KİCK BOKS

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dogukan Tekce tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    1.5 ayda nasıl aldın diyorsun, lisansı almak için belli bir süre o sporu yapmana gerek yok. kickboks ve muaythai olmak üzere 2 spordan lisansım var ve hocamız 3-4 aylıkken muaythai böle sampiyonası için 3-4 kişiye denklik yaptı toplam 10 tane khan varken 9. khan a geçtik. zaten kickbokstada bu bölge maçları olduğu için belli bi kuşak seviyeside gerekmiyor.

saldırı sporu diyede bi kavram yok dövüş sporlarının genel adı savunma sporudur.
    burdanda En İyi 10 Savunma Sporu « Listemiste bakabilirsin.
    ayrıca kaynak göstermedende fazla konuşma.
    ayrıca sen bu sporu ne kadar yaptında konuşabiliyorsun ?
    Yalan dolan bilgi veren sensin.
    bu sporuda bildiğim ve iyi olduğum kesin. tabi seninde bu sporla bi alakan varsa en kısa zamanda maça beklerim.

2. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Lisans için tabii ki belli belirli bir süre yoktur.Hocan seni ne zaman uygun görürse o zaman müsabakaya çıkarma hakkına sahiptir.
    Fakat 1,5 ayda kickboks ta nasıl maça çıkacak seviyeye geldin merak ediyorum.Yani bu imkansıza yakın birşeydir ki 1,5 aylık eğitimle maça çıkma diye bir ihtimal bile olsa seni 1,5 aylık tecrübenle maça çıkaracak hocanın ne kadar tecrübesiz biri olduğu aşikardır :)

Gönderdiğin kaynağa bakıyorum da bir kahkaha patlıyor istemsizce bende :) PR0 5 liraya yazılmış makaleyi sayfasında paylaşmış adamın sitesini kaynak olarak gösteriyorsun :)
    O okuduğun yazıyı forumlarda 5 liraya yazıyorlar ve yazan kişiler 13-14 yaşlarında ordan burdan yaptığı araştırmalarla,klavye hızına yetişilmeyecek gençlerden oluşuyor :)
    Kaynak ararsan wikipedia gibi siteleri kaynak olarak ararsın.
    Bunun dışında tabii ki her dövüş savunma için yapılmalıdır ve dövüş sanatlarının çıkış tarihi eski savaşlarda silahsız kalma ve taktiksel silah kullanmama durumlarında kişinin saldırı/savunma teknikleriyle yaptığı kareografinin birleşimidir.Spordaki "SAVUNMAK İÇİN DÖVÜŞ" algısı nedeniyle senin gibi düşüneyemen mahlukatlar her dövüş sporunu savunma sporu kategorisine koyar.

Eminim bu sporda en iyisindir hiç şüphem yok ;) Emin ol bu sporda en iyi olmana gerek yok bu sporun içinde olman senin için fazla bile.En iyi olsaydın adını duyardık? Hele sen bir TC numaranı ver de lisansına baktıralım ;) Ben zamanını bilmediğim tarihten bu yana muay thai yapıyorum.Yaklaşık 6 aydır MMA üzerine yoğunlaştım.Gerçek anlamda MMA kursuna gitmiyorum ama parça parça bjj ve güreş dersleri almaya başladım.Nasip olursa bu off sezondan sonra tamamen MMA kursuna yazılıp,yöneleceğim.Yaptığın salvoları atarları kaale almıyorum.En kısa zamanda maça beklerim söyleşini facebook üzerinden vatan kurtaran bebelere benzetiyorum.Dahada uzatıp konuyu kirletmeyeceğim.
    Gel ringe minge söylemi yapacaksan özel mesajla salon adı ver adres ver cuma günü sparring günüm seninle ufak bir antreman yapalım.Gerçi ben kum torbasıyla oynamayı sevmem.Hadi Allah'a emanet. :)

3. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    adlarını tam hatırlamıyorum nin jitsuu neydi kol bacak kıranlar bunları savunurken illa yapmak gereklimi

4. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Hocamıza kesinlikle laf edemessin, bu bölgenin en iyi hocalarından birisi ve Balıkesir Muay Thai il temsilcisiydi 1-2 hafta önce kendi hocasına aktardı temsilciliğini. 1.5 aylık iken salonda aynı kiloda bi arkadaşımız daha vardı onla maç yaptığımız zaman ya berabere gibi yada ben üstün geliyordum ve İzmir'e maça giderken küçük bi arabada 12 kişi sıkıştığımız için beni araba tutmuştu ve yolun 10-20 km ötede inip geri dönmüştüm ve benim kilomdaki diğer arkadaş 3 maç yapıp 3 er dk dan 1. olmuştu. Hocamız bana gelebilseydin %90 1. olurdun diyordu. Aynı zamanda 2 tane 2.lik 1 tane 3.lük çıkarmıştı hocamız 1.5 ayda. Ve buda hocamızın ne kadar tecrübeli ve iyi bir hoca olduğunu gösterir. (Bu arada imkasız diye birşey yoktur.)
    Başlayalı 9-10 ay civarı oldu, gittiğimiz maçlarda 2-3 senelik adamlarla maça çıktım ve çoğunu aldım. Şuanda Ege Kickboks Light-Contact 1.liğim ve 2.liğim, Balıkesir Muay-Thai 1.liğim, Doğu Marmara Muay-Thai 2.liğim ve Zafer Kupası Şampiyonluklarım var. Ee tabi buda doğal olarak hocamızın ve bizim ne kadar tecrübeli, yetenekli ve iyi olduğunu gösterir. Tabiki şuan daha yolun başındayım fakat kendi sürecimdeki kişiler arasındada sayılımdır,bunuda hocamız zaten söylüyor.

Savunma-Saldırı tartışmasınada bundan sonra girmeyeceğim çünkü sen en azından 1 kaynak bile gösteremeyip saçma sapan yorumlar yapıyorsun.

Bana kum torbası demişsin, ben 17 yşaıdna 65 kilo olmama rağmen kendimden 15-25 kilo fazla büyüklerle bile sert maç çıkarabiliyorum. O kullandığın tabir çok yanlış. Sen ilk önce rakibinle veya karşındakiyle adam gibi konuşmayı öğren ondan sonra konuş.
    Bundan sonrada yazdıklarına cevap yazmayacağım, benim senin gibilerle geçirecek boş vaktim yok, hadi güle güle.

5. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Brazilan Jiu Jitsu'dan bahsediyor olabilirsin.BJJ rakibinin zayıf noktasında herhangi bir uzunu kitleyi tap (pes) ettirmeye yönelik dövüş sporudur.Kırmak işin en son çözümüdür.
    BJJ yerde yapılan bir dövüştür.
    MMA (karma dövüş) ilk çıktığında içeriğinin hangi branşlardan olacağı düşünülürken,BJJ'nin mutlaka karma dövüşte olması gerektiği kanısına varılmıştır.
    Karma dövüşün temel ideolojisi şu şekildedir.

• Muay thai ile rakibini hırpala ve yor!
    • Güreş ile rakibini yere ser!
    • BJJ ile rakibinin herhangi bir uzuvunu kitle ve pes ettir! Rakip inat edip pes etmesse (herhangi bir yere 3 kere eliyle vurmassa) rakibin uzuvunu kır.
    en etkili bjj hareketleri bkz:

( armbar )

( giyotin )

en etkili güreş hareketleri bkz:

( suplex )

son olarak ( pile driver) güreşin en sevdiğim hareketlerden biridir.

6. ERBERK

ERBERK Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    bu nasıl bır mantık ya

7. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    mattıkta bir şey yok nasıl herkes body podyuma çıkmak için yapmıyorsa herkes de kick boksu musabık olmak için yapmıyor kendimi koruyabiliyim özgüvenim geri gelsin yumruk yemekten korkmıyım bırakıcam diyor....

8. ERBERK

ERBERK Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim bu vücuda yükleniyor mu :) bunu bıraktıktan sonra eski haline gelmeyecegını mı sanıyorsun? Düzen ister bu sporlar.

9. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    nası eski haline gelecek tekniğini öğrendikten 5 ay sonra tekniğimi unutacak vücut yapmak istiyorsa zaten vg ye gelirdi ama özgüven istiyor 4 ay fazla bile 2-3 ay gidip bırakıcaktır...

10. kararüzgar

kararüzgar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım biraz geç oldu ama yazmak istedim ben kick boksa basladıgım gun aynanın karşısında ayak ıle blok ve sol sag sol vurduruyodu aksama kadar bu hareketı yaptım dıger gunler normal lapalarla kum torbasıyla calısmaya basladım.

