Kafam çorba gibi oldu.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darius98 tarafından 18 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar yaklaşık 1.5 saattir interval kardioyu araştırıyorum ve kafam çorba gibi oldu biri beni düzeltebilir mi? Şimdi Kardiyodan sonra karbonhidrat yemeyin diyor tamam onu anladım ama ne kadar süre yemeyeceğiz. Anremandan sonra 3-4 saat hiç birşey yemeyin diyorlar peki bunun adeta besin diye bağıran kaslara zararı yokmu. Kardiyo yaparken kas kaybetmemek için nasıl yapmamız lazım kardiyoyu. Aklıma gelmeyen şeylerde var bu interval kardiyonun önemli noktalarını benimle paylaşırsanız sevinirim.

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    HİTT kardiyodan sonra hiçbir şey yeme diyen adam vücutla ilgili hiçbir şey bilmeyen adamdır.Protein ağırlıklı beslen kardeşim sen.3-4 saat hiçbir şey yememek bu sporun neresinde var.Saçma.Karbonhidratı da az alırsın kas oranına göre onu ayarlarsın.Gram veremem.Ben 1 dolu tabak bulgur pilavı yerdim misal,şuan definasyondayım bunu indirdim bir tabağı tam doldurmayan tabağa.Tavuk göğsü yada yağsız kırmızı et var tabi yanında vs.+Definasyon döneminde mutlakak kastan da gider ama buna takmayın.Saçma sapan devamlı kardiyo yaparsak tabi kas kaybı artar.Ben haftada 4 gün ağırlık,1 gün sadece HİTT ve 20 dakika bisiklet yapıyorum.4 günlük ağırlık programımda da her antreman sonu 5-6-7 şiddetinde bandın koşu&yürüyüş ekledim ama süresi 15-20 dakikadır en fazla.Haftada 4 gün ağır kardiyo kas kaybını çoğaltır.Süper setli ağırlık çalışmaları da kardiyodur esasında.Kardiyovasküler bir reaksiyondur.Kolay gelsin kardeşim.

3. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Cevabın için teşekkürler. Peki duyduğuma göre interval kardiyodan sonra doğru beslenirsek yoplam yağ yakımının 48 saate kadar devam ettiğini duydum karbonhidrat yersekte bu yağ yakımı duruyomuş nedir bu doğru beslenme bilginiz varmı?

4. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Durmaz yağ yakımın.Bol bol karbonhidrat yüklenirsen yavaşlama yapar tabi.Kompleks karbolar tüketin bulgur,yulaf gibi.Pirinç,makarnalar vs değil kardeşim mümkünse eğer.

5. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    çok teşekkürler.

Tolgahantt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş