Jinekomasti sonrası ÇÖKÜNTÜ

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve murat044 tarafından 18 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    8 ve 16. maddeler hariç diğerlerine aynen katılıyorum. Öncelikle supplementlerin bu hastalığa yol açacak özellikleri yoktur. Bahsettikleriniz bazı streoidlerdir.
    2. si bu işi bazı devlet hastaneleri ücretsiz yapıyor. Ankarada bile bildiğim 3 hastane var. Gazi ve Ankara araştırma hastanesi ve ankara devlet hastanesi. Tabi her önüne gelene yapmıyorlar. Göğüsünüzün gerçekten ameliyat edilecek olması gerekiyor. Benim baya büyüktü :) Senin göğüsler büyükmüş ameliyat olman gerek dedi doktor :D Bu hastalığında dereceleri var eğer uyuyorsa ücretsiz yapılıyor.
    Sadece araştırma yapmanız gerekli.
    İmkanı olan varsa gelsin Gaziye yada Ankara eğitim araştırmaya ameliyatı olsunlar ücretsiz bir şekilde. Sadece sargı bandaj ve korseye ücret ödüyorsunuz.

Siz ücretsiz ameliyat olmadınız diye insanlara üçkağıtçı muamelemesi yapmayın!!!

2. SirdasM

SirdasM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özür dilerim arkadaş ne demek üç kağıtçı. Tabiki özel durumu olanlara SGK istisna uygulama yapabilir. 2009 yılından bu tarafa hususi aracı ile trafik kazası yapan şahısların bile hastane masrafını ödemeyen bir kurumdan bahsediyoruz. Bir dijital işitme cihazı ki insan için zorunludur 3000 lira satın sigortalıya 450 TL para ödüyor açıkcası ben bu işin içinde olan bir mali müşavirim işini yaptığım eczane ve medikal üzerine çalışan bir dünya mükellefim var dolayısı ile maalesef kurum kimilerine hizmet verirken kimilerine veremiyor. Hatta ilden ile hastaneden hastaneye aynı sağlık sorununda farklı uygulamalar söz konusu. Mutlaka arkadaşların araştırmaları gerekli. Kişinin yaşam konforunu çok etkileyen ve zorunlu durumlarda bence yetkisini kullanmak isteyen başhekim ve doktor kullanıyor yani bu durum o görevi yapan kişinin insiyatifinde. Ben özel hastanede ve Uzman plastik cerrahta oldum bu işi. Açıkcası vakti zamanında acilden giriş yapıp apandisit ameliyatı olduğum zamanı hatırladımda para yalan söylemiyor. Gücü olmayanı anlarım kimse bulunduğu yere bir günde gelmedi. Allah bu durumda olan arkadaşlara tez zamanda şifa versin. Bir şekilde işlerini denk getirsin yaşayan bilir zor bir durum. Tekrar hepinizi allaha emanet eder hayırlı günler dilerim

3. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaha,

Sirdasm güzel yazmışsın tabiki devlet hastanesi estetik ameliyat yapmaz. Ama işgüzar, uyanık, üçkağıtçı hekim varsa rapora yazar kist teşhisi, burun ameliyatı için geniz eti ameliyatı, yapar ameliyatı. Bu düzenbaz hizmetin karşılığı el altından para ödenmeside büyük olasılık. Ki buda genç arkadaşlara intikal etmiyordur. Bedava olduğunu zannediyordur. Yarı fiyatına, devlet olanaklarını kullanarak.

Katılmadığım konular: 9. madde yağ alıp bir yere enjektasyon yöntemi diye birşey yoktur. Deri, doku nakli vardır. Yağ vücutta katı haldedir. Bunu sıvılaştırıp tekrar vücudun hiçbir yerine enjekte edildiğinde durmaz. Bu tipik doktorun karşındakinin içini ferrahlatmak için uydurulmuş olmalı. Veya silikon, botoks yapar belki onu kastetmiştir.

Bu işi plastik cerrah değil, estetik cerrah unvanda kişiler yapar. Plastik cerrahlar estetiğe bakmaz. Kanserli hücre, kist, yanık, yüz nakli(buda yeni) gibi durumlara bakarlar.

kaç kere tekrarladım bilemiyorum, Jinekomasti hastalık değil.
    Göğüsün yapısıdır. Herkesinki değişiktir.
    Jinekomasti yani göğüs ucunun şişmesinin ameliyatla düzelmez. Bunun yapısı böyledir. ve cerrahların yaptığı göğüs ucunun altındaki dokuyu kurcalayarak, kesmek suretiyle çökme yaratmaktır.
    Şişmanlık dolayı yapılan liposaşın, doku aldırmalar jinekomasti değildir.
    Ancak ortam boş, jinekomastiyi hastalıktır diyen hekimlerde vardır. Bunun böyle görülmesi için onların lehinedir. Böylece hasta ciddi bir sağlık kaybına uğradığında ve yaşıda küçükse, estetik ameliyat değil, ciddi yaşamsal bir hastalık tedavi ediyormuş gibi görünecekler.

tekrar geçmiş olsun.

4. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    jinekomasti erkeklerde psikolojik bozukluğa yol alçıtığı için bir hastalık sayılır ve sgk tarafından karşılanır özel hastanelerdede sadece % ödüyorsunuz kimsenin dolandırıcılık yaptığı yok en azından bu konuda liposakşın içinde psikoloji sebebiyle para almazlar insanların güzellik çirkinlik olayı değildir bu kadın memesiyle dolaşan erkek olayıdır o yüzden hastalık olarak geçer

RaJeV bunu beğendi.
  5. BATU-HAN

BATU-HAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konu arkadasin probleminden daha baska yerlere gidiyor.

Arkadasim oncelikle gecmis olsun jinekomasti ameliyat disinda tedavisi olmayan bir rahatsizliktir.

Meme altindan kesit ile meme dokusunu cikardilar mi?

6. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkür ederim.Evet meme altından sağdan 250gr soldan 200gr cıkarıldı yanlış hatırlamıyorsam...glandüler doku tabakası yazıyordu..

7. Bekiro41

Bekiro41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam düzelte bildinmi bende de var bu sorun acil yardım

8. nuh1906

nuh1906 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: