Kaburgam kırılmış olabilir mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PapillonV tarafından 16 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar, cuma akşamı salonda leg press çalışıyordum 3. haftam bitti 120 kiloydu sanırım. Ağırlığı dert değil ancak genelde bacakların çok az kapatılıp hareketin düzgün yapılmadığını düşündüğüm için dizlerim omuzlarıma değecek kadar çektim ağrılığı. 6. tekrarda falan bir ağrı hissettim dalak şişmesi gibi bir ağrı. Hoca da öyle olabilir dedi iki gündür spor yapmıyorum ancak karın bölgesini sıkıştıracak bir hareket yaptığımda (ayakkabı bağlamak için eğilmek gibi) resimdeki bölge ağrıyor ve elimle kontrol ettim sanırım ağrıya kısım sandığım gibi dalak falan değil direk kemik yani kaburga. Kırılmış olabilir mi ? Normal dururken otururken falan hiçbir ağrı yok sadece o bölgeye baskı oluşunca ağrıyor. Doktora gitmek istemiyorum malum pandemi sürecindeyiz. Kırık ise bile doktor ne yapabilir sonuçta alçıya alınabilecek bir yer değil. Önerisi ya da benzer tecrübesi olan var mı ?

https://hizliresim.com/tzAIJ2

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Eğer sağ tarafın ağrıyor ise zaten dalak olamaz. :) Muhtemelen kasta yırtık oluşturdun ancak en iyi sonucu doktor verecektir.

PapillonV bunu beğendi.
  3. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Kaburga kırığı öyle kolay olmaz. Ben boksta sparring yaparken kaburgama yumruk yedim . 2 hafta oksururken hapsirirken nefes alırken kroşe atarken ağrı hissetmiştim.Doktora gitmiştim röntgen cekilde birşey cikmadi.Senin kaburganda kırık olması imkansız .Büyük ihtimalle zorlamaktan dolayı ezilme olmuştur o bölgede . Rahat ol 1 haftaya geçer . Antreman öncesi ısınma açma germe hareketlerini iyi yap. Soğuk havalarda daha fazla sakatlanma riski vardır herzaman .

PapillonV bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş