Kütlemi arttırmak istiyorum ama yağlanmaktan korkuyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Amatorbodyci21 tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Amatorbodyci21

Amatorbodyci21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi akşamlar arkadaşlar ben Ocak 15ten beridir yani 5 aydır fitness yapıyorum. Başta kilo vermek için yaptım 2 ay kadar ve 80 civarından 68 kiloya düştüm. Yağ oranımda yüzde 17-18lerden 13.6ya düştü. Ben şöyle bir ikilemde kaldım ve gerçekten çok karıştı artık kafam. Ben kaslarım büyüsün istiyorum yani kolum 37 cm den atıyorum adım adım 40 a çıksın gibi. Bunun içinde doğal olarak kütle kazanmam yani kilo almam lazım anca kilo alırsam da yine yağlanırım göbeklenirim diye çekincem var. Zaten arkadaşlarım öyle demese de hala göze batmayacak küçük bir göbeğim olduğunu düşünüyoum bu yüzden de kilo almaktan iyice çekiniyorum çünkü biraz karın kası yapma takıntısı oluştu. :) Ben bayadır araştırıyorum ve clean bulking yapmaya karar verdim. Sizce clean bulking yaparken l carnitine kullanırsam bir zararı olur mu? Ya da yağ oranımı dengede tutması için bir yardımı olur mu? Cevaplarsanız çok sevinirim artık kafayı yiyeceğim.

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    deneyip goruceksın hepsını okuyamadım ben 110 kıloydum suan 68 kıloyu mhayvan gıbı yıyorum hacımlenmek ıcın daha yağlanmadm temız beslen sağlam spor korkma.

3. Amatorbodyci21

Amatorbodyci21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ne zamandır Clean bulk yapıyosun? Ve de teşekkür ederim cevabın için.

4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben sürekli istediğimi yiyorum aşırı bi bulk yaptıgım yok dıkatt edıyorum hep clean gıdıyorum aynı kılomda defıne ve bulk gerek gormuyorum

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Günlük kalori ihtiyacından 300 kalori fazla alarak başlayabilirsin clean bulka. Korkma yağlanma çok çok az olur kas oranı arttığı için yağ oranın artsa bile eskisinden daha fit görünebilirsin.

6. Amatorbodyci21

Amatorbodyci21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler cevabınız için. Aralıklı oruç yöntemide varmış kas kütlesi arttırımı için o konuda bir bilginiz var mı? Benim araştırdığım kadarıyla en tercih edilen yöntemmiş sanırsam ama fikrinizi merak ettim.

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Intermitten Fasting denilen beslenme türü. Ramazanda uyguluyorum. Eğer 6-8 saate 3000+ kaloriyi sıkıştırabilirsen güzel bir beslenme tarzı.

8. Amatorbodyci21

Amatorbodyci21 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben önce bi clean bull başlayayım da daha sonra uygularım. Teşekkür ederim cevaplar için. Anladığım kadarıyla clean bulk yaparken çok fazla yağlanma olmayacağı için daha kaslı ve fit bir görünüme sahip olucam.

Sayfayı Paylaş