Kafam Çok Küçük Kemiklerim Gelişmiyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Beşir Memişbey tarafından 10 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Beşir Memişbey

Beşir Memişbey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boyum 1,72 ama kendimi bildim bileli sadece bacaklarım uzadı. Diğer kemiklerim hiç gelişmedi. Özellikle bilek kemiklerim aşırı ince. Kafam da buna dahil. çocukluğumdan beri kemiklerim hiç gelişmediği için diğer kemiklerim gibi kafam 9 - 10 yaşındaki bi çocuğun kafası kadar küçük. 1.72 boyunda olup da kafası bu kadar küçük olan gormedim ben.. Bir karıştan daha az.

Çenemde çok daha büyük bi sorun var: Zaten kısa ama çenede fazladan bi kısalık var. alt çene ve üst çene kemiğim çenenin üzerindeki deriye göre kısa kalmış. Ağzımı açtıgımda dışlerim gözükmüyor güldüğümde az gözükuyor. Dudaklarım birleştiğinde dişlerim birleşmemiş çenem kapanmamış oluyor yani.
    Çenemi kapattığımda yüzüm daha da küçülüyor üzerindeki deriye göre kemik gelişmemiş olduğu için duduklarım büzüşüyor. Burnun altından çene ucuna kadar olan kısmın en az 3 4 santim daha uzun olması lazım.

Doktora ne zaman gitsem ilgilenen olmadı. D vitamini ve b12 eksikliği çıktı ama takviyeyle vitamin eksikliği normal seviyeye çekildikten sonra kemiklerde yine bi gelişme olmadı.
    Kalsiyum değerleri ise iyi.

Bu durumdan hangi doktorlar anlar nereye başvurmalıyım?
    Büyüme hormonundan kaynaklanıyor olabilir mi?
    16 yaşıma yeni girdim sorunu düzeltikten sonra bu saatten sonra kemiklerim düzelir mi?

Sayfayı Paylaş