Jinekomasti,Jineko,Jineko...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve slamon12 tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar.Doktordan aldığım rapor;

Her iki memede parankimal doku(Sağ retroareolar:20mm,Sol retroareolar:22mm) normalden kalın olarak izlenmekte olup görünüm bilateral jinekomasti açısından anlamlıdır.Her iki meme özellikle tarandı ve kistik veya solid kitlesel lezyon saptanmadı.

Cilt,cilt altı yapılar normaldir.

Her iki aksiller bölgede patolojik Lap izlenmedi.

Sorunum;

Yaşım 14.Ben bu jinekomasti ameliyatı olursam herhangibir zararı var mı?

Pek fazla eskiye dayalı bilgim olmasada 3-4 yıldır var.Yani ergenlikten öncede vardı.

Sizce ne yapmalıyım?

Bu sorun bende fenerbahçe yüzme kulübündeyken bile utanç veriyordu.Arkadaşlarım dalga geçiyor.Beni eve tıkıyor.Kısaca asosyelleştiriyor.

Sizce ameliyat mı?

2. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    doktordan rapor almışsın doktora göstermedin mi gösterdiysen o ne dedi o birşey dediyse bize niye soruyorsun ama ben yine de söyleyeyim doktorun dediğini yap:))))

3. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yanlış anladınız galiba. :D

Doktora tabii ki gösterdim raporu.Jinekomasti teşhisi koyuldu.Ama yaşım 14 olduğu için ergenliğin bitmesi beklenilcekmiş fakat ben istersem ameliyat olucakmış.

Sizce bir zararı olur mu demek istedim bu yaşımda.

4. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    daha yaşın 14 ben 18den önce ameliyat yapmıyorlar diye biliyorum çünkü geçme ihtimali var.

slamon12 bunu beğendi.
  5. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    maddi olarak bi sıkıntın yoksa ameliyattan çekinme ..psikolojini bozmana gerek yok...ama raporunu göre 2 cm lik bi büyüme var..vucud yağ oranını düşürür spora devam edersen seni rahatsız etmıyecek seviyeye gelir

slamon12 bunu beğendi.
  6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bence yaşın çok erken. Bende bugün jinekomasti için doktora tahlil sonuçlarımı göstermeye gittim.Genel Cerrahiye gitmiştim.Sonuçlarım normal çıktı.Ama görüntü beni azda olsa rahatsız ediyordu.Doktor plastik cerrahiye git dedi.Plastik cerrahi doktoruyla konuştum. Göğüslerimi o da inceledi.Şu an için çok az dedi.Bunun için amelyat yaparsak iz kalır,bu kadar küçük şeye ameliyat yapmak yazık olur dedi.Liposakşın cihazı yok bizde ama bunun için liposakşın masrafı yapmana değmez,spor yaparsan,kaslarını geliştirirsen zamanla azalır dedi.

Bence biraz bekle kardeş.Kilo fazlan varsa biraz azalt.

slamon12 bunu beğendi.
  7. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Maddi olarak sıkıntımız yok Allah'a şükür.

Kilo fazlam var.Ama o kadarda çok değil.

Boy:175
    Kilo:81.2

8. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    yaşın kucuk bu gelişiminle alakalı bır problem ...hormonel duzeylerle alakalı ...spor yaparsan beslenmene dıkkat edersen azalır ama senı tatmın eder mı bılmem yıne gozune takılabılır..maddı sorunun yoksa amelıyat olmanda sakınca yok cok basıt bı amelıyat ..

9. denizzz

denizzz Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Jinekomasti birkere oluştuysa sporla falan geçmez. Bilakis yağ oranınız azaldıkça ordaki meme dokusu daha da belirgin ortaya çıkar. EN sağmalı ameliyat olup kurtulmak. Benim izlenimim özellikle kücük yaşlardan beri fazla kilolu olan cocukların buyuk cogunluğunda jinekomasti oluşuyor. Bu egzersizle falan da gitmez. Eğer oluşan mem dokusunun içinde yağ dokusu da fazlaysa liposuctionla da verim alınabilir ama masraflıdır.

Sayfayı Paylaş