INCLINE CRUNCH (MEKİK) Çekemez oldum yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve slacklassher tarafından 23 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. slacklassher

slacklassher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar geçen hafta karın programına başladım 4x20 şeklinde içerisinde incline crunch (mekik) hareketi de var. İlk günümde bu hareketleri oldukça iyi bir şekilde yaptım ancak sonraki karın çalışmamda 1 mekik dahi çekemedim. Karın bölgem acayip ağırıyor . Sizce bu ağrı geçene kadar beklemeli miyim . yoksa kendimi zorlamalı mıyım ? Şuanki ağrıyla evde bile çekemez oldum. Öneriniz nedir ?

2. bahceci

bahceci Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba.
    O ağrının sebebi muscle damage yani kas hasarı. yani hipertrofinin 2010'da önerilen 3 mekanizmasından biri ancak yeni çalışmalar çıktıkça muscle damage'ın aslında hipertrofi mekanizmasında çok da etkili olmadığı kanıksanmaya başlandı.
    Bu ağrı karın çalışmaya yeni başladığınız için normal ve "iyi" ancak her hafta bu kadar şiddetli bir doms iyi bir şey değil ve yarardan çok zarar getirebilir. (natürel çalıştığınızı farzediyorum)

soruya gelirsek DOMS etkisi devam ederken çalışmak mantıklı mı? çoğu uzmana göre kesinlikle değil. Kaslarınızdaki ağrı %100 olmasa da %70-80 iyileştiğinde tekrar çalışmanızı öneririm.

Fc4n35 ve slacklassher bunu beğendi.
  3. slacklassher

slacklassher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler cevabınız için.

Sayfayı Paylaş