Istenmeyen Kalinlasma Icin Yardim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ironik90 tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ironik90

ironik90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    izmir
    Merhaba, daha once farkli sporlarla ilgilendim ancak 4 aydir fitness yapiyorum. Ayrica haftada en az 4 gun kosuyorum. (Bazen ayak bileklerime agirlik takarak) yas 25 boy 172cm kilo 58. Benim sorunum su; kadinlar erkeklerle ayni yag ve kas dokusuna sahip olmadiklarindan cok kasli bi gorunume sahip olamayacagi dusuncesiyle korkmadan calistim, Sanirim bilek agirligi ve agirlikla squat yapmamdan dolayi ust ic bacakta kalinlasma oldu ve orantisiz bir gorunum olustu. (aletle ic bacak hic calismadim) Bacak kaslarimi calistirmaya devam ederek genel bi kalinlasma elde edersem bu orantisiz gorunum duzelebilir ancak bacaklarimin kalin olmasini istemiyorum. Fitness benim vucut tipime uygun bir spor olmayabilir mi? Sizce birakip kardiyo, kosu, yuzme gibi sporlara devam mi etmeliyim yoksa bu durumu duzeltecek bir yol var mi? Cevaplarinizi bekliyorum.

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    kadın olarak doğal bir şekilde kas geliştirerek orantısız görünüm elde etmeniz biraz zor. bırakmayın üst vücut egzersizlerini asla ihmal etmeyin ama, ancak o zaman orantısız görüntü oluşur

3. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    resim gormeden karar vermek zor burdan vermek istemiyorsan ozelden gonderebilirsin belkide vucudunun sekli degistiginden sana oyle geliyordur

4. ironik90

ironik90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    izmir
    Tesekkurler cevabiniz icin. Ust vucut egzersizlerini ihmal etmiyorum. Sanirim kalca ve bacak egzersizlerini cesitlendirmeliyim. Her taraf esit sekilde calisirsa orantisiz oldugunu dusundugum gorunum azalabilir arastirdigim kadariyla.
    Peki protein alimini biraz azaltmam gerekir mi? yani azaltmadan kastim vucut agirligimin 1.2 kati gram olarak protein aliyorum gun icinde. 68 69 gram civari. Bu miktar fazla geldigi icin biraz kalinlasmis olabilir miyim?
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2016 ---
    Fotografta

Son düzenleme: 17 Ocak 2016
  5. ironik90

ironik90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    izmir
    Foruma yeni uye oldum da ozelden resim yuklemeyi beceremedim galiba ya da kapali bende anlamadim. Buraya yukluyorum 2 resim senin cevabindan sonra kaldiricam. Bisikletli olanda ust bacakta biraz kalinlasma oldugu anlasiliyor. ayaktaki fotografta da hafif disa dogru yan durdugum icin belli degil kalinlasma. Yani kalinlasma sadece ic tarafta oldugunu gostermek icin iki turlu de koydum.
    Foruma yeni uye oldum da ozelden resim yuklemeyi beceremedim galiba ya da kapali bende anlamadim. Buraya yukluyorum 2 resim senin cevabindan sonra kaldiricam. Bisikletli olanda ust bacakta biraz kalinlasma oldugu anlasiliyor. ayaktaki fotografta da hafif disa dogru yan durdugum icin belli degil kalinlasma. Yani kalinlasma sadece ic tarafta oldugunu gostermek icin iki turlu de koydum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Ocak 2016
  6. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ne yaparsan yap o kadar fazla bir kalınlaşma olmaz ama şöyle bir durum var eğer beslenmen iyi olursa gelişim olur. Şahsen ben kalınlaşma görmedim genel olarak.Zaten eğer çok fazla eyyam ediyorsan düşük ağırlık ile geliştirmeye devam et olmadı.

7. Ronnie C.

Ronnie C. Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    bu resimlerden pek anlasilmiyor ama zayif duruyorsun muhtemelen o kadarda kalinlik yok bence biraz kilo almalisin

8. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Yazıyı okuyunca ROBERTO CARLOS bacağı canlandı gözümde ama resmi görünce değişti. Hiç bir şey yok bundan ince olsa diz kapağı çevresi sırıtır..

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    resimlerde görüldüğü kadarıyla tamamen evham yapıyosunuz. bariz kalınlaşma 0. çalışmaya devam
    ha ayrıca protein miktarınızda iyi. 1.2 ila 1.5 gr arası almanız ideal

10. ironik90

ironik90 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    izmir
    Kilo alabilirim o sorun degil de orantisiz bir genisleme olmasini istemedim. Ben en iyisi cok ayrinti kasmadan ic bacak kaslarinin calistigi hareketleri dusuk agirlik sik tekrarla, diger hareketleri programa gore agirlik arttirarak yapsam sorun olmaz sanirim.
    Tamamdir devam calismaya

Sayfayı Paylaş