Kür Döneminde Ant. Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JöNTürK tarafından 11 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    herkeze selamlar,
    Pazartesi günü haftada 500 testo ve 300 primo kullanmaya başlıcam ama bu 2-2,5 aylık dönemde ant. programı nasıl olcak yani hangi bölgede kaç haraket,kaç set,kaç tekrar?salonda gördüğüm ilaç kullananlar 5-6 göğüs haraketi 4 biceps haraketi falan yapiolar bana biraz fazla geldi sizce nasıl olmalı??Eğer bildiğiniz ii bir program varsa onuda yazabilirsiniz..
    Boy:1.80
    Kilo:80

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    kur donemınde gercek antrenman yapmalısın.çene,lak lak vs yok.antrenman sıstemlerını uygulamaya gecır.mesela gogus grubunda eksıltmelı sıstemı uygula (yanılmıyorsam uzun suredır pıramıt calısıyorsun).kolda super setlerden mutesekkıl antrenman uygula.kısa ama sıddetı yuksek bır antrenman programı belırlemen için saglam bır antrenorle çalış.

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    keşke ii bi antranörüm olsada i ibi program yapabilsem.zaten salondaki hocamın bu kür olayından haberi yok zaten olsada pek yardımı olmaz.örnek bi program yazabilirseniz ii olur..

4. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Şu koca forumda bana güzel bi antreman programı yazıcak bi baba yiğit yokmu yahu???

5. volgym

volgym Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmit
    al kardeşlik sana 3 günlük antrenman programı sana uygun olacağını sanıyorum

1 gün :
    bench press : 4*10,8,6,4
    incline bench press : 4*10,8,6,4
    deckline bench press : 4*10,8,6,4
    dumbell fly : 3*10
    pullover : 3*10

dumbell curl : 4*10,8,6,4
    biceps machine : 4*10,8,6,4
    alternatif curl : 4*10,8,6,4

mekik : 3*max serbest ağırlıkla
    dirsek daya diz çek : 3*max
    ters mekik :3*max

2. gün :

çapraz çekiş : 4*10,8,6,4
    göğse çekiş : 4*10,8,6,4
    kürek çekiş : 4*10,8,6,4
    barfix : 3*max

leg press : 4*10,8,6,4
    squac : 4*10,8,6,4
    leg curl : 4*10,8,6,4
    leg frections : 4*10,8,6,4
    culf : 4*10,8,6,4

3. gün :

yana dumbell açış : 3*10
    öne dumbell : 3*10
    leteral raise : 4*10,8,6,4
    military press (enseden):4*10,8,6,6
    military press (önden) : 4*10,8,6,6

enseden dumbell press : 3*10
    arna (Z) bar : 4*10,8,6,4
    makarada treeceps : 4*10,8,6,4

mekik : 3*max serbest ağırlıkla
    dirsek daya diz çek :3*max
    ters mekik : 3*max

her set arasında maximum 40 saniye dinlen
    ağırlığa girmeden mutlaka ısınma esneme açma germe yap gerisi sana kalmış

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    keşke küre başlamasan ama....İlk olarak hocan kürden anlamıyor ama seninde pek anladığın söylenemez.bi kere sustanon 250mg ile primabolan depot aynı kürde aynı anda kullanılmaz.Biri başlarken biri de biterken kullanılır.Sustanonla başladığın kürü deca-durabolin ile desteklersin kürün bitiminde primabolan ve proviron ile kürü bitirirsin.Bu iş böyle yapılır.Antrenman programına gelince NASIL HACİM ALIRIM YAZIMDAKİ PROGRAMI uygulayabilirsin.Haftada 500mg sustanon çok gelir.300mg primabolan ise tam bi felaket.Yani stroidlerin yan etkisi çok ama bu kadar da yapılmazki yazık vücuduna...sustanon başlı başına bi ilaç zaten ilk kez küre başlayacaklara önerim enanted dir.sustanona göre daha çabuk tolere edilir....Bana kalırsa sen sporuna bak.unutmadan bacak çalışmanı ayrı bi güne koy ve eğer kullandığın ağırlıklar bench de 120kg,omuz press 60kg,squat140kg....altında ise bu kürün sonucunda kesinlikle sakatlanırsın.Ağır kg girmekten dolayı tendonlarını bile kopartırsın.2 yıllık body tecrüben yoksa bu işe hiç girme benden uyarması....tecrübeler yalan söylemez....(yaşın 22 değilse kasıklarında yanmalar ve kısrlık olabilir_erkekler 22 yaşına kadar gelişir.)

7. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Program yazmak öyle her babayiğidin harcı değildir.Ölçülerini bilmeden resmini görmeden program yazabilecek bir babayiğit varsa o başka.Kür yapmaya başlamadan önce bu konuda daha önce kür yapmış arkadaşlardan bilgi almanı tavsiye edicem.Kürün faydaları(!) konusunda sana yardımcı olsunlar.Tanıdığın bir eczacı varsa kullanacığın ilaçlar hakkında bilgi almanda yaralı olabilir.Tabi eczacı paragöz biri değilse.
    Uzun süredir bu sporla uğraştığın belli oluyor(?). Hocanın antreman bilgisini , kür bilgisini eleştirecek kadar iyi biliyorsun ama oturup kendine bir program yazmıyorsun. Bunu anlamak zor işte.

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Herkeze yorumları için teşekkür ederim ama biraz forumu okuyup ondan sonra yorum yapsanız daa sewinicem "kim ve mastertrainer" 1.si kullandığım sustanon diil enentat ve 300 primo cok diosun ama senden başka nerdeyse herkez hafta da 200 primo etkisiz olur 300 ii dio body camiasında en az yan etkili ilaç olarak bilinio2.si ben cok ii biliorum ve cok uzun zamandır bu işteyim gibi bi iddam hiç yok eğer ki forumu biraz okusaydınız bunu anlardınız ben "hocam ii bilmiyo vs." tarzı cümleler kurarken onun bilinçsizliğini vurguladım yani bu ilaçlara ne kadar basit zararsız ilaçlar olarak baktığına ve herkeze öle yansıttığını 5 aylık body ciye hiçbizararından haberdar etmeden 4-5 ilaçtan oluşan bi kür hazırlaması ve yan etki azaltıcı olarak apikobal dan başka hiçbişey kullandırmaması pct denen seyin konusunu bile açmaması onun bu işlerden anlamadığına kanıt olamazmı bunu anlamak için bir body ant. sertifikası alıp body e başlayalıda 8 sene olması ve birkaç kür yapmış olmakmı gerekio???artık bilgi çağındayız bunları nette öğrenmek cok zor olmuyo tabi böle bi forumda üstadların yardımıylada yavaş yavaş bişeyler öğrenilio önemli olan öğrenmek istemek çaba göstermek 3. sü "kim" eğer forumu biraz takip etseydin görürdün ki yazdığım mesajların çoğu anabolic steroidler bölümünde ve coğunlukla soru şeklinde yani steroidler hakkında bilgi almaya yönelik ve kür olayını kafama koyduğum günden beri bunu en ince ayrıntısına kadar araştırmaya koyuldum ortalam 1,5 aydır günde 2-3 saatimi bu forumda harcıyorum herkeze sorular sorup en doğru olanu bulmaya çalışıorum sence bu çaba kür hakkında bilgi edinmek için yeterli diil mi?tabi bunu yapmak yerini herşeyi cok ii bilen salon hocana gidicen cünkü o bu işi 10 senedir yapıo ve sertifikası var 15 gününü harcayıp almış ve diceksin ki al bu para 700 ytl 1000 ytl o da sana başlangıç kürü yan etki falan demenden basıcak bi ton ilacı ne beslenme ne suplement alımı doğru düzgün olmadan dalıcan ilaca öle daa ii dimi..4.sü kendime ant. prog. yazabilirim ama bildiğim kadar bilmediğim kadarınıda burda sorup araştırıyorum böle bilip bilmeden eleştiri yapmak yerine yardımcı olmaya çalışsanız daa ii olmazmı ve yan etki konusuna gelince bunları göze alıpta girdim zaten herkez bunu yapmıomu sonucta insanın sağlığını ortaya koyduğu bir kumar steroid kullanımı bende herkez gibi bunları göze aldım ama işallah bir sorun cıkmaz...

9. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle eleştirlerimde ölçüyü kaçırdıysam özür dilerim.Spor sağlık amaçlı yapılır prensibiyle hareket ettiğimden profesyonel değilsen kür olayına kesinlikle karşıyım.Sağlığınla kumar oynamanın ne gibi bir mantığı var hadi oynadın diyelim sana ne gibi bir getirisi olacak.Tanıdığım pek çok sporcu var hiç kür yapmadan çalışmış olan ve şimdi 50' li yaşlarını yaşıyorlar ve hala çok sağlıklılar ve yine tanıdığım pekçok sporcu var (artık sporcu değiller ne yazık ki) 30'lu yaşlarında olmalarına rağmen bellerini doğrultamıyorlar.Hoca açısından çok şanssız olduğunu söyleyebilirim.Günde 2-3 saatini bu sitede harcamandan kendini spora adamış biri olduğun anlaşılıyor.Haddim olmasada kür konusunda bir daha düşünmeni tavsiye edicem.Ölçülerini yazmadan sadece boy ve kilo yazarak burdan bir program almanın çok sağlıklı olacağı kanısında değilim.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    öncelikle bu aylarda kuru kesinlikle önermem vucudumuz sonbahar ve ilk bahar aylarında değişim surecine girer kendini yaza yada kışa hazırlarken sisteminde değişiklikler yapar buda insanı oldukca etkiler. yaşlılarda ölümlere bakarsak ilk bahar ve sonbaharda daha fazladır cunku onların vucudu bu degişimi kaldıramaz .

biz genc oldugumuz ve gencliğimize guvendiğimiz için bana bişey olmaz mantığıyla girip bu aylarda kur yaparsak belkide bu kur küçük bir kıvılcım olur

ayrıca steroitlerde bir ilaç diğerini goturur ve arkadasında dediği gibi 5-6 kimi bunyelerde 10 yılda cıkar

petrelli bunu beğendi.
  11. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Gençlik her şeyi sorarak öğrenebileceğini zannediyor...300mg primobolan dan azı fayda etmezmiş....500mg testo...Dene güzelim dene gözün arkada kalmasın....Dene de gör!...Kasıkların fındık kadar kalınca da yeni bir başlık atarsın KASIKLARIM NASIL BÜYÜTEBİLİTRİM!.Arkadaşım biz burda kulaktan dolma konuşmuyoruz.Dünya vücutgeliştirme şampiyonasına(1998)katılmış profesyonel sporcularla çalışarak aynı havayı aynı dumbbell i kullanarak biz bu işi öğrendik...Forumu seviyorum güzel şeyler yazılıyor ama foruma göre yorum yapmam.Sebebi ise basit.Forumda yazılan şeyler yanlış olduğu için değil.Uygulanmışını görmem lazım-YAŞAMAM LAZIM.Sonucunu bilmediğim bir şeyi insanlara aktaramam....Bu işten anlamak için seninde dediğin gibi ya kür yapacaksın yada kür yapan biriyle yıllarca çalışacaksın.sen bu işleri çok basit zannediyorsun?Hayatında kaç kere iğne aldın?İğne nereden yapılır?Bir ampül steroid hızlıca kasa enjekte edilince ne olur?yavaşça enjekte edilince ne olur?....BUNLARI NERDEN Mİ BİLİYORUM?Ben iğne yapmadım ama yapanlarla yıllardır içiçe çalışıyorum...flexorun dediği gibi mewsim değişirken küre girmek iyidir...Hocanın yan etkilere göre verdiği ilaç hiç de fena değil.Adama boşuna kızma.Nette öğrendiğin gibi Bvitaminleri karaciğeri korur...

