KİCK BOKS

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Dogukan Tekce tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar kick boksa başlıyorum .
    İlk antremanda ne yapılır ? Teke tek dövüşler ne zaman başlar.

2. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    birazdan başlar

Furkhan, neverbackdown., kork ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    reklamlardan sonra

4. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    hayırlı olsun yumruk tekme tekniklerini göstercekler....

5. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Çok sonra basliyacagini goreceksin hatta hazir olmadigini farkedince baslamasin isteyecegini umuyorum.

6. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Genelde standart kickboks antrenmanı dışına çıkılmaz. Teke tek maç derken partnerinle birbirinizi geliştirmek için yaptığınız, yumuşak vuruşlu maçlara sparring denir. Gerçek anlamda yapılan kickboks aşırı sabır ister. Hiç bir zaman bu işi tam öğrenemezsin, her antrenman yeni şeyler öğrenirsin, ne kadar profesyonel olursan ol.

Dogukan Tekce bunu beğendi.
  7. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Babamda az önce muay thaiye gidiceksin diye tutturdu . Ben Kick boks istiyorum hem evime yakın ama muay thai salonu daha iyi diyor ya iyice kafamı karıştırdı :S

8. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Muat Thai' Bence Cok Fark etmiyor.Dirsek ve Dizler daha baskın.Canını sıkma baban birsey biliyodur.Salon iyiyse ben birseyler kaparım diyosan git.Birde hangisine gidersen git.Ogrendigini dusundugun surece Sakin birakma.

9. Dogukan Tekce

Dogukan Tekce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim benim amacım öyle K1 ağır siklet falan değil ki . Amacım 4 ay içinde kendime özgüven getirmek ve forma girmek sonra bırakacağım sporu .

10. Octagonx

Octagonx Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    4 aylık basliyacaksan baslama kardesim.Cunku 1-2 Ay Bacak acma felan oyle geciyo.Ama Hosuma giderse yaparim diyosan ona gore karar vermelisin.Tavsiyem git bir iki antreman izle Muay Thai'yide Kickbox'uda.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. Mehmetali16

Mehmetali16 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ben de kick boksa yeni başladım 1 ay oldu ilk önce duruşları gard almayı sağ yumruk sol yumruk sonra sol yumruk sağ low kick vs. gidiyor hoca hareketi kavradığını yapabildiğini görünce bir sonraki hareketi gösteriyor benden önce gelen biri vardı 1 aydır aynı hareketi tekrarlayıp duruyordu ben 1 ayda neradeyse onun seviyesine yaklaştım :) hoca bana pratiğini çabuk kapıyorsun çabuk öğreniyorsun dedi böyle durumlar olabiliyor karşımdaki kişi ile antreman yapıyordum sparring yani. arkadaş sert vur sert vur diyordu bende acamiyim daha yeni öreniyorum tekniği dedim o da öyle değil olum böyle vuracan dedi ve low kick i bi koydu 2 gündür topallıyorum :) felaket acıdı ama karşımdaki de daha önce karete de yeşil kuşakta imiş sonra bizim salona gelmiş ama keyifli geçiyor antremanlar :)

12. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Muay-thai de kickbokstan fazla olarak diz ve dirsekler var ve kat kat daha kaliteli bir spor. Ayrıca muay-thai de tek siklet var. Vuruşlar maçlarda full. Kick boks gibi light semi full diye ayrılmıyor :D Bende gidiyorum 4 ay oldu başlayalı ve nerdeyse aynılar. Hem kickboks hemde muaythai maçlarına gidiyorum. Biz 1.5 aylıkken bölge şampiyonasına falan gittik. Muay thai doğu marmara ikinciliği, il birinciliği aldım hafta kickboks maçına gidiyoruz İzmir'e.

13. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    4 ay gibi bir sürede hocanız aklı başında biriyse sparringler başlamaz ......
    en azından disiplinli çalışmayla 6-7 ay gibi bir süre uygundur diye düşünüyorum kaldıki 1-2 yıl gitmeden bırakırsan kendini savunma adına fazla birşey katacağını düşünmüyorum hızlı öğrenilen hızlı unutulur

14. kaan122432

kaan122432 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kick boksa sadece kendimizi savunmayı öğrenmek için veya spor olsun diye gidilirmi yoksa müsabakalara çıkmamız şartmı

15. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    ilk önce furkan1354 kullanıcıya birşey söyliyim. dediklerine ilk önce dikkat et, hocamın balıkesir muay thai bölge temsilcisi, bizi 1.5 aylıkken ege şampiyonasına götürdü 1.oldum 2.ler 3.lerde var. yaklaşık 4 aylıkken balıkesir muay thai il 1.si doğu marmara muay thai bölge 2. oldum. Sen bu sporu ne kadar yaptınkide böyle yorum yapabiliyorsun.

kaan12243 e gelirsek: maçlara gitmen şart değil. bu sporu hobi olarakta yapabilirsin. fakat lisansını aldıktan sonra dışarıda kavga etmiyeceksin. tabiki sana biri saldırdığında savunacaksın fakat adam sataşıyorsan en 2-3 kere uyarıcaksın hala devam ediyorsa gerekeni yapıcaksın. Çünkü bu sporu yapan lisanslı sporcuların eli ve ayağı suç aleti olarak geçiyor :D

16. kaan122432

kaan122432 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bilgilendirdiğin için teşekkür ederim kardeşim allah razı olsun

17. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kickbox savunma sporu diyen cahildir kickbox savunma sporuysa aikido ne amk saldırımı kickbox tamamiyle saldırı odaklı rakibi ethisiz hale getirme sporudur eğer öyle olmasaydı full contact maçları kanlı bitmezdi

18. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman saldırı sporu diye bir şey yoktur

19. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten saldırı sporu diye bi kavram yok. İsim olarak savunma geçiyor ama zaten kendini savunurken saldıracaksın. Bu karate-kid filmindeki Jackie Chan gibi adamlar sana saldırıyor sen onlara vurmadan sadece koruyorsun böyle bişey mümkün değil zaten filmde bile bazı yerlerde oda vuruyor.

20. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    1,5 aylık eğitimle müsabakalara nasıl çıktın merak ediyorum ? :D Lisansını 1,5 ayda mı aldın ?

Hiçbirşey bilmediğin nereden belli, evet sporlar saldırı savunma diye ikiye ayrılır.Mesela aikido tamamen savunma sporudur.Karşı tarafa kendi iradenizle bir vuruş gerçekleştirmessiniz.Rakibinizin yaptığı atağın tekrar kendisine yönlendirerek rakibi pes ettirmeye yönelik SAVUNMA SPORUDUR !
    Kickbox ver türevi sporlar tamamen iradevi vuruşlar yapıldığı için
    SALDIRI SPORUDUR !

Burada millete yalan dolan bilgiler verince eline ne geçiyor merak ediyorum.Ben bu sporu biliyorum egosu mudur mesele? Sen git karete kid'ini izle ;) Senin dövüş sporlarındaki algı düzeyin bu çünkü :)

Son düzenleme: 14 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş