kızartılmış yer fıstığı kilo aldırımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve duketemre tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kızartılmış yer fıstığı kilo aldırır mı günde bir paket yemeyi düşünüyorum bir paket 150 gram
    besin değeri 100 gram için
    kcal 599
    yağ 52.5
    karbonhidrat 15.3
    bir paket 900 kalori veriyor sabah kahvaltısına yulaf ezmesi 3 yumurta 100 gram lor peynirli omletle birlikte yersem günlük kalori ihtiyacımın büyük bir bölümünü karşılarım diye düşünüyorum
    elliott hulse kilo almak için vücut ağırlığınızı 20 ile çarpın çıkan sonuç sizin kalori ihtiyacınızdır diyor bende 1200 kalori çıkıyor amacım kaslanmak değil bu arada kilo alıyım yağlı falan fark etmez

2. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Gerek yok yanlış yollarda yürüme dostum

3. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    anlamadım rica etsem biraz daha acar mısınız

4. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bak başlık açtım biraz önce, ektomorf için kilit program diye ona bak öyle beslenmen gerekir, küp şeker de karbonhidrat verir, makarna da, çikolata da hangisi daha iyi karbonhidrat, tabiki makarna öyle düşün, kompleks karbonhidrat yada protein diyoruz biz buna, rakamlar önemli değil bunu unutma, makarna dan alacağın 10 gr karbonhidrat, birçok yiyecekten alacağın 30 gr karbonhidrat a eşittir diyebilirim, tabiki yer fıstığı kötü seçenek değil ama her zaman yenmez o senin ana, yani main food dediğimiz besinlerden kalori alman lazım
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2016 ---
    Ayrıca senin 1200 değil, minumum 3000 bin kalori alman lazım, yanlış bilgiler bu spordan vazgeçirir hatta daha da kötüsü hastahanelik eder aman dikkat :)

5. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende ana öğün biraz sıkıntı hep karbonhidratlı ana öğün yiyemiyorum bu dediğim gibi beslensem ne olur

6. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bi şey olmaz, gelişim olmaz, biraz daha yersen ama yer fıstığı da yersen göbek de yağlanma olur diye tahmin ediyorum ama bence etkisini görmen mümkün değil, göbekte bile yağlanma olmaz

7. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ozaman yer fıstığı yerine fıstık ezmesi koyarım zaten 3 yumurta ve lor peyinirinden yapılan omlet ve yulaf ezmesi çok güzel bir kahvaltı

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Niye yanlış bilgilendiriyorsunuz ki :( sonuçta benimde yanlışım varsa düzeltin ama sonuçta günlük kalorisine dikkat ederse proteinini karb.ını yeterli alırsa zaten gelişim her türlü olur ki kuru yemişlerde sağlıklı gıdalardır abur cubur dencek şeyler değiller :D :) ama tabi bu beslenme programı çok da iyi değil :D hayvansal gıda da almak gerekli.

9. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam o zaman günlük kalori ihtiyacının %50 si kuruyemişten al bakalım, nerde whey protein nerde kompleks karbonhidrat, bunlar önemli, tabiki her vücudun tepkisi farklı ama ektomorf kuruyemişten kilo almayı ümit etmemeli

10. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    elliott hulse öyle diyor bilindik bir isim diye biliyorum zaten kalori ihtiyacı benim için büyük sıkıntı her yer 2000 kalori günlük ihtiyacın diyor ama ben kilo almak için uğraştığım zamanlarda 2000 kaloriyi zar zor alıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2016 ---
    bu kilo alama konusu benimi için büyük sıkıntı her denememde göbek yaptım şimdi çalışıyorum çok yemek yemeye vaktim yok çoğu yer günlük kalori ihtiyacımın 2000 olduğunu söylüyor ama ben kilo almaya çalışırken 2000 kaloriyi zar zor görüyorum bu sefer birde elliott hulse yi dinliyip 1200 kaloriyi günlük ihtiyacım olarak belirleyecem bakalım neler olucak bu arada yeni konu açmıyim eti gonk nasıl hergün 32 gr paketlerden tüketsem nasıl olur