11. gakkovakko

gakkovakko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İlk olarak ben kendimi tanıtayim. 2007 yılından beri spor ile uğraşıyorum. Bu yolda çok uğraşlar verdim. 2007 senesinde ilk bodybuilding ile başladım. (Bu arada Fitness ve Bodybuilding ayrı şeylerdir ). 2012 senesine kadar uğraşıtım bu spor ile. 2012 sonuna doğru da Muay-Thai'ye başladım. Çok kaslı olduğumdan boyuma göre biraz incelmem icab etti. Kondisyyon hiçbişey yoktu.. Şimdi allaha şükürler olsun biraz yerien geld,i. Pazartesi Çarşamba ve cuma günleri idman günlerim. Ayrıyeten salı perşembe ve cumartesi de idmana ayrı salona gidiyorum ve bol bol sparring yapıyoruz yaklaşık 2.5 senedir bu işi yapıyorum ve hiç bir zaman bura'm ağrıdı low kick yedim şura'm ağrıdı deyip geçiştirmedim. ( Bu İŞ'DE AY VEYA YIL FARKETMEZ AMA MÜSABIK OLMAN İÇİN EN AZ 1 YIL OLMAN GEREKLİ...)okulumu da bırakmadım hala daha devam ediyorum çok şükür 3 dilim var tercümanım.Şimdi her gittiğimde en az 2 saat çalışırım . 250 SAĞ 250 SOL Sert pirinç torbasına tekmemi atarım. Hala daha öyledir... Bazı özel kurumlara giderim torbada çalılşırım 300 kşiloluk torbayı yerinden oynatırım hem de en aşağı tarafına vururum bacakalrım simsiyah olana kadar. Herkes şaşırıyor ordan 2-3 kendini bilmez aptal bodyci geliyor vuramıyor :) bU ARADA GEÇEN Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonunun ağzına yüzüne kroşeleri yerleştirdim bana 7 kişi daldılar SONUÇ : BANA Bİ YUMRUK BİLE ATAMADI. HEMEN 30-40 KİLOLUK DAMBILLARA SARILDI, HALTERLE VURMAYA ÇALIŞTI AMA KALKIP ÖN TEKME İLE UZAKLAŞTIRDIM SONRA İSE O FASİLİTEDEN AYRILDIM. NEYSE ... O adamların Kalf ve bacak kasları benden daha fazla ama oyanatamıyorlar :) NaSIL yaptığımı soruyorlar , E TEKNİK VE ÇALIŞMA DİYORUM. BEN DE BAŞLAYACAĞIM DİYİP 3 AY SONRA BIRKANLARI BİLİYORUM Bunları sadece kendimi tanıtmak amacıyla anlattım. , bu işi 3-4 aydır yaptyıysan maçlara çıkabilirsin BELKİ. Hocan iyi olabilir. Eğer ki hocan iyiyse ÇHADİ ÇOOOK İYİ DİYELİM 3-4 aylık adamı maça çıkarmaz =) Sparring'e daha yen,i başlayan adamı çıkartmaz maça falan :) Onu bi kere geçeceksin :) Ben 2 ayımı doldurmuşken spord'da , 1 yıllık gibi çalışıyordum aben de çok istedim maça çıkamk ama olmadı. Bu arada benim hocam ERCAN GÜRGÖZE , (MUAY THAI) SPORUNU TÜRKİYE'YE GETİREN ADAM , FAHRİ BALKIŞ ( LAKABI DOZER) , HAYDAR SARAÇOĞLU (ÇOK ESNEK VE SERT THAI BOKSCU ) .. Yani ben 3-4 sağlam hoca ile çalıştım ve hala daha çalışıyorum. Şimdi burada kardeşimiz sparring nasıl yapılır ve kickboks nedir adı altında soru sormuş biliyorsan cevap vereceksin bilmiyorsan susacaksın :) Muay-thai bir SAVUNMA SANATI DEĞİLDİR!!! saldırı sanatıdır! KickBoks ise KARATECİ BİR JAPON HOCASININ ÜRETTİĞİ SPOR SANATIDIR. BU ADAM TAYLAND'DA UZUN SÜRE KALDIKTAN SONRA TEKRAR ÜLKESİ JAPONAYYA DÖNDÜĞÜNDE BİRAZ KARATE VE BİRAZ MUAY THAI'DEN ALDIĞI HAREKETLERİ YÜZE VURMAK SURETİYLE (KARATEDE YÜZE YUMRUK YOK SADECE TEKME YANİ HIGH KICK ile VURULABİLİR) KICKBOKSU YARATMIŞTIR. EĞER ÇOK MAÇ YAPTIYSAN , ORADAN ÖYLE KONUŞMAYALIM İSTERSEN Bİ ARA SPARRING'E GEL İSTERSEN. HEM ANTRENMAN OLUR HEM DE KİMİN TEKNİĞİ DAHA İYİ ANLAŞILIR ZATEN :)

Son düzenleme: 30 Ocak 2015
  12. semihersoy

semihersoy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Burnunun kirilmasini istemiyorsan ya semi contac maçlara cikacaksin yada sporu birak kardeşim 7 ay yaptim hafif bi spor ama light contac maçlarında karsina hanzonun teki cikip burnunu kirar benden söylemesi:D

13. sampiyonlarsporkulubu

sampiyonlarsporkulubu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  14. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    MuayThai Kick Box un bir üst dali olup içerisinde diz ve dirsek darbelerini bulunduran daha çok tekniği olan kondisyon dayanıklılık esasına dayanan sert bir spordur kardeşim ama zevklidir de sade e tekme ve yumruk öğrenme diz ve dirseginide kullanmayı öğren işine yarar mesela bizde MuayThaide rakibini omuzundan tutup diz atabilir savurup yere atabilirsin tutmak itmek ittikten sonra vurmak bunlar serbesttir zevkli iyi bir spordur ayak bileği kullanılmaz kaval kemiği kullanıldığından zamanla sporcunun kavali demir gibi olur çünkü bütün bacak darbelerini kavali ile savusturur :) ve tabi darbeyi atarken de gerçekten sert vurur bu bakıma iyidir MuayThai tabi gider girmez sana orada tekme tokat girismeyecekler her acemi gibi önce gard alıp yürümek ile başlayacak sonra ayna karşısında yumruk atmayı öğrenecek daha sonraları lapalar ve diğer teknikler ogreneceksin

MuayThai de teknik bitmez bin bir türlü diz ve dirsek tekniği vardır ben sana öneririm muay thai ama tabi sen hangisinde m utluysan ona git

Sayfayı Paylaş