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bakın bence kür olayının prof. olmakla fazla alakası yok bu spor genelde kendi egolarını tatmin etmek amacıyla yapılıo ve insan hep daha fazlasını ve daha cabık şekilde istio ayrıca suplementlerinde uçuk fiyatı insanı küre itio beni yanlış anlamanı istemem kırıcıda olmak istememiştim"kim",kür olayını çok düşündüm ve kararım başlamaktan yana oldu ve başladımda.sayın "master traning" madem çok biliyosun o zaman ahkam kesmeyi bırakta bişeylere yardımcı olmaya bilgini paylaşmaya uğraş burasının amacı bilgi paylaşımıdır ahkam kesmek diil,ii güzel "ben onla ben bundan çalıştım öle öğrendim "diyonda sanki bizim imkanımız vardıda öğrenmedik tek kaynak benim için net ve en güveniliride burda,insanlar burda bilgi ve tecübelerini paylaşıyo onlarla hawa yapmıo sende biraz forumu amacına yönelik kullansan ya...iğne yapma işine gelince o benim işim diil hemşirenin işi ben hemşire olmicam bilmesemde olur veririm parasını yaptırım o nerden bilio dersen burda steroid kullanan herkeze sorunsuzca,dewamlı o yapıo eğer ki bir sorunum olursa tabiki gene buraya yazıcam doktora gidicem vs. başka bişeymi yapmam gerekio??..flexor hocanın dediği doğru bu mewsimde küre girilmez ama ben nie bu zamanda yaptığımın açıklamasını ona yaptım sen sorsan sanada yapardım ama sen gerek duymuyon hatta forumun başka kesimlerindede yazmıştım,hocamın kullandırdığı apikobalada bişi demiom benim dediğm sadece apikobal kullandırması sence bu yeterlimi?ben bunuda sordum ve apikobal haric 4-5 vita. tarzı ilaç kullanımının gerekli olduğunu sölediler cewap yazmadan önce biraz daa dikkatli okusan ii olucak amacım tartışma yaratmak diil ama öle yazıosun ki muhabbet tartışmaya dönüo...

13. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Jöntürk benim altını çizmek istediğim noktayı anlamışsın.Yaşamak önemlidir.ilk kez kür yapacağın da belli iğnenin yavaş enjekte olma olayını anlamamışsın.Seninde netten öğrendiğin gibi; yağlı erijyikler kasa hızlıca enjekte edildiğinde deri altında toplanır.Ama yavaşça enjekte edildiğinde kasa iyi etki eder.Özellikle primabolan derin enjeksiyondur.Derine enjekte etmediğinde ödem yapabilir.Yavaş enjekte edilmesi gerekir.En başında da söylediğim gibi testosteron kürü bitimine yakın primabolana gir.Kas yıkımını engellediği için hem adale kaybını önler hem de diyet yapmana olanak tanır.Body tecrübenden bahsetmemişsin.Bizim burda fazla şampiyon yok demişsin.Antrenörüne sorsana HAKAN GÜMÜŞ
    KİM ?O cevap vermezse ben yazarım...Ayrıca kullandığın kg önemli.Şimdi Alna triceps (french)de 20 kg kullandığını varsayalım.Kürle beraber bu rakam %10-%15 artar 25 e çıkar bu ani kg artışına uyum sağlayamayan dirseklerinde ciddi sakatlanmalar olabilir.Body hayatın finish olabilir.Ayrıca kusura bakma ahkam kesmek istemedim...Gittiğin yanlış yoldan seni kurtarmak istedim...Bu işe 2-3 yılını verdikten sonra gereksiz yere kür yaptığını anlayacaksın...Sabırlı olmazsan başarılı olamazsın...Seni kırmak istememiştim...Başka merak ettiğin şeyler varsa sor...Ant.programı...Kür bitimi ilaçları...

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Mastertrainer,

Primobolanin kacinci haftada etkili oldugunun farkindamisinki kürün sonunda ekle diyorsun ?

15. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Primabolanın kaçıncı haftada etkili olmaya başladığının farkındayım da yanlış kelime seçtim...Testosteronla beraber aynı zamanda kullanılmaması gerektiğini belirtmek istedim. :D

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Buna dayanarak dedim ?

Ve neden Beraberinde alinmaz, aciklama yapmamissin ?

17. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Hemen açıklamasını yapayım:İnternette steroid kürü yayınlayan siteler var biliyorsun...Bende arkadaşımın üye olduğu bir sitede kürleri incelerken dikkat ettim.Hiçbiri primabolan la aynı zamanda testosteron girmiyorlar.Kafama takıldı Kür yapan arkadaşlara sordum onlarda aynısını söyledi.bence mantıklısı da bu testosteron+deca girmek daha iyi bir gelişim sağlıyor.Primabolanla +winstrol kullanmak da iyi neticelere ulaştırıyor.Testosteronla beraber alınmaz.Çünkü;Testosteronun sutoplatıcı+kg etkisi varken primabolanda böyle bişey yok.Gereksiz kullanım bence.En güzeli testosteron+deca...Kür biterkende eğer göğüs ucu sorunu oluşursa + nolvadex...

18. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Sert tepkimden dolayı özür dilerim mastertrainer özellikle sence yaşça küçük olduğumdan dolayıda tabi yanlış anlaşılmalar oluo böle,daa öncede dediğim gibi nette yazıştığımızdan dolayı jest ve mimiklerden yoksun olarak kendimizi ifade edioruz hsd ilede tanışmamız böle olmuştu ama sonradan anlaştık ve şimdi sewdiğim bi abim heralde bu sinirde kürün ilk etkisi Şakaydı!!enjeksiyon konnusunda bi sorunum yok çünkü emekli bi hemşire yapio bunu ve işten anlıo yani nasıl yapıldığından çünkü bizim burda birkaç kür yapan vardı onlara dewamlı o yaptı,daa önce sadece bu ilaçların tam kaba kasa yapılması gerektiğini biliodum yapanada söledimde zaten biliomuş tek sorunum testo ile primoyu karıştırınca yakar falan demişti ama öle diilmiş boşuna kendimi fazladan deldirmeme gerek kalmadı yani..body tecrübem die bişeyim yok desem yeridir çünkü 1 yıl 3 aydır bu sporu yapiorum ama bu süre içinde ne kaparsam kardır dierek haraket ettim yani öğrenmeye meğilli olarak yinede bişey biliorum diemem sadece öğrenmeye çalışıyorum.Şunu anlayamadım yanlız "Antrenörüne sorsana HAKAN GÜMÜŞ
    KİM ?O cevap vermezse ben yazarım" o kim tanımıyorum galba kendisini.Şu sakatlanma olayına gelince doğru diosun lafına bişi demiorum zaten özellikle dirseklerimde sakatlık var bu yüzden haraketleri olabildiğince düzgün yapmaya calişiorum ayrıca cok ağırlıklar altına girmeye gerek yok düzgün şekilde yapabildiğin en yüksek ağırlıkta yapmak en iisidir tabi kürle bu seviyede yükselicek ama yapicak bişey yok denicez ve göricez işallah bi sakatlanma yaşamam,bu iş için erken hatta çok erken olduğunu biliorum ama bu kadar erken başlama sebebimi daha öncede forumda ve kişisel konuşmalarda açıkladım eğer istersen tekrar yazabilirm benim için sorun olmaz,ama sende bana hak verirsin yani..şimdi bi iki soru soriyim 1-primo kas yıkımını önlediğine göre kol hariç diğer bölgelerde 4 haraket çalışmamın bi sakıncası olmamalı dimi??birde daa önce yanlış yazmışım haftada 500 testo kullanmıyorum o 10 günde 500 t. ve 300 primo orada bi yanlışlık olmuş ha irde nie primo ile testoyu aynı zamanda kullanma dedin???.yardımların ve yorumların için sağol...

19. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Zaten efendi bir sporcu olduğunu tahmin etmiştim.İlk önce Hakan Gümüş Tekirdağ da yaşayan eski türkiye vücut geliştirme şampiyonlarından biridir.Bu işten gayet de iyi anlar.Tanışmanı ümit ederim.Sakatlanma işine dikkat et.Gerçekten dikkat et.Sakatlığının artamasını inan istemem.Salonumuzda çalışan eski bir halterci abimiz var.Ben sakatlandığım zamanda direkt gider ona sorarım.kendisi bir müsabakada kaldırışı tam yapamıyor ve halter önde çökme pozisyonunda elinde bi 20saniye kalıyor.kitleniyor.Bu da triceps bağlarının kopmasına neden oluyor.Dersen ki triceps bağı koparsa ne olur?Allah korusun koparsa da işte antrenmanı bi süre bırakırız falan deme çünkü o kadar basit değil.Bağların olduğu yerde bulunan bir sıvı maddesi var.bu sıvı maddesi triceps sakatlığının boyutu arttıkça boşalma girişimine bulunur.Boşalırsa da çay bardağını bile elinde tutamazsın.Bu nedenlede vücuduna kortizon verilebilir.Spor yapamadan sadece yattığın yerde 10-15kg alaırsın...Sakatlık olayı ciddidir.Şakaya gelmez.Tricepslerinde tricepsinin bittiği yerdeki ağrılar zorlanmaktan olur.Biraz ara verip hafif kg kullanırsan geçer...
    Tam dirseğin üzerindeki ağrılar ise çok risklidir.Bahsettiğim sıvı tam dirseğin üst kısmında bulunur.Yapılan araştırmalarda steroid kullanan sporcularda(deca-durabolin hariç) tendon ve bağlarda ciddi zayıflıklar görülmüştür.Bunun da bastığın kg lar ile hiçbir alakası yoktur...Dikkatli ol.Bak madem tricepslerin de ağrıyor...Biraz ara ver vücut 21 gün boyunca iyi beslendiğin halde kendini muhafaza eder...Kış başlangıcı küre başlarsın...Havalar ısınıyor...Sıcak havada ağır kg girmek seni çok yorar.Vücudun mewsime bağlı olarak hiçbirşey yemek istemeyecek sen ise mecburen yemek zorunda kalacaksın...çok zorlanabilirsin...Madem kür yapıyorsun en iyisini yap;enanted+metan veya enanted+deca durabolin falan kullan sıkı bir kür yap kür yaptığın belli olsun.Eğer bastığın kg yüksek olsaydı daha fazla hacimlenirdin.bence yaz sezonu boyunca dayanıklılığını artıracak 8-10-12 tekrarlı hareketlerle gücünü artır.Kışa girerkende sağlam bir kür yap...Büyük bölgelerde 5 küçük bölgelerde 3 hareket*4set kullanabilirsin.haftada 2 gün-kalf-2 egzersiz 3 set 20-25 tekrar çalışırsan iyi olur....

20. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    sağol mastertrainer..sakatlanma olayım pek ciddi diil ya bu body den öncede vardı yıllardır şöle anlatim ben bu olayı mesela anla triseps yaparken dewamlı dirseklerden çat çut sesler gelio büyük ihtimal kireçlenme bide bazı haraketlerede çok zorlarsam bunlarda genelde triseps haraketlerinde oluo ama o haraketleri yapmiom,hangi haraketler olduğunu lkestirdim..dediğin şekildeki sakatlıklar gerçekten çok kötü bizim bi abi top oynarken çok basit bi şekilde sakatlandı ama sakatlık cok ciddi oldu 1 ameliyat oldu aylardır koltuk değneğiyle yürüo aşil tendomları mı ne kopmuş :( hakan gümüş ü tanımıyorum ama işallah tanışırım bi gün..bu kür olayına kış başlangıcı yapmak en iisi maa ben başladım bile 1 hafta doldu bide seneye yapma şansım olmayabilir o yüzden bu acelem yoksa çok erken ve zamansız olduğunun farkındayım ve bidahada yapmam heralde artık fazla olmaya başlıo yani tepkiler o yönde tabi ben biraz daa istiom ondan sonra sabit tutmaya çalışırım heralde...deca heralde daa sonra alabilirm primoyu kesip decaya geçiş olabilir gidişata bağlı olarak yapcam bişeler ama burda sizleri haberdar edicem tabiki..anabolic steroidler bölüömünde "bir dakika bakarmısınız" die bi başlık var onanbigöz at istersen ben açmıştım hem o başlığın son mesajını bi oku bir kür programı yazıo bi arkadaşın inanki şaşıcaksın.yardımların için sağol mastertrainer...

Sayfayı Paylaş