1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

IslakMavi Fotoğraflar [Lütfen yorum yapın...]

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve IslakMavi tarafından 10 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten çalışıyorum.

2. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Başlığı okudum ve 12 aylık düzenli bir çalışmaya göre yeterli gelişim sağlayamadığını görüyorum. Ben senin hakkında düşüncelerimi sıralarken tam da bu sırada üstteki mesajını gördüm. Hatanı sen zaten söylemişsin. ''Çok ağır kilo girmeden çalışıyorum'' diye. 12 aylık bir vucutçu için kasların biraz gevşek kalmış ve hacim azlığı var. Bence artık ağırlıklarla k.ç yırtma zamanı gelmişte geçiyor bile.:) (tabirime kızma takılıyorum sadece)

Eğer fitness vucudu istiyorsan doğru yoldasın ama gerçek kas kütlesi istiyorsan biryerlerde hata yapıyosun. Yada pozlardan dolayı ben öyle gördüm.
    Tavsiyem beslenmeni ve özellikle antremanlarını gözden geçir. Temel hareketlere önem ver. Squat ile deadlifti unutma.;)

Son düzenleme: 3 Kasım 2007
  3. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten çok gelişmek istemiyorum istediğim şey fit bir vücut. Benim en büyük sorunum kol ve göğüstü. Beslenmem şu sıralar çok kötüydü ama bu haftadan itibaren diyete giriyorum ve Aralık gibi de yağ yakıcı ile günde iki antrenmanla yağ yakımımı hızlandırmayı düşünüyorum.

4. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Madem istediğin fit bir vucut o zaman tekrarları biraz daha artırabilirsin. 15 hatta 20 tekrar mak. yapabilirsin normal kilolar kullanarak. Öyle fazla bir yağ sorunun olduğunu düşünmüyorum bana kalırsa sıkı bir çalışma ve diyetle istediğin parçalı ve fit vucuda birkaç ay içinde kavuşabilirsin. Kasları parçalamak ve şekillendirmek için hareketleri kaslara yedirerek yapmak çok önemli. Kolay gelsin.:)

5. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hmm anladım. Set sayısını arttırabilirim benim setlerim genelde 12-10-8 şeklinde azalarak gidiyor. Peki karın için tavsiye edebileceğiniz bir hareket var mı?

6. sacalli

sacalli Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskişehir
    ıslakmavi çok merak ettim resmi çekindiğin yer neresi? bu arada Vücudun daha iyi olabilirdi 8 ayda ama potansiyel var, spora devam...

7. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlk baştakiler soyunma odası, son iki tane ise evimin arka bahçesi.

8. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Yağlardan kurtulmak için diyete girdiğini yazmışsın. Diyete gireceksen eğer yanında da kardiyo çalışması yapman seni daha hızlı sonuca götürür. Mide için mucize bir hareket yok malesef. Bilinen hareketlere devam edersen sana fazlasıyla yeter.

Flat bench lying leg raise, crunch, ve fazla bükülmeden yapacağın bildiğimiz mekik hareketi yeterli olur. Obliqleri fazla büyütmeni tavsiye etmem. Eğer göğüs ve kanatlarda daha fazla hacim yapacaksan obliq çalış ama aksi taktirde de çalışma. Çünkü fazla hacimli olmayan bir vucuttaki koca koca obliqler beli daha kalın gösterir.thums:

9. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyo yapıyorum zaten. Genelde 20-40 dakika arası değişen bir Air Walker ve koşu bandı yapıyorum.

Flat bench lying leg raise nedir? Göğüs ve kanatları zaten daha büyütmeyi düşünüyorum. O yüzden obliqleri de büyütebilirim sanırım.

10. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Flat Bench Lying Leg Raise

Karın kaslarının alt bölümünü çalıştırır.

Son düzenleme: 6 Kasım 2007
  11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ayrıca hareket daha zorlaştırılmak istenirse bi partner ayaklara vurabilir ya da incline ya da dips istasyonunda hareket daha zorlaştırılabilir.

12. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu hareketin biraz daha farklısını yapıyorum. Bu hareket, ayakları tek tek kaldırma ve son olarak dizleri kırmadan ayakları kısa kısa kaldırma şeklinde 3x10 olarak yapıyorum.

13. egex

egex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    berlin
    bence tartilara pek takilmayalim arkadaslar rakamlar okadar onemli deil ne yag oraninda ne tekrar sayilarinda nede setlerde biz muhasebecimiyiz..vicud ortada iste ..dostum sana tavsiyem devam et vicud fena deil ..

14. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut altyapısı iyi. Ancak naçizane görüşüm gelişim hızı biraz yavaş. Daha sıkı ve sert çalışmalısın. Ağırlıkları arttırmalısın.

Belirtmiş olduğun harekette 3*10 ne demek 3* 100 (yazıyla: yüz) olmalı en azından diyorum... ;)

15. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O hareketleri 100 yapmak mümkün değil hocalarım bile 30 yapıyor. Süper set oldukları ve özellikle alt karın kaslarını çok sıktıkları için zaten yeterince canım acıyor. =)

16. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Dips istasyonunda yapıyorsan mümkün değil ama yattığın yerden yapıyorsan mümkün. Ama ben gene de yattığın yerden bile olsa 3*100'ü tavsiye etmem. Ben bu hareketleri tükenene kadar yaparım genelde. Yani illaki 100 yapacaksın diye bir kural yok bu senin kas gücüne ve dayanıklılığına kalmış bir olay.

17. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0

Hareketi tam da dikkatli okumamıştım. Dediğin olabilir....

Ancak şahsen ben; sit-up, leg raise 250'şer tekrar (tek sette tamamlayarak) yapıyorum. Leg raise yerine bench leg pull ins 250 yapmak zor ama yapmaya çalışıyorum. Twist veya dumbell side bend ile mide bel kombinasyonunu bitiriyorum.

Kısacası yapabildiğin kadar çok tekrar yapılması taraftarıyım...Çok tekrar ve hergün mide çalışmak gereksiz diyen görüşler var.. Ama benim bünyeme az tekrar işe yaramıyor...

18. IslakMavi

IslakMavi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben zaten her gün mide çalışıyorum ama tekrarlarım genelde az. Hareket çok tekrar az. Belki bir sonraki programımda hareketleri azaltıp tekrarları çoğaltabilirim.

19. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bence 8.ayın çok şekilsiz bi vucudun var bu spora elverişli degıl vucudun galıba,yağların yüzünden 75 kilo gibi duruyon enaz bence çünkü 1kg yağ bir voleybol topu kardar 1kg kas ise 1tenis topu kadar yer kaplar

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    daha yapıcı olalım lütfen.."çok şekilsiz vücut lafı" yönlendirici değil..
    Vücut geliştirmenin başındaki insanlar ne genetiklerini ne kapasitelerini henüz ortaya koyabilmiş değillerdir..Doğru yönlendirme ve yapıcı eleştirilerle bodye büyük bir istekle devam etmelerini ve bu kapasitelerini keşfetmelerini sağlayabiliriz..

Sayfayı Paylaş