Son düzenleme: 13 Mart 2016
  11. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    zaten %50 sinden bahsetmiyorum. herşeyin fazlası zarar her gün 3500 kalori lazımsa 1750 kalori makarna yesen o da zarar. sebze meyve ne yesen fazlası zarar zaten. ancak benim demek istediğim 1 paket 900 kaloriyse günlük ihtiyacın 1/3 1/4 lik bir kısmı... bu da ara öğün gibi yenilebilir bence. her gün yense zararı olcağınıda sanmıyorum sadece onun yerine kimi zamanlar meyve sebze veya başka kuru yemişlerle farklılık olursa daha sağlıklı olur. Ayrıca kilo almaktan bahsetme lütfen ektomorf birisi kilo almak için zeytinyağı her gün bir bardak içse ki çay bardağı 800 kalori :D öylede kilo alabilir. ve kilo almak derken son 2-3 ayda 5-10 kilo aldım. sadece yulaf + süt karışmını bol yedim üstüne kuru yemiş 2 günde bir kesin yedim. günlük evde ne varsa yemeye çalıştım. arada ton balık açtım sandviç yapmaya çalıştım. ne varsa yedim. ve kiloda aldım rahatça :D hatta 3-5 kilo daha almayı düşünüp sonra bırakmayı düşünüyorum :D ama kilo almak isteyen birisi için kuruyemiş biçilmiş kaftan :D

12. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    günlük ne kadar yulaf ezmesi yediniz bunları yaparken spor yaptınız mı

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    dostum 1200 olmaz onu boşver o başka birşeydir :D yani 1200 ün imkanı yok millet kilo vercekken bile o kadar düşmüyor :D en iyisi ton balığı felan alabilirsin günlük hem protein kaynağı olur hem hayvansal gıda çok iyi :D istersen sandviç yaparsın öyle atıştırmalıık gibi işde veya okulda yersin. kuruyemişde çok abartmadan yiyebilirsiniz :D yani fazlası herşeyin zarar. onun dışında kompleks karbonhidratları öneririm biraz araştırırsanız yapımıda çok sürmez hem :D yulafıda günde 1 veya 2 kez 1 kase yiyorum. tabi ben biraz büyük kase yapıyorum yaklış 100 gr (150 ye kadar yolu var) yulaf ezmesi + 500-700 ml süt + 2 kaşık bal + 2 muz katıyorum tabi evde yoksa muz felan koymuyorm :D onun yerine kuru meyveler de olabilir :D sadece yulaf da yiyebilirsin ama tadını beğenirmisin bilemicem :D ben alıştım her türlü yiyorum zatende :D ve evet spor yaptım. spor olmadan kilo alırsanız kas olarak almak zor baya :D

14. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kahvaltıda 1 kase yulaf ezmesi 3 yumarta 2 çay bardağı lor peyniriyle yapılan omlet yemeyi düşünüyorum haftanın 3 günü işteyim işte genelikle döner yiyorum işte de olmadığım zamanlar gönüllü olarak itfaiyede vardiyaya gidicem o zaman sabah kahvaltısı ve verilen yemekleri yererim 8 gibi eve gelsem evde ne bulursam yerim itfaiye gittğim zaman sabah koşusu var orada bir şey atıştırmam zor yolda da fıstık atıştırırım

15. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    eliott pound cinsinden söylemiştir kilogram değil. 220 pound 100 kilo eder.

16. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    herhalde öyle 2640 çıkıyor öyle olunca

abseto bunu beğendi.
  17. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    düşündüm beni o kadar kalori almam çok zor hatta imkansız herhalde hep sıska kalıcam :(

18. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    zor değil merak etme zamanında 5 bin kalori yemiş birisi olarak söylüyroum 2600 kalori hiçbir şey. oturup yiyeceksin bu kadar basit. fazla öğün yap 3 öğünde yemeye çalışırsan zorlanırsın.

19. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yemesine yerimde yiycek şey bulamıyorum bakalım bu hafta nasıl olucak

20. duketemre

duketemre Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları: