Inceltmek için yürüdüm. kalinlasmaya başladı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gallagher tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gallagher

Gallagher Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar arkadaşlar ben bacaklarimin fazla kalin olmasindan şikayetçiyim cok arastirma yaptim ve yürümem gerektiğini öğrendim. Üst bacaktan cok calf bölgem cok asiri kalin. Herneyse 1.5 haftadir düzenli olarak her gün 1 saat hızlı tempo yürüdüm. Ben bacaklarimin zayiflayacagini zannederken calf bolgemde kas cikmaya ve daha cok kalinlasmaya başladı. Bu normalmi? Kas olusumunu önleyip inceltmek icin ne yapmalıyım?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Calfin kalın olması iyidir, inceltmeye çalışma. Zaten başaramazsın da, sen çalıştırmak istemesen de bütün gün mecburen çalışan bir kas. Üst tarafı kalınlaştırmaya bak.

Balboa7 bunu beğendi.
  3. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Uzun mesafeli temposuz yürüyüşler yapman gerekir. Ama o da biryere kadar çünkü calf tamamen anatomiktir. Büyütnek yada küçültmek çok zordur. Ama büyük olmasında her zaman fayda var bence çünkü daha kaslı gösterir

4. ksk_advb

ksk_advb Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Senelerdir kalf çalıştırıyorum, sizde bir buçuk haftada kalflerinizin kaslandığını iddia etmişsiniz birde çok araştırma yapmışım demişsibiz.
    Size tavsiyem çok çok daha fazla araştırma yapın ve kalflerinizdeki kas oluşumunu önleyip inceltme yapabilecek misiniz öğrenin

5. Gallagher

Gallagher Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    buraya bu konuyu açarak bunu öğrenmeye çalışıyorum zaten :) Genetik bir yatkınlığım oldugu için en ufak bir çalıştırmada kaslanıyor olma ihtimalini göz önünde bulunduruyorum sadece.

6. ksk_advb

ksk_advb Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hay hay,belki bu başlık altında bir şeyler öğrenebilirsiniz.Bende size şu açıdan yardımcı olayım siz yürüyüşlerinize devam edin, bu sporla haşır neşir olun bacak idmanlarınızı (kalf dahil) ihmal etmeyin ve sebat edin ardından kalflerinizdeki kalınlığın estetik bir görünüm haline geleceğinizi göreceksiniz

7. Gallagher

Gallagher Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim
    Tesekkur ederim. Devam edeceğim kesinlokle

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Calfları çok çalıştırıyoruz normal ve günaşırı antremana uygun bir bölge , bunun bir sıkıntısı olmaz zaten bu yaptıklarınla fazla gelişimini sağlayamazsın calfın kafana takılcak bir durum değil.Yürümen bir kardiyovasküler etkinliktir , bu genel bir kalori yakışı yapar bunun içinden belli miktar yağ oranı gider bu yağ oranı calfının üstündeki katmandan gittiği gibi yüzündende , karnındanda gider ama ne kadar gittiğini tespit etmek çok zordur.Yani kilo verdiğinde verdiğin kilonun içinden yağda gider başka şeylerde bu kilo heryerinden azalma gösterir.

Sayfayı Paylaş