Kırmızı Reishi MAntarı Sporcuların En İyi Dostu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sabathan tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. sabathan
  Offline

  sabathan Üye

  Katılım:
  21 Aralık 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  - KIRMZI REİSHİ MANTARI ; SPORCULARIN EN İYİ DOSTU -
  Kırmızı Reishi mantarı ( Ganoderma Lucidum ) özellikle Çin' de ve Asya kıtasında 2000 yıla aşkın süredir; vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek, vücudu toksitlerden arındırmak (antioksidan), metabolizmayı canlandırmak, kalp ve dolaşım sisteminin düzenlenmesine katkıda bulunmak, yaşlanmayı geciktirmek, konsantrasyon bozukluklarının ve uykunun düzenlenmesine katkıda bulunmak ve de kanser hücreleri üzerindeki etkileri nedeni ile geleneksel bir yöntem olarak çay şeklinde tüketilmektedir. Yapılan bilimsel çalışmalarda Kırmızı Reishi mantarının; bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve organlara giden oksijen miktarının artmasını sağladığı kanıtlanmıştır.Spor veya herhangi bir fiziksel aktivite sırasında organlara giden oksijen miktarının artması; yorgunluk, halsizlik ve yorgunluğa bağlı gelişen baş ağrılarının önüne geçebilmektedir. Ayrıca kaslara giden oksijen miktarının yüksek olması; kas gelişimini de olumlu yönde etkilemektedir.Özellikle kandaki okisjen miktarını arttırıcı özelliği nedeni ile Asya’lı dağcılar tarafından; akut dağ hastalığına (temelde yetersiz solunum nedeni ile kandaki oksijen miktarını düşmesi ve buna bağlı gelişen sağlık sorunları) karşı önlem olarak sıkça kullanılmaktadır.Ayrıca Kırmızı Reishi mantarının da içinde bulunduğu, bazı performans arttırıcı bitkisel formüller Çin’li atletler tarafından kullanılmaktadır.

  Minel Kırmızı Reishi mantarı kalp ve damar sistemi üzerinde de olumlu etkiler göstermektedir.Yüksek tansiyonu ( hipertansiyon ) yani kan basıncını düşürücü etkileri vardır. Kandaki 'kötü' LDL kolesterol, trigliserid ve diğer kan yağlarının seviyelerini azaltarak damar sağlığının korunmasına katkıda bulunmaktadır.Ayrıca kanın pıhtılaşma özelliğini azaltıp, kanı sulandırarak; kalp krizi ve inmelere karşı korucu özellik gösterebilmektedir.
  Minel Kırmızı Reishi mantarı ayni zamanda enerji veren bir toniktir. Bağışıklık sistemini ve dolaşım sistemi üzerindeki olumlu etkileri ile kişiye daha fazla enerji vermek suretiyle; yorgunluk ve halsizliğin giderilmesine katkı sağlamaktadır.
  [FONT=&quot]
  Minel Kırmzı Reishi mantarı sporcular için; güçlü bir antioksidan, bağışıklık güçlendirici, kandaki oksijen miktarını arttırıcı, kan dolaşımını düzenleyici, yorgunluğun etkilerini azaltıcı ve de önemli bir enerji kaynağıdır. Tüm bu özellikleri ile de sporcuların en iyi dostudur…

  www.minelmantar.com adresinden alıntıdır.
  [/FONT]
   
 2. demir00
  Offline

  demir00 Özel Üye

  Katılım:
  26 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.466
  Beğenileri:
  1.311
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  Avukat
  Yer:
  Istanbul
 3. sabathan
  Offline

  sabathan Üye

  Katılım:
  21 Aralık 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  90gr 1 aylık kür.piyasada kırmızı reishi mantarı kapsül halinde çok yaygın biçimde satılıyor. hem de fiyatları 90-100TL arasında. içlerinde ise toplamda 45-50gr doğal mantar ya vardır ya yoktur. bu mantarın en faydalı ve sağlıklı tüketim şekli çay formu
   

Sayfayı Paylaş