kaç g kas yapıyoruz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve derekhale99 tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    vücüdü mukemmel genç birisi ama hiç kası yok normal ağırlık boyu felan antremandan önce karbonhıdratını aldı ve antremanda öldüresiye güzelce full body çalıştı ve hemen sonra proteinin aldı ve eve gitti güzelce uyudu bu oğlan kaç g kas büyütmüş oluyoruz ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Herşeyi doğru yapan birisi yaşı da gençse eğer ilk yılında 9-11 kg kas kazanabilir. Kaynak: http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/whats-my-genetic-muscular-potential.html
    Burada farklı hesaplamalar da var ama çoğu gene 9-11'e yakın çıkıyor, o yüzden ilk tabloyu aldım. Bu durumda ilk yılda günde ortalama 24-30 gr kas kazanımı olabiliyor. Ancak bu 1 yılın ortalaması. Kas artış hızı giderek düşeceğine göre yılın başında 24-30 gr'dan daha fazla, sonunda ise daha az kas kütlesi artışı oluyor.

Şu da var ki bu herşeyi doğru yapan birisinin potansiyeli. Genellikle çok az kişi herşeyi doğru yaptığı için bundan az olacağını varsayman daha gerçekçi olur. Mesela antrenmandan hemen sonra protein alıp almamasının değil, günde gerekli toplam kalori, protein ve yağ alımının önemli olduğunu bilmeli. Ayrıca bunların ortalama değerler olduğunu da bilirsek genetik yapıya göre çok kişide bunların daha düşüğü veya yükseği geçerli olacaktır.

columbu bunu beğendi.
  3. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    süpersin abi çok saol vallaha herşeyi doğru yapmadan kastın ne benm yaş 15 boy 162 kilo40dı 1ay oldu fitnısa gidelı iu a 43 felanm ama bazıları benden kucukler şişmanlar hareketlerı ahayvan gibi yapıllar yamuluyor bide ağır basıyolar ben hafifi hafif yapıyorum belden çalmıyorum ben doğrumu yapıyorum?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O yaşta bunları çok ayrıntılı düşünme. Gelişme çağındasın sen, sadece sağlıklı beslenmeye bak. Başkasının nasıl yaptığını boşver, hareketlerin formlarını bozma. Acelen yok, yavaş yavaş kullandığın ağırlıklar artacaktır. Kilo almaya devam et ve kendini sakatlama yeterli.

derekhale99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş