Kızlar erkeklerde en çok hangi kasa bayılıyor?? (ANKET)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve GoLD_WaRRioR tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Kızların erkeklerde en çok sevdiği kas hangisi??

Anketin kapanma tarihi 3 Ağustos 2009.
  1. Omuz

25,0%
  2. Kanat

2,0%
  3. Göğüs

13,0%
  4. Karın Kasları

42,5%
  5. Kol

17,0%
  6. Bacak

0,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Popoyu kesmek tamamen gerçektir :) Birçok hatun kişiden duydum kesinlikle affetmez süzerler gizli gizli anlamazsınız bile :) Çıplakken karın-adonis normalde önden omuz arkadan popo diyorum :)

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    tam genel acıklamayı yapmıssın..aynen durumu ozetlemıssın..:)

3. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    :)
    kocaman popon olmasi bunun kizlarin cok hosuna gitmesini gerektirmez..kimse kocaman popo guzeldir demedi zaten..ama nasil biz kadinlarda bakiyosak onlarda bakiyor ve bunu yuz kiza sorsan utanmayip yalan soylemeyen kizlarin en az 80 tanesi popo der.ama kocaman kamyoncu poposu degil..erkek bile olsan ince belin altinda yuvarlak hatli sexy bir popo her zaman her pantola yakisir ve guzel durur..
    ayrica diger bir yanlis yururttugun mantik arkada olan seylerin pek onemli olmamasi..iliskiye girerken arkada kaliyor diye popo onemsiz ise araba alirken de hic bir arabanin arkasina bakma onune bak ve al-.-nasil olsa yolsa giderken arka tarafi arkada kaliyor

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Soruyu biraz daha sınırlandırabillirdin. Tyşört altından elbet omuz kası; sevişirken gögüs kası. Adonis kası daha da ilerleyen saatlerde belki beğenilebilir. Yani favorim Gögüs kası...

5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu kalça olayı çok merak ettim şimdi. Kalçayı kesmek nasıl oluyor. Biri resimle şunu açıklasa. Ben musabık sporcuların kalçalarının hoş bulunacağını sanmıyorum. Kalça yerine Obliklerin ince olduğu, hafif dolgun kalça diye belirtsek ideal kalçaya daha yakın olmaz mı? Ya da değilse biri açıklasın şunu ;))

6. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Erkekler için kadınların göğüs ve kalçaları önemlidir çünkü geniş kalça rahat doğum yapabilen kalça, iri göğüslerse verimli süt verebilen uzuvlardır.Dolayısı ile erekeklerin bilinç altında programlanmış bu veriler konuyu tam tersi bayanlar açısından irdelemek için önemli...

Gelelim bayanlara,kadınlar ise bilinç altlarında şu programa sahiptir, genleri ve genetiği sağlam bireyler yani erkkelerin doğacak olan çocuklarının babası olmalarını isterler.Diğer bir deyişler geniş çeneli,geniş omuzlu ve iri kaslı erkekler kadınlara genetiği sağlam oldukları sinyalini veren bir dış görünüm unsurudur.Vücuttaki tüm kaslar aslında kadınlar için çekicidir bunu popo kasları ile sınırlamamak gerekir ancak medeni erkeğin giyim tarzında ön plana çıkan güçlü bacak kasları ve beraberinde mükemmel bir popo bir kadının bilinç altında bu erkekten çocuk doğrursam sağlam ve genetiği onun gibi olan bireyler doğururum düşüncesi vardır.

rapist9, Debug, joseph18 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    sevketsengül, olaya farklı bir açıdan yaklamışsın. İçgüdüsel bir davranış olarak bakarsak ilk göz önünde bulundurulması gereken seksüellik olacaktır. Örn. 20 erkeği bir sıraya dizelim. Tek gecelik bir ilişki için kimi tercih edeceğini soralım. Elbette ondan doğacak çocuğun özelliklerini değil de, ereksiyon halinin şehvetini hayal edecektir kadın. Aynı şekilde doğacak çocuğunu düşünen bir bayan; erkeğin boyuna, kilosuna, kasına, kemik oranına ve zekasına bakmaya çalışacaktır.
    Beynin ve kişiliğin önemsendiği bir ortamda yetişen ya da varoluşçu bir anlayışı benimseyen bayan da iq'su yüksek olanı, daha bilgili ve pratik zeka olanını seçecektir.
    Body bulding ile uğraşan bir bayanda kaslar algıda seçiçicilik yaratacğı için en hacimli ve en define olanını tercih edecektir. Yani kültür, toplum, inanç ve hayat görüşü bunu etkileyecektir. Bizim toplumuzda da Naturel kas yapısı talep görmekte; ince kaslı erkekler tercih edilmektedir. Bu bağlamda omuz kası biraz daha önem arzetmektedir. Özellikle omuz başlarınıza bakarak, "Uf ne kaslı adam" demek yerine "omuzları ne kadar geniş adam" olarak nitelendirileceğiniz için diğer hacimlilerden bir adım öne geçeceksiniz. Yani kaslarınızla "benim doğal halim bu" imajını çizeceksiniz. Farklı düşünen varsa dinlemek isterim....

pedro ve YesiLZeytin bunu beğendi.
  8. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Kadın erkeği seçerken doğuracağı çocuğu hayal etmez sadece bu bilinç altında var olan bir iç güdüdür.Yüz binlerce yıldan beri süregelen bir iç güdüdür.Tüm zamanlar için geçerlidir ancak seninde dediğin gibi zaman, toplumsal kurallar, ahlak,din,para, ırksal konular vs. bu bilinçaltını etkileyen diğer unsurlar.

Doğada hayvanların dişileride çiftleşeği erkeği seçerken benzer yöntemler kullanırlar,esas olan güçtür.Güçlü olan erkek dişiyi kazanır.Bir dişi her zaman en güçlü ve iyi olanı seçmelidir ki tür devamını sağlanabilsin,aynı şekilde erkekte en doğru dişiyi seçmelidir.

Doğal selleksiyon dedikleri bunun gibi birşey,doğada kötü olan gider iyi olan devam eder.

Biz insanlar için tabi durum biraz farklı( toplumsal kurallar, ahlak,din,para, ırksal konular vs.)ancak şahsi düşüncem kaslı bir erkek güçlü bir erkektir ver her kadın güçlü erkek sever,nedenini yukarıda anlattık.

Evet omuz kası konusuna katılıyorum,geniş omuzalar,geniş çeneler,sıkı bir popo 180cm boy,sağlıklı bir ten rengine sahip olan bir erkek etrafına sinyaller dağıtan bir damızlık gibidir.Benim genetiğim çok sağlam eğer benden bebek sahibi olursanız yeni doğacak çocuklarda benim gibi sağlıklı olacaktır sinyallerini dağıtıyor tabi bunu ne kadın nede erkek farkında.Türün devamı için olmazsa olmaz bir konu...

9. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    sırt kasları özellikle trapez
    karın özellikle oblikler
    popo özellikle çatal bölümü
    top 3 bunlardır beyler

10. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    araştırmalar tam tersini söylüyor. Kadınlar senin saydığın özellikteki erkekleri yani erkeksi görüntüsü olan erkekleri evlilikten önce birlikte oluyor. Ama evlenirken bu tür erkekleri seçmiyor. Daha çok iyi aile babası olacak onu aldatmayacak çen yapısı daha dar yuvarlak yüzlü daha çok güven veren erkeklerle evleniyorlar

jkdo ve salvadore_xp bunu beğendi.
  11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Coder, senin ifade ettiğin duruma bir çok defa şahit oldum ve kızların ağzından dinledim. Gerçekten de istatistikler bunun aksini söylemektedir. Çünkü Birey 13 yaşında üreyen bir varlık oluyor ve tahriben 20 yaşında kadar bu güdüyle girişimlerde bulunuyor, yaşantılar geçiriyor. Pekiştireç ne kadar kuvvetli olsa bile bir süre sonra doygunluğa ulaşıldığında ihtiyaç azaldığı için güdü de kendiliğinden kayboluyor. Evlilik yaşı 13-15 olsaydı sanırım istatistikler sevketsengül'ün dediğini destekleyecekti. Ama durum farklı.

12. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır böyle birşey olmuyor bu veriyi neye dayanarak söylediğinizi bilmiyorum ancak herhalde tahmininiz bu yönde.Tabiki herkez kendine göre bir tahminde bulunabilir ancak benimkisi tahmin değil bilimsel bir veridir bu güdü tüm bir yaşam boyu bireyin peşini bırakmıyor.Yazdıklarım benim şahsi düşüncelerim yada herhalde böyle oluyordur yada olmalıdır gibi farazelerim değildir, kesinlikle hepsi bilimsel kaynakalardan alınmış bilgiler.

Mutlaka konuyla ilgili farklı düşünce ve yorumlar olacaktır ancak bilimin söylediği gerçek ortadadır.

13. GoLD_WaRRioR

GoLD_WaRRioR Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence güvenilir yüzlü kişilere değil de daha çok kişiliğe ve karaktere bakıyorlar. Tabi bunların yanında görünümün de önemli bir yeri var, ama kişilik biraz daha ağır basar.

14. cemddd

cemddd Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Ankette karın kaslarını işaretledim. Bana sorarsanız giyinikken omuzlar ve popo öne çıkar. Ama t-shirtu sıyırdığınızda define olmus ab-dominallerinize bakmayacak kız/erkek yoktur...

15. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Gerçekten hayvanların ve dahi insanların birçok davranışının arka planındaki nedeni açıklamışsın sevkensengul tebrikler.

Çoğunlukla biz farketmesek de seçimlerimizi bu kriterlere göre yaparız. Bir kızın bir erkeğe güzel gelmesi veya tam tersi bilinçaltı yönlendirmeleriyle çok alakalıdır. Türün devam ettirilmesi ve sağlıklı çocuklar için genetiği sağlam bir baba veya anne seçmeye çalışırız kendimize eş seçerken, farkında olmadan.

Güvenilir erkek olayına gelirsek, o durum tamamen toplumsal yönlendirmeler yüzünden sonradan ortaya çıkmış bir durumdur. Çünkü bu tür seksi erkekler daha çok aldatır ve iyi aile babası olamaz şeklinde inançlar yerleşmiştir. Bu tür inançlar doğru veya yanlış bilmiyorum ama bu inançlar yüzünden daha az seksi erkekler :) tercih ediliyor olabilir.

Aslında bu soruyu bayanlar yanıtlasa daha yerinde olurmuş.

16. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyu çok güzel özetlemişsin,tebrikler.
    Bu konuda birşeyler daha söylemek gerekirse kokuda çok önemli bir faktör.Örneğin her bireyin kendine has bir ten kokusu vardır bayanları ele alırsak her kadın farklı kokar.Bir erkeğe 10 farklı kadının 3 gün giydiği tişörtler koklatılıyor (bu arada erkek bayanları görmüyor) erkek, bir tanesini seçiyor ve seçtiği tişörtün sahibi bayanla aralarında biyolojik olarak en doğru seçim olduğu daha sonra yapılan testler sonucu anlaşılyor.

Türün devamın ve sağlam genlerin bir sonraki nesle aktarımı konusunda bu ve benzeri bir çok araştırma var.İlk sıralarda gelen dış görünüm olsa gerek.

YesiLZeytin bunu beğendi.
  17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sanıyorum bu soru şöyle cevap vereceğim evlenmeği düşündüğü erkeğin vucüt tipine bakmazlar ki kaslı güçlü sporcu diye huyuna bakarlar iyi bir aile babası olabilir mi güvenilir mi yani kısacası kişiliğine bakarlar bakın bir çok evli çiftlere genelde erkekler normal spor yapmayan kassızdılar evliliği düşünmyen bayanlar ise vücut tipine önem verebilir

salvadore_xp bunu beğendi.
  18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Her konuda da genelleme yapamassın şevket, insan biyolojik olarak hayvandır; yalnız her yönüyle hayvan mıdır? Hayır: Aklını kullanan; yani iradeli bir varlıktır. İÇgüdüsel ihtiyaçları elbet vardır. Maslow'un ihtiyaçlar Hiyerarşini incelediğin zaman Hümanizmi savunan Maslow'un bile tabiat bazı kanunlarını kabul etmiş ve insana kanalize etmiştir. Yalnız Üst düzey ihtiyaç olan kendini "gerçekleştirme" insana hastır.
    İnsan davranışlarını uyarıtıcı-tepki bağıyla açıklayan ve insanın da hayvanlarla aynı yöntemlerle öğrendiğini savunan Davranışçılar da iradeli yaşamanın insana has olduğunu belirtmişlerdir.
    Aslında ayırt edici olan kişilik hali iradeli eline alabilmektir. Yani Kendinin efendisi olmaktır. Birey iradesini eline alabiliyorsa elbet içgüdüsel davranışlarının önüne geçer. Aslında bu ayrımı da ayeni yapabilmek için uzağa bakmana gerek yok.
    1)Bir arkadaşının kardeşine aşık olabilirsin; ama bunu bastırırsın; ya da duygusal, fiziksel paylaşımda bulunmazsın.
    2)Cinsel ihtiyacını gidermek ister; ama ahlak dışı durumlarda kendini frenleyebilirsin.
    Psikoanalitik yaklaşıma göre birey 0-6 yaş arası kastastron, iğdişlik, elektra gibi kompleksleri atlatır. Bunun anlamı şudur: Kız çocuğu babaya ilgi duyar(Elektra kompleksi) Erkek çocuğu anneye ilgi duyar ve babadan bir dönem nefret eder; çünkü anneyi kıskanır(Odiupus kompleksi.
    Bu bahsettiklerim birey içgüdüsel davranırken ki geçirdiği kritik dönemlerdir; lakin birey Somut dönemde(6-11) Yaş arasında bu davranışlığı görmezden gelir. İnkar eder. İşte bunu da pedegoglar iradeli davranışlara geçmekle açıklamışlardır.
    Velhasıl, senin bahsettiklerin içgüdüsel yaşayan, duygularıyla hareket eden ve fallik dönemi aşamayan bireyler için geçerlidir.
    Bu Gelişim Yaklaşımlarını da ben yazmadım. Biyolog ve pedegoglar yazdı...

rapist9 ve YesiLZeytin bunu beğendi.
  19. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konu gerçekten çok ilginç. İnsan olarak bizler salvadore xp nin de yazdığı hem içgüdüsel özelliklere hem de bunun üstesinden gelecek iradeye sahibiz. Dolayısıyla her aşamadan insanla karşılaşabiliyoruz. Ancak sanırım bayanlar bu konuda bizden daha önde, yani iradenin içgüdülerin önüne geçmesi bakımından. Yani şunu açıkça ve biraz da utanarak ifade edebilirim ki kadında güzellik benim için çok önemli. Karakter bakımından ne kadar iyi olursa olsun bana fiziksel anlamda çekici gelmiyorsa o kadından hoşlanamıyorum, aşmaya çalışıyorum, başaramıyorum.. Oysa ki gözlemlediğim bir çok olayda, kadınlar mantıksal bazı nedenlerle fiziksel anlamda çekici olan, yani türün devamı açısından iyi genlere sahip olan ( kaslı, uzun boylu, vs.. ) kişileri tercih etmeyebiliyor. Yanılıyorda olabilirim ama kendimde ve çevremde gözlemlediğim bunlar. Bu konuya ilgi duyanların Arthur Schopenhauer 'ın "Aşkın Metafiziği" adlı kitabını okumalarını tavsiye ederim. 1800 lerde yazılmış olan bu kitap bu konularda çok tutarlı açıklamalar getiriyor.
    Şunuda eklemek istiyorum. Bir de "ağzı laf yapan" kişiler var. Fiziksel olarak iyi olmayabiliyorlar. Ancak kadınları gayette iyi etkileyebiliyorlar. Sanırım kendine güvenli "cool" ve "karizmatik" tavırlarla karşı cinse bilinçaltından şu mesajı veriyorlar. ( seni tehlikelerden korurum, çocuklarada iyi baba olurum vs.. ). Ya da biyolojik içgüdülerin dışında bambaşka bir güdüde hakim eş seçiminde. Araştırmaya değer bir konu.

20. sevketsengul

sevketsengul Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    salvadore_xpgüzel bilgiler bunlar ancak konu çok dağıldı sanırım, çok ta farklı düşünmüyoruz.

Şimdi düşündümde biz erkeklerde iri göğüslü geniş kalçalı birazda açık giyinmeyi seven teşhirci taş gibi alımlı bir hatuna imrenerek bakarız( istisnalar hariç),onunla birlikte olmakta isteriz hatta bir süre flört bile olabilir ancak iş onunla evlilik noktasına gelirse zor değil mi.Düşünsenize ileride yaratacağı sorunları kuvvetle muhtemel katil olur çıkarsınız. :) Dolayısı ile gezilecek kızla evlenilecek kız farklıdır ancak rüyalarımızı hep o playboy kızlarının süslediğide bir gerçek.Sanrım bayanların erkeklere bakışıda benzer bir durum ve sizin ifade etmeye çalıştığınızda bu.Tabiki ben meselenin özüne inmek ve mevzuya oradan bakmak istedim ve belirttiğim gibi diğer toplumsal faktörlerde etken.Bu iç güdü kayboluyor değilde,birey tarafından mantık gereği bastırılıyor diyelim daha doğru olur.

YesiLZeytin, jkdo ve salvadore_xp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş