Jinekomasti sonrası ÇÖKÜNTÜ

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve murat044 tarafından 18 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben üniversite hastanesinde hiç sıra beklemeden oldum galiba baştan savma yaptılar gibi geliyor bana.Bende jinekomasti ameliyatlarını izledim oncesi,sonrası olarak bir sorun var ortada baska doktora daha gitcem ama.

Azi bunu beğendi.
  2. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,

Geçmiş olsun. Bunu diğer forumda çok yazdık, konuşuldu. Ameliyatın birşeye yaramadığını.
    Jinekomasti ameliyatı böyle oluyor işte.
    Liposakşın ayrı birşey.
    Hiçbir sporla düzelmez, orijinalliği gitmiş.
    Oraya belki protez gibi birşey takarlar.

tekrar geçmiş olsun, ameliyat olmayın arkadaşlar.

Azi bunu beğendi.
  3. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşım senin kilon çok fazla o bölgende aşırı miktar deri var o deriler fazla geldiğinden içe katlanmış ve memenin mor kısmı gözükmüyor anatomik olarak mor kısmın altında sadece kas ve yağ var senin yağlarını alınca kas miktarın çok az olduğu içinde içe göçmüş sanırım meme dokusunun ve kasın hepsini aldırmışsın eğer görüntünün değişmesini istiyorsan çok fazla kilo verip o derinin toplamasını beklemen gerekiyor ve altını kasla doldurup göçüklüğü kasla doldurman gerekiyor aynı şekilde bende aynı ameliyatı oldum 2 kere 2. sinde orada hiç yağ ve meme dokusu bıraktırmadım tam istediğim gibi şuanda her şeyim yukarıda yazdıklarımı düşünürsen şekil bozukluğunun nedenini sende kestirebilirsin

Azi ve murat044 bunu beğendi.
  4. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Evet mntıklı geldi kardeşim doğru söylüyorsun.Dediklerini yapıp beklemek gerekecek inş 1-2 seneye düzeltirim.weightlifter

Azi bunu beğendi.
  5. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    hiç aklınıza hesap sormak, hakkınızı aramak gelmiyor mu?
    size et parçasıymış gibi davranmalarına, rastgele kesiyorlar, biçiyorlar umrunuzda değil...
    bu kafayla daha 2, 3 ameliyat olursunuz. Michael Jackson musunuz be mübarek?
    bari ameliyatı olurken fiyatı 2 'le çarpın. Birinci denemede olmuyor anlaşılan.
    Yok böyle bir kadercilik. bahtına ne çıkarsa...şansa bırakılır mı sağlık...
    Bulsanıza o ameliyatı yapan kasabı. Verin mahkemeye.
    ananız babanız yok mu? ilgilenmiyorlar mı?

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de ya. Doktor aceleyemi getirmiş ne?

Bu ancak silikonla düzelir gibi. :D

7. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    AZİL_ZİNDE yorum yaparken biraz daha dikkat et ya yorum yapmayı bilmiyorsun ya da aklına geleni yazıyorsun doktormusun sen kardeşim millete ameliyat olmayın diyorsun bence olsunlar sen o pisikolojiyi yaşamamış biri olarak ne demek olduğunu bilmezsin.Her jinekomastiye lipo uygulanmaz daha bunun ayrımını yapamıyorsun. Yok doktordan daha iyi bildiğini inanıyorsan git o işi yap ama yorum yaparken karşındakini saf durumuna koyarak yargılama.Ne biliyorsun sorup etmediğimi.

8. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    şu anki psikolojik durumun nedir?
    daha mı iyi?
    hem paranı almış, rastgele neşter vurmuş...sağlığınla oynamış...
    insan isyan etmez mi..?
    hiç konuyla ilgili, bilgili olmadığımı düşünelim..
    fotoğraftan anlaşılıyor? doktor olmaya mı gerek var?...arkadaşta yazmış "2. oldum sende ol" diye...
    valla pes...ne haliniz varsa görün...

9. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    TAMAM bu senin düşüncen ben 5 kuruş para vermedim bu demek değildir ki para vermedim böyle oldu benim vücudumda böyle bir sempton meydana geldi.Her ameliyat olanın böyle olcak diye birşey yok yani siz bunu anlatmak istiyorum.Olayı genellemeyelim

10. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl genellemeyelim, bir üsteki vatandaş 2. ye oldum demiyor mu?
    diğer başlıktada hep ameliyat olanlar şiş inmedi, çöktü, kızarıklar geçmedi...
    ne yapiğim, çaresizlik içinde serzenişte...hep mi tesadüf, nasıl genellenmez...
    eee ucuz etin yaynisi yavan olur

11. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    bir şey merak ettim acaba senin bu çöküntü ameliyattan sonraki günlerde hemen mi oldu yoksa bir süre sonramı oldu

12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de ameliyat oldum. Para ödemedim. Gayet de muhteşem oldu thums:
    Herkese tavsiye ederim kesinlikle olsunlar.

Bilmediğin konularda saçma sapan yorum yapmayı kesin artıkkafa_

13. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Peder plastik cerrah galiba...
    yada adam hobbi olarak ameliyat yapıyor olmalı.
    vallahi muhteşemsin:D herkes muzdarip, binlerce para bayılıyor bu iş için..
    bir tek sana piyango vuruyor...vay anasına sayın seyirciler.hyper_

14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konu hakkında hiç bir şey bilmediğini o kadar iyi belli ediyorsun ki gereksiz yere mesaj yazıyorsun.

Devlet hastanelerinin çoğu bu ameliyatı ücretsiz yapıyor!

Dediğim gibi bilip bilmediğin şeyler hakkında konuşma! İnsanları gereksiz yere yanlış yönlendirme a32

15. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    devlet hastanesinde doktor bulamazsın...millet yığılır...
    senin gönlüm hoş olsun diye devlet estetik ameliyat yapmaz...
    haaa devletin olanaklarını kullanıp işin düzenbazlığını bulmuşsa adamın...o ayrı...
    istersen palavra atmayı bırakta, o zaman ifşa et hangi hastane hangi cerrahmış bu...

16. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Gazi hastanesinde oldum. Açıp jinekomasti başlığını okursan orada kaç kişinin devlet hastesinde olduğunu görürsün.

Bilip bilmeden boş boş konuşuyorsun duh

Allah akıl fikir versin thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:49 ----------

Araştırma yapmayı sevmediğin için sana bir iki kişinin yazısını alıntı yapıyorum:

17. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    ücretsiz ameliyat oldum diyen arkadaşlar sigortamı karşılıyor ? ssk yada bağkur filan mı yoksa elini kolunu sallaya sallaya gidiyosun ameliyata girip 1 kuruş ödemeden çıkıyomusunuz ? :)

18. murat044

murat044 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse arkadaşlar daha fazla tartışmayalım.Ben 1 kuruş vermeden universite hastanesinde oldum.Zaten öğrenci olduğumdan babamın bağkurundan faydalandım sargı bezine korseye bile para vermedim ya da istemeyi unuttular:DD ama şuda var babam emekli olduğundan maasta kesinti oluyor.Çöküntüye gelince ameliyat olduktan dikiş kontrolü için gittiğimde ilk gördüğümde resmen 1 cm göğüs içerdeydi hoca 6 ile 1 yıl arası oranın yağ ile kasla dolcağını söyledi.

Ferhat_V bunu beğendi.
  19. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    SSK bağkur karşılıyor tabiki

Ferhat_V bunu beğendi.
  20. SirdasM

SirdasM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1. Plastik cerrahi müdahalesinden sonra ne kadar süre geçti ?
    2. Spor göğüs kaslarının toparlanmasına her zaman yardımcı olur.
    3. Bu tür cerrahi müdahaleler sonrası her 10 hastadan 4 ünde daha sonra bir rötüş yada revizyon söz konusu olabilir.
    4. Çökme yada şekil alma bozukluğu korse takma süresine uyulmamasından kaynaklabileceği gibi vücudun kendine has bir tepkimeside olabilir.
    5. Göğüslerin tam şeklini alması hiç bir şey yapmadan spor da dahil 6 ay ile 1 yıl arasında değişen bir sürede olabiliyormuş.
    6. Kimse bu devirde bu konuyu araştırmadan cerrahi müdahale yaptırmaz gereksiz ve boş konuşan arkadaşlara konu hakkında bilgileri olmadan konuşmamalarını tavsiye ederim.
    7. 9 ayrı profesörle bu konuyu yüz yüze görüşüp yaşadığım yere en yakın olan yerde özel hastanede bu işi yaptırdım ve gerekli olduğuna inanıyordum şu an içinde çok mutluyum.
    8. Hiç bir sosyal güvenlik kuruluşu bu dünyada böyle ayrıca belirteyim bir iş kazası yada yaşamı sürdürmek için yapılması zorunlu haller dışında bu tür ameliyatların bedelini ödemez türkiyede de ödenmiyor.
    9. Son olarak şunu belirteyim; Eğer arkadaşın bahsettiği çökmeler yazdığım sürelerin sonunda hala geçmemiş ve görüntü bozukluğu sizi rahatsız eder durumda olursa vücudun başka bir bölgesinde bulunan fazla yağlar alınıp söz konusu çökme olan yerlere enjekte edilebiliyor. Eğer bu size doktorunuz tarafından söylenmedi ise bu konuda bir eksiklik var.
    10. Her işi ehli yapacak arkadaşlar. Bu konu görüntüyle alakalı sağlığı etkileyen bir konu değil.
    11. Onuncu maddede yazdığım görüşüm nedeniyle diyorumki bu işi ancak ve ancak plastik cerrahlar yapabilir ve yapmalıdır.
    12. Arkadaş sana geçmiş olsun çok konforlu bir ameliyat geçirmiş olman dileği ile şunu söylüyorum. Spor her zaman insan vücudu için faydalıdır. Ama önce kilo vermen lazım. 111 kilo idim spor ve diyetle bunu 89 kiloya indirdim ve hala devam ediyorum hedefim 75 kğ. olmak.
    13. O bölge için özel jel kremler kullanmanı ayrıca tavsiye ederim.
    14. Kan dolaşımını hızlandıracak bitkisel karışımları mutlaka kullan.
    15. Bol su tüketmelisin vücut narkoz ve ödemi bir yıla varan bir sürede vücuttan atıyor.
    16. Vücut geliştirmeyi sunni yollardan sakın sakın yapma yani kas oluşumu için suplementler kullanma bunu kullanan ve şu anda sorunsuz olan arkadaşların hepsi bir gün bu ameliyatı olacaklar duyurulur.
    17. Eğer illaki hacim istiyorsan ve ilave takviye almak istiyorsan markalı adı sanı belli peynir yiyeceksin arkadaşım kaşar, taze farketmez bolca yani.

TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN KAPORTA DÜZELMİŞ ŞEKİL ŞEMAL YERİNDE ALLAH NE EKSİK ETSİN HASTANELERİ NEDE MUHTAÇ SABIR VE ÇALIŞMA KARDEŞİM İYİ OLACAK EMİN OL.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:45 ----------

Tekrar belirtiyorum. Iyice araştirdim. Ben mesleğim gereği bunu yerine kadar sorma olanağina sahibim. Kesinlikle ve kesinlikle sgk bu olayi karşilamiyor. Sadece hayati tehlike içeren plastik cerrahi müdahalelerini karşiliyor. Tabi olayin üç kağit boyutuna kaçilir ve başka bir müdahale gibi gösterilir ise ona birşey diyemem ve ben o şekilde olan bir olaydan hayir geleceğinede inanmiyorum. Herkese sağlikli bir hayat dilerim.

Sayfayı Paylaş