1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Kafam aşırı karıştı, benim önceliğim ne olmalı?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve theromin0202 tarafından 30 Ağustos 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. theromin0202

theromin0202 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar,

Yaklaşık 2 aydır yaşam tarzımı aktif bir yaşam tarzına çevirdim. Hiç spor salonuna gitmedim ama 2021 yazında evde spor ve yürüyüşle bayağı bir sıkılaştım. Bu sene de 2 aydır koşu ve home workout yapıyorum. Önce 9 aylık sporsuz yaşamımın getirdiği göbeği ve fazlalığı her gün 10 bin adım ve düzenli aç karna koşuyla erittim. 1 ayı bitirdikten sonra Skinny Fat tanımıyla karşılaştım ve bana uyduğunu fark ettim ve koşuyu haftada 2 güne indirerek haftada 4 kere 45 dk antrenman ve haftada 2 kere 1 buçuk yürüme ve koşma rutini uygulamaktayım. Aşağıda besinlerle alakalı bilgi vereceğim ama şunu sormak istiyorum, gyme gitmeyi zaten planlıyorum ama benim şu anki vücudumda önceliğim göbeği tekrar kalori açığı ve hiit ile götürmek mi yoksa direnç egzersizleri ve kalori fazlalığı ile kilo almak mı olmalı? Birçoğunuzun gelişimi çok iyi bu arada, böyle devam!

Boy: 173
    Kilo: 60
    Günlük aldığım kalori: yaklaşık 2 bin
    Yeme düzeni: Paketli gıda yemiyorum, ev yemeği ve meyve sebze ile kuru yemiş tüketiyorum. Proteini yumurta ve yoğurt gibi market-pazar destekli ürünlerle almaya çalışıyorum. Haftada 1 gün cheat day yapıyorum -pazar- onda da yine aynı kaloriyi alıyorum ancak o gün alkol veya paketli gıda tüketiyorum.

Fotoğraflar:
    https://www.dropbox.com/s/6uxzds9qygq6cd0/IMG_7011.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/x19uz8hpl92h7a4/IMG_7007.jpg?dl=0

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Aslında karar tamamen nasıl bir vücut istediginle alakalı? Bu boy ve kiloda amaç iri bir vücut ise kalori fazlası, plaj vücudu ise kalori açığı.

3. theromin0202

theromin0202 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben bir kas pompası olmak yerine yağsız ve görece kaslı bir vücut istiyorum aslında. Bunun için benim tamamen yağsız mı beslenmem gerekiyor yoksa full protein mi tüketmem gerekiyor emin değilim. Yazdığım gibi zaten yağı tavuk, peynir, kuru yemiş gibi besinlerin kendi yağlarından ve yemeklerde kullanılan sıvı yağlardan alıyorum. Hamur işi ve tatlı tüketmiyorum, sevmiyorum da. Yağsızlanmak ve "beach body" için akşam öğünlerinde sadece yağsız salata yemem, sulu yemek ve pilav gibi ürünleri maksimum öğlen tüketmem gerekiyor o zaman sanırım.

Skinnyfat bunu beğendi.
  4. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    3-4 kilo daha ver önce göbeğini erit. Günlük alman gereken kalori 2 bin ise bunun üzerinde protein de alsan kilo alırsın. Sindirim sistemi 21'de kapandığı için akşam yemeğini en geç 18-19'da yemen iyi olur. Tavuk, yağsız süt, kabak, mercimek, bulgur, esmer ekmek ye. 1 çavdar ekmek 70 kaloriden yola çıkarak, 2 yemek kaşığı pilav 70 kaloriye gelse 8-9 kaşık düz 300 diye hesapla böyle ev yemeği yerken

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bir hesaplayicidan alman gereken kaloriyi hesaplayıp kalori açığı vererek ve yine hesaplama ile alman gereken makroları (protein, karbonhidrat ve yağ) hesaplayarak beslenebilirsin. Yağ yakmak icin sağlıklı yağ tüketmelisin ve yine karbonhidrattan doğru beslendikten sonra korkmaya gerek yok. Yemek saati ise o kadar önemsenecek birsey değil.

6. theromin0202

theromin0202 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tam da kollarımda hafif hafif kaslar gözükmeye başlamıştı, 5 kilo daha verirsem onlar da gitmeyecek mi?

Sayfayı Paylaş