Kadınlar için bilgi az öneri az ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yesilveturkuaz tarafından 29 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yesilveturkuaz

Yesilveturkuaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,konuya böyle bir başlıgın hocalarımızın da dikkatini çekip bize yönelik daha fazla yazı yazmasini saglayabllirim belki..
    Öncelikle kendi capimda 3 4 tekrar 10 20 kafama göre takılan biriyim fakat sebebi tam olarak antrenman düzenimin olmayışı.. Ona rağmen karin kasları bazen belli olabiliyor.. 1 2 senedir sporla uğraşıyorum. Ama 2 gün definasyon 5 gün bulk yapıyorum :D Yeme düzenimden bahsedecek olursam zaten protein ağırlıklı yerim her zaman yani zorlanmam diyet vs seylerde sadece oturup da 150 gr tavuk 200 gr pirinc yiyemiyorum 100 er de bile ay bitsin doydum diyorum. Öncesi toz ictigimden belki.. Ama yarım kilo süt icerim.Hiç problem degil..Velhasıl sizden önce nasıl ciddi şekilde nasıl başlayabileceğimi ve nereleri geliştirmemin daha mantıklı olacağını sormak istiyorum.Amacima gelirsek yağ oranımı düşürmek hafif kas gelistirip tam kum saati olmak istiyorum.(Genetik olarak armut)

Makinede yüzde 23 yağ çıktı fakat internet sitesi 19 küsür diyor.
    162
    53 kg
    Boyun 34
    Bel 63
    Kalça 94
    Yeni hoca böyle ölçtü ama asıl ölçülerim böyle,kilo vermeyi de kendi hızlı işaretledi herhalde tombik gördü beni hıh vermek istemiyorum ,versem de olur farketmez yani ona göre plan belirlemeye yardımcı olur musunuz:)

Ekli Dosyalar:

2. ısıda

ısıda Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
  3. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

Öncelikle buradaki yazıları yazanlar mod'lardan ziyade sen, ben gibi üyeler. Açıkçası herkes daha çok kendisi için gereken şeyleri yazıyor ve ayarlıyor diyebilirim. Mesela ben kadınların nasıl spor yapması gerektiğiyle ilgili bir yazı görsem es geçerim. Güzel bir vücut disiplin gerektirir bu da senin kafana göre takılamayacağın anlamına gelir ne yazık ki. Bulk ve definasyon süreci bu zamana kadar gördüğüm yazılar kadarıyla birbirinden bağımsız süreçlerde yapılması gereken şeylerdir. Yani 1 haftada ikisini yapmak değil de ayda bir defa birini yapman daha iyi olacaktır. Süt içmek güzel de deri kalınlaştırma ile ilgili bu konuda çok fazla sayı var. O yüzden tüketebiliyorsan başka şeylere yönel. Ciddi başlamak için disiplin gerekiyor. İster istemez nefsinden geri kalman gerek. Geliştirme ile ilgili olarak kesinlikle bir kadının düzgün fiziği olsun senin de istediğin gibi kum saati gibi olmalısın. Kilo vermekle ilgili zayıf olmak kesinlikle güzeldir. Bence 48 kiloda fit bir vücut ile istediklerine sahip olabilirsin.

4. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Boyun biraz kalın fakat omuz ölçüsü bilmediğim icin net konuşamam ama genellikle bu tip vücutlar yağı biraz geç atarlar. Biz bayanlar istesekte istemesekte naturel bir sistem izlediğimiz zaman kısmen de olsa sulu kalacak vücut hormonlar gereği
    Laktoz deriyi kalinlastirabilir, yanı sut yerine illaki olacaksa ev yoğurdu tercih edilebilir
    Meyve olarak ananas
    Üzgünüm ama bu ısın pek bir matematiği yok yanı pilav ve tavuk bu ısın klasiği
    Sabah 7/8 arası kahvaltınız bitmiş olsun. Omega 3 ve c vit kullanın
    200-300 gr arası beyaz veya kırmızı et tüketilebilir kırmızı et tüketirsen 25-50 gr dusurebilirsin
    Zaten 200 gr pirinç bile fazlasıyla yeterli olacaktır. Benim hiç iştah problemim olmadığı icin yorum yapamıyorum cunku bu tat tarz konulara hiç takilmiyorum
    150 gr karb alırsanız maximum yağ alın 250 gr karb cikarsaniz minimum yağ alin
    Önemli olan beslenme kadar antrenmanında antrenmanın olduğu kadar beslenmenizin de sert olması yanı çalışılan bölgenin hakkını vermek ve yemek yemek :) haftada 3 e kadar çıkartabilirsiniz bacak kalça idmanları çok sert olmalı ki vücudun form tutmasını istiyorsanız bu şart
    2 günde üst vücut yapabilirsiniz
    Sıvı tüketimini arttirin geceleri çok acıkırsanız sadece protein
    Aslında aradığınız cevapların çoğu bulunabilir forumda..

Sayfayı Paylaş