Kötü genetik ve karın kası...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Yaklaşık 1-1.5 aydır powerlifting yapıyorum. Elbette squat deadlift vb. Hareketlerde karın bölgesini pasif olarak çalıştırıyor. Ancak karın kasına nedense çok ilgim var :D yağ oranım da çok yüksek değil ondan karın çalışmayı düşünüyorum. Ancak merak ettiğim birşey var. Şimdi benim karın kasım sıkınca üstten 4 adet felan belirgin oluyor. Ancak üstteki 2 tanesi küçük ve biraz daha yapışık gibi alttakiler ise daha ayrık ve biri büyük biri küçük. Bunlar yıllardır böyle yani karın çalışmadan bu halde. Sizce genetik olarak karın kaslarım çok mu dengesiz yoksa Çalışmadığım için günlük hayatta dengesiz bir şekilde gelişmiş o yüzden mi böyle :D eğer böyle gözükeceklerse hiç çalışmamayı düşünüyorum :D düz karın daha iyi olur en azından...

2. leonmik

leonmik Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    o_O Dengesiz bozuk karın kası modellerine denk gelmişliğim var. Ama düzensiz hatalı çalışma sonucumu oldular doğal yapısımı o konuda kesin olarak bir bilgim yok. Ama doğal fiziki oluşumsa hiç olmasın daha iyi çok kötü görünüyor.
    :( Umarın hatalı çalışmaktan kaynaklı bir sorundur. Uzman bir hekime görünsen daha iyi olur.

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    genetik bir durum. bazı insanların karın kasları lazar angelov gibi kusursuz bazılarının ki ise yamuk ve orantısız bu konuda yapacak pek bir şey yok.

abseto bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yani bende anlamadım. Olmadı bir süre antremanıma karın ekler beklerim belirginleşmelerini...
    Yanı :( bakcaz artık inşAllah düzgün olurlar :) olmadı şuana kadar yoktular yine gömerim içeriye :D :D

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu biraz hortlatcamda :D sorun hala aynı :D karın çalışıyorum felan biraz daha belirginleşti ancak hala aynı. yani alttakiler hafiften belirginleşiyo yağ oranım azalınca net gözükecektir ancak hala şu üsttekiler biraz anormal :D ve arada bir boşluk var. Yani biri büyük biri küçük ve kasıncada o ikisinin arasında boşluk oluşuyor. Baya derin yani biraz kötü gözüküyor. Belkide karnımın normal dururken biraz şiş durmasından kaynaklıdır. Karın şişliği için vacuum hareketi felan iş görür mü ? ve karını ağırlıkla çalıştıkça hipertrofi olup büyür mü ? genetik derken büyüklüğüdemi genetik ? eğer büyüyorsa küçük olan kısım için çalışsam (yani karın kaslarımın sağ kısmı biraz daha küçük. mekiğin sağ kol sol dize sol kol sağ dize gibi sağlı sollu çalışılma şekli var. ben onu tek taraf için yapıp orayı geliştirebilir miyim ? ) olur mu ? veya orantısız bile olsa çalıştıkça ikiside büyür mü ? yani aradaki boşluklar felan kapanır mı ?

6. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    bu genetiktir kardeşim , Allah herkesi farklı yaratmış kimisinin simetrisi güzel kimisinin değil. Buna yapılacak maalesef bişey yok :/

Ekli Dosyalar:

abseto bunu beğendi.
  7. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Karın şişliği lordozdan kaynaklanabilir. Karın genetiği konusuna gelirsek eğer yapabileceğin bir şey yok. Mesela Kenzo Karagöz'ün yarışma fotoğraflarına bakarsan dediğimi anlarsın. 2 sene sonra bu konuya bakıp güleceğini düşünüyorum.

abseto bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ya biliyorum genetikde şimdi benimkide soldaki gibi (kenzonun gençliği mi o :D ) karın kasları öyle olcaksa hiç çalışmasam daha iyi olmazmı ? sonuçta spor gösteriş için yapılıyorsa kötü olcağına hiç olmaması daha iyi değil mi ?

9. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    profil resmindeki kişi sanırım sensin , bence söylediğin gibi kötü bi genetiğin yok hatta gayette güzel sıralanmış genetiğin var , sen çalışmaya devam kötü durmicaktır moralini bozma

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    lordoz. Teşekkürler lordoz için zaten esnetme felan yapmayı düşünüyorum.
    Bide yarışma fotoğraflarıyla bu farklı :D burda body building yapmaktan çok model tarzı bir vücut isterim ben :D tabi olmuyosa :( ne yapsam bilemedim
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Mayıs 2016 ---
    ışıklandırmayla alakalı :D 3-4 ay önceki resmim o. evde çalışıyordum o zamanlar. Şimdi salona başladım üstüne 10 kg aldım :D ve tabi o resimde fena değil ancak gerçekte bakınca öyle olmuyor :( yani dikkat ederseniz göğüsün altındaki 2 sixpack in altında boşluk var. resimde pek sorun olmasada gerçekte biraz derin. 1 cm den fazladır. ve baya rahatsız edici görünüyo

Sayfayı Paylaş