Izometrik rak çalişmalari yapanlar !...)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 22 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu tip çalışmaları yapanlar var mı aranızda ?!....)

varsa , gözlemleri ?!...

Danny Boy bunu beğendi.
  2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    @ercan gürgöze
    Bu aslında oldukça teknik bir konu!

Çoğu kişiye bunu anlatmaya kalktığımda kullanılan terminoloji ve teknik terimlerden dolayı anlatmak da güçlük çektiğim ve hatta çoğu zaman "ne gereği var ki" sözüyle karşılaştığım :) bir egzersiz şeklidir izometrik çalışma...

Ama son derece yararlı bulduğum ve uygulanan basınçla eş orantılı gelişim sağlanabilen/güç arttıran önemli teknik bir çalışma metodudur.

ercan gürgöze bunu beğendi.
  3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben denemedim sadece mantık yürüterek söyleyebilirimki arada sırada denenmesi faydalı olabilir

5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    forumda geçenlerde havlu ile kas geliştirilen bir yöntemden bahseden bir üye vardı.

duyduğum kadarıyla fiziksel ve psikolojik dayanıklılık için uygulayanlar var; ben de bir aralar M&F de okuyup uygulamıştım; özellikle moothy 'nin attığı videodaki türden egzersizleri. (plank tarzı duruşta bir buçuk dakika kadar durabiliyordum yanlış hatırlamıyorsam)

bana kalırsa salonunuz kapalıysa veya bir nedende dolayı gidemiyorsanız ve antreman yapmak istiyorsanız, aletleriniz de yoksa bu egzersizleri uygulayabilirsiniz.

Son düzenleme: 23 Eylül 2012
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aslında "izometrik çalışmalar" vg 'nin direkt konusu değildir...

ancak , özellikle "rak çalışmaları" , yapılacak "hipertrofi , salt sarcoplasmik hipertrofi olsa "bile kilo , arttırımı konusunda , özellikle "ölü noktaları geçiş , geçebilme "konusunda bayağı yardımcı olmakta ...

örneğin , military preste "orta noktayı" kilo arttırdınız ve geçemiyorsunuz ...işte burda hemen devreye girdiği taktirde ve bu ölü nokta civarı ve +/ - % 10 meafelerde yapacağınız izometrik itiş çalışmaları son derece yararlı olur...1 haftada geçebilirsiniz bu noktayı...

performans sporlarında ise tabi ki kullanılan önemli bi yöntem ...ve özellikle "kondüsyon alt parametrelerinden "kuvvettte süreklilik, dayanıklılıkpsamında "kullanılan...)

Bodysoft, Danny Boy, moothy ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş