Kütle artışı için yardımlarınıza ihtiyacım var :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Boykaaa tarafından 23 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle hepinize sağlık ve spor dolu günler dilerim..

Benim sorunum idman yaptığım halde üst düzey bi kütle artışı sağlayamamaktan yana,yaklaşık 5-6 aydır aşırı bir kütle artışı sağlayamadım gerçi 1 ay kadar düzensiz bi spor dönemim olmuştu ilk başladığımda EAS whey protein,sixstar Creatine ve Gaspari bcaa 6000 kullandım bunlar bittikten sonra 1 kutu hardline whey 3 matrix ve gaspari aminomax 8000 kombinesi yaptım gözleri görülür aşırı derece bir fark yarattıgımı söyleyemem,şu an Optimum Nutrition whey gold standart ve gaspari aminomax 8000 kullanıyorum beslenmem ise şöyle:

Sabah:4 tane yumurta(2 tam 2 beyaz)+100 gr lor peyniri + 2 dilim kepek ekmeği

Öğlen:Okul yemekhanesinde yiyorum artık ne çıkarsa genelde haftada 2 yada 3 gün et çıkıyor tavuk yada dana diğer günler ise sebze yemeği

Akşamları:150 gr tavuk+100 gr yoğurt+150 200 gr bulgur yada pirinç lapası(2 saat sonra tekrar aynı menü yiyorum)

Yatmadan önce: yatmadan 1.5-2 saat kadar önce 1 bardak süt ve 1 paket lifli diyet bisküviyle 1 tane muz yiyorum

Boyum:176 cm Kilo:77.6 Yaş:21

Antrenman programım:

Pazartesi:Göğüs,arka kol,karın
    Salı:Bacak,kalf
    Çarşamba:eek:ff
    Perşembe:Omuz,Trapez,karın
    Cuma:Sırt,Kanat,Ön kol ve bilek
    Cumartesi ve Pazar:eek:ff

Hareketleri 3x8 olarak kaldırabileceğim max ağırlık olarak yapmaya başladım.Sizce zamanla etkiisini görürmüyüm,yada bu 5-6 aylık zaman diliminde hareketleri düzgün yapamadığım içinmi gelişemedim dersiniz? Görüşleriniz ve önerileriniz benim için çok önemlidir hepsini dikkate almaya çalışıp hatalarım varsa düzeltmek istiyorum ve yoluma daha hacimli daha belirgin kütlelerle daha fazla güçle devam etmek istiyorum,Saygılarımla..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Son 1 ayda kaç kilo aldın? Çalıştığın ağırlıkları arttırabiliyor musun?

Boykaaa bunu beğendi.
  3. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    son 1 ayda 2 kilo kadar alabildim,çalıştığım ağırlıkları arttırabiliyorum olabildiğince max basmaya çalışıyorum son 2-3 tekrarda yardım alabiliyorum bazen çok hafif dokunuş olarak

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ayda 2 kilo hızı gayet iyi. Aynen devam, ağırlıklar arttıkça sonuç alacaksın.

5. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme ve antrenman açısından çok büyük eksiklikler söz konusu değil, eğer uyku düzeni ve dinlenme açısından da sorun yoksa bu şekilde devam edebilirsin. Yalnız ağırlık arttırıp tekrarları 6-8 arasında tutmaya devam et.. Bide en önemlisi önüne uzun vadeli hedefler koy, sonuç olarak vücudunun evrim geçirmesi gibi bir durum söz konusu, yani kütle artışı sanıldığı gibi kolay bir iş değildir; hele ki bunu yağsız kas kütlesi olarak gerçekleştirmek oldukça zordur..

Boykaaa bunu beğendi.
  6. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar,uyku ve dinlenmeyide oldukça düzenli tutmaya çalışıyorum gece 12-sabah 8 olmak üzere günde 8 saat sabit bir uyku düzenim var.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım umarım sonuç başarılı olur :)

7. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    bu sporda uçulmuyor yanlış anlamışsın :)

her ne kadar sağlam bir suplement listen de olsa 1 ayı düzensiz 6 ayda AŞIRI KÜTLE ZATEN KAZANAMAZSIN...

dinlenme + uyku + ağırlık arttırma + hareketleri nizami yapma + set arası dinlenme süreleri + nefes alıp verme + 1 kası 4 hareketle çalıştırma ilkesi + bacak ve sırttı çalıştırdığında bol miktarda salgılanan büyüme hormonu + insülin dengen + testosteron hormon durumun + v.s. ler de önemli

yani bu iş sadece protein + hareket değil heleki 6 ayda olsaydı ya 6 ayı geçtim 1 yılda olsaydı sokakta lazar angelow olmayan bir Allahın kulu kalmazdı ...

BU SPOR SABIR SPORU ....

çalışmaya devam ...

Boykaaa bunu beğendi.
  8. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler Umut- azmin zaferini zamanla göreceğiz inşallah,yazdıklarını dikkate alacağım ve yaptıklarımı tekrardan gözden geçireceğim :)

9. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yazlıkçı olma boykaa.yani hazirana ne olurum bir ay sonra ne yaparım deme.diğer arkadaşlar güzel izah etmiş.sabret-çalış-ağır gir-iyi beslen ve de dinlen.2000-2500 kalorinin altına düşme.en az 250 carbo al.başarılar...

Boykaaa bunu beğendi.
  10. genc@

genc@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ölçülerini yazarmısın Boyum:176 cm Kilo:77.6 boya göre kilon fazla bile kaç kiloda olmak istiyorsun yağlı bir vücudunun olduğunu tahmin ediyorm

11. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    martinez 35 yazlıkçı değilim zaten bu sporu elimden geldiğince hakkını vererek yapmaya çalışıyorum amacım sadece kütle artışı sağlamak dediğiniz gibi sabredip sıkı bi çalışmadan sonra güzel bir dinlenmeyle sanırsam verim alacağım biraz sabırsızım gibi sanki:)

12. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok yağlı olduğumu düşünmüyorum,tamam belirli bi kütle yada hacim sahibide olmayabilirim ama elimden geldiğince çalışmaya gayret gösteriyorum :) bu 4 gün önce çekilmiş bir fotoğraf

Ekli Dosyalar:

13. Boykaaa

Boykaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    80 kiloda daha hacimli ve daha bir sıkı vücut idealim diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş