yüzden kol, 8 ay milim ilerlemedi .ama artık yemekten kısmamaya karar verdim. yemeğe yüklenip ağırlıkları arttırmaya karar verdim. 7 ay olmuş, ne yapacaksan bir an önce kararını vermen lazım :) şöyle bişey yap, aynanın karşısına geç, çok sırıtan dikkat çeken , yanlardan taşan bir belin varsa, incelme yoluna gir. ama değilse, boşver beli, yüklen yemeğe kas yap.

3. archers09

archers09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamda benim halimi anlattın gerçekten :) Açıkçası çok rahatsız eden bir yağlanma yok ama yinede olmasa iyi olur.Gerçekten insan yemek ile yememek arasında kalıyo :)

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    10 ay önce benim bel, omuzlardan daha geniş duruyordu. aslında aşırı bir yağ değil de, biraz da omuzlar dar olunca, nerdeyse bel daha kalın duruyordu. ama şimdi bakınca, en azından omuzlarımın ve sırtımın belden daha geniş olduğunu görüyorum. denize falan da gitmem zaten. benim için kıyafetten sarkan bir bel olmadıktan sonra 2 parmak yağ bir problem oluşturmuyor şu aşamada. o yüzden, benim tavsiyem, o belle vakit kaybedip aynı zamanda diğer bölgelerdeki kası yakmaktansa, omuzları genişletmek daha mantıklı gözüküyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Aralık 2014 ---
    resimle izah edeyim. tam olarak bel bölgemde, birikmiş bir yağ tabakası var ya, işte önce o bölge omuzdan daha genişti. sırtıma baktığımda, sırt yok, sadece bel vardı :) şimdi bakınca, üst taraf daha genişlemiş gibi görünüyor. o bakımdan durumunu anlayabiliyorum. eğer çok çok abartılı bir yağlanma yoksa, diyetle zaman kaybetme derim.

Son düzenleme: 26 Aralık 2014
  5. archers09

archers09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman diyet ile uğraşmaktansa dahada ağır bi şekilde antreman yapmak lazım

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben öyle yapıyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Aralık 2014 ---
    şimdi ben bu omuzları 10 santim genişletsem, bel kimsenin dikkatini çekmez.

Sayfayı Paylaş