Kafam karışık.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ömerkpc1907 tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ömerkpc1907

Ömerkpc1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba.
    Siteye yeni üye oldum,bundan önce takip ediyordum.

Yaşım:17
    Boyum: 1.78
    Kilom: 69
    Yağ oranım: 17.9

Vücudumun bu şekilde,yağ oranı size yüksek gele bilir ama vücudum fit hatta bana zayıf diyenler oluyor. Küçüklükten beri hep meraklıydım yeni başladım 1 hafta oldu ama ondan önce evde 2 ay kendi ağırlığım ile şınav,mekik ile çalıştım size basit gele bilir, bu hareketleri değişik tarzlarla uyguladım sparta şınavı olsun alkış olsun tek ayak olsun hep güncelliyordum hareketlerimi.

Bu forum sandığımdan bile büyük, bu bölümde bile 14 binden fazla konu var bir konuya sabit kalsam diğeri onaylamıyor öbürü başka bir şey söylüyor herkesin fikri başka, benimde aklım allak bullak oldu.
    Gittiğim spor solonu elit bir yer güzel, hocalardan bilge almak isterim ancak fazla ilgilenmiyorlar,güvenemiyorum (bokta çıka bilir) onun için bana yardım etmenizi istiyorum ve bu konuda uzman olan kişiler bana yardım ede bilirse çok memnun olurum

Öncelikle kilo almaya çalışıyorum yağsız bir şekilde. Adaptasyon dönemindeyim.
    Beslenme programıö şöyle:

Kahvaltı: 3 haşlanmış Yumurta(beyazı),Light ton balığı,Lor peyni,Light süt

Öğle yemeği; Haşlanmış tavuk,meyve suyu

Akşam yemeği; Haşlanmış tavuk,bulgur pilavı,meyve suyu

Ara öğünler: muz,kuru yemiş

Azimliyim,yazdıklarımın dışına hayatta çıkmam neyse o. Ancak şimdiden tavuktan bıktım tatsız tuzsuz ama bıktım diye bırakmam hala yerim.

Sorularıma geçiyorum:

1-Yağ oranını ya ben yanlış ölçüyorum yada bu şekilde,bunları yakmak için cardio mu yapayım ? Cardio yapıncada kilo ile birlikte yağ yakıyorum ve ben bunu istemiyorum ne yapmam lazım.

2-Azimliyim sürekli idman yapmak istiyorum ancak ha bire çalışan kas gelişmez biliyorum o yüzden 1 gün aralıkla gidiyorum yanlışmı yapıyorum ?

3-Yediğim yiceklerle gerekli proteini karşılayamıyorum 120 gr
    Protein lazım şimdidem supplemente başlasammı ? Veya onun yerine protein barmı tüketsem?

4-Salonda egolu hocalar var bu yüzden bir hareketi yanlış yaparsam sinirleniyorlar,bu yüzden soru sormaktan korkuyorum. Ağırlıklar bana hafif geliyor mesela push down da 27 yapıyorum ama hafif geliyor arttırsammı bu ağırlıkları yoksa adaptasyondayım diye böyle devammı etsem ?

5- Her zaman beslenmede bir yerde yanlış yapıyorum diye korkuya kapılıyorum ancak harfi harfine yapıyorum. Beslenmede eklemek istediğiniz bir şeyler varmı ?

Yardım edenlere çok teşekkürler şimdiden dediğiö gibi bu konularda iyi olanlar yardım ederse benim için daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş