Küçük bir vücudum var spora yeni başlamayı planlıyoum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Vinsinity tarafından 22 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar,

Yaşım 22 ve yaşıtlarıma göre gerçekten küçük bir vücudum var 100-99 cm omuzlar ince kollar vs. artık görünüşümden rahatsız olmaya başladım. Kendimi motive edecek yollar arıyorum izlediğim motivasyon videolarından falan kendimi iyice motive ettim. Hayatımın düzene girmesi ve kendimi bu spora vermek için kendimi hazırladım. Ama 100 cm civarındaki omuzlarla küçücük kollarla bana şu an devasa görünen 40-45cm kollara 130-140cm omuzlara ulaşmak hayal gibi görünüyor ve bunu düşündükçe moralim bozuluyor ve isteğim kaçıyor. Spora başladıktan sonra gerçekten düzgün bir vücuda ulaşana kadar tempoyu düşürmek istemiyorum istediğim vücuda ulaştıktan sonra ise tempoyu düşürüp form koruma odaklı çalışmak istiyorum. Bana bir yol gösterin arkadaşlar beslenmem ve uyku düzenim çok bozuk.

2. BozkurtKursad70

BozkurtKursad70 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Armut piş 130-140cm omuz bana düş mantığında değilsin umarım? niye moralin bozluyor ki uyku düzenim bozuk diyorsun, beslenmem kötü diyorsun her insan gibi kötü bir vücuda sahip olman kadar normal bir durum yok değil mi? başla bi salona 1 sene beslenme&antreman yap sonra bak bakalım o vücut ne oluyor.

Vinsinity bunu beğendi.
  3. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Tabi ki öyle değil düzenli bir şekilde sporumu yapmak istiyorum ama öyle çevremde Hulk gibi insanları görünce ben böyle olmama ki diyorum.

4. BozkurtKursad70

BozkurtKursad70 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    herkesin yapısı farklıdır ama doğruyu yapan herkes gelişir.

Vinsinity bunu beğendi.
  5. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Peki bu salonlardaki hocalar protein ve karbonhidrat ile beslen diyip başlarından savıyorlar kendime düzgün program bulamadım. Nasıl bir yol izlemem gerekecek.

6. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    İnan bana bende senin gibiydim. Senin gibi derken burada kesinlikle aşağılama ifadesi yok beni yanlış anlama. Tek yapman gereken ben o Hulk gibi adamlar gibi olabilirim cümlesini 1 kez kendine söylemen ve inanmandır. 1.90 boyunda 60 kiloydum, şaka gibi ama gerçek. Zayıf,kambur,tek vuruşta dağılacak bir yapım vardı. Bu spora ben kendi araştırmalarım sonucu başladım ve ilerledim. Yüzlerce farklı kaynaktan onlarca hocadan vs. bilgi topladım,onları analiz ettim. Şuan Fitness eğitmenliğine kadar yükseldim ve 86 kiloya çıktım. Tek yapmam gereken istemekti. Ayrıca sen neysen O'sun! Sakın başkaları gibi olmaya çalışma. Kafanda ki tek şey sağlık ve sağlığı getiren,vücudunu da aynı zamanda güzel bir şekle sokacak olan fitness'a başlamandır. Eğer ki program istersen senin ilk 6 ayın için yazabilirim. Fakat senden tek bir isteğim olacaktır gerçekten istiyorsan yardımcı olurum. Çünkü kendinde ki değişimi 3.aydan sonra görmeye başlayacaksın ilk 3'aydan sonra bana postayı koyacaksın zaten, bu işin profesyoneli olma yolunda kendin ilerleyeceksin :)
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2015 ---
    Başka arkadaşlarda görsün önereceğim yolu. Seninle tüm vücut ve vücut ağırlığınla başlayıp yavaş yavaş yol kat edeceğiz. Bu da zamanla kavrarsın, Bench Press,Squat,Deadlift tarzı çoklu kas grubu hareketlerinden bahsediyorum. 1 Antrenman'da çalışmadığın kas grubu kalmayacak ve olaya daha hızlı atılacaksın.

Vinsinity bunu beğendi.
  7. Vinsinity

Vinsinity Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam en çok isteyeceklerimin arasında bulunuyor. Gerçekten artık bu spora düzgün başlayıp bir şeyler yapmak istiyorum.

8. BozkurtKursad70

BozkurtKursad70 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Valla Kardeşim sana en iyi tavsiyem oku,araştır ve öğren şimdi sana seni görmeden, senin gelişimini izlemeden şu programı yap demem DOĞRU olmaz, en iyisi sen öğreneceksin, antreman yapacaksın, vücdunu tanıyacaksın sonra kendi kendine yapmaya başlarsın zaten, şu yukarıda yazdığın ilk yoruma göre günlük 2500 kalori sana yeter 110-120gr civarıda protein al, kaldırabildiğin kadar ağır antreman yap ancak (ağır kaldıracam diye yanlış yapma hareketleri) temel olarak bunu baz al, çık yola

9. Brady Brohn

Brady Brohn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yasında 51 kiloyum 173 boyundayım.Kas yapmak istiyorum ve cok hafif sekilde irilesmek.Ama kimden yardim alacagimi ya da nasil baslanilmasi gerektigini bilmiyorum.Yardim edecek birileri veya ozel olarak uzaktan mesajlariyla bilgi verecek ilgilenecek birileri var mi?a da nasil baslanilmasi gerektigini bilmiyorum.Yardim edecek birileri veya ozel olarak uzaktan mesajlariyla bilgi verecek ilgilenecek birileri var mi?Ozelden ulasirsaniz sevinirim.veya vatsaptan da yazabilirsiniz 05343827549

Sayfayı Paylaş