Incline bench press omuza vuruyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gkt96 tarafından 14 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gkt96

gkt96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Incline bench press hareketi üst göğüsten çok omuzlarıma vuruyor. Salondaki Bench incline press için ayarlanmış yani 45derecelik açıda. Flat bench presste 30 kaldırabiliyorken incline’da 5 kilo zor kalkıyor. Buna bir türlü çözüm bulamadım araştırdığımda uzun boylularda böyle sıkıntı olabildiği yazıyor, feci şekilde omuzlarıma etki ediyor. Tutuşta ve kolların pozisyonunda sıkıntı yok salondaki hoca da gördü ama bir türlü bu sorunu çözemedim. Inc.bench press yerine inc.dumbell press yapsam yerini tutar mı, Her ne kadar izole hareket denilse de ?

BOY : 190 cm

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ayni konuyu bir kac ay önce bende açmıştım. Bench pres le incline pres arasında ağırlık farki herkeste var. Cok normal birsey bende suan normal benchte 50 kg basıyorken inclinede 35 kg de 7 tekrar zor bela çıkarıyorum.

Bu arada cok uzun olmandan dolayı kollarda uzun dogal olarak .o tutus açısında senin normal insanlardan daha fazla yol kat ediyor bar git gel yaparken.bununda etkisi vardir bence.

3. WCX

WCX Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    incline press, dumbell ile tam bir rezalet ama barla açıyı iyi ayarlayınca güzel vuruyor.

HTC U Ultra cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş