ilk kez başladım ama kas ağrısı geçti ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve silentsecret tarafından 24 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar ilk kez başladım ilk başladığım günden sonra 2 gün baya kollarım ağrımaya başladı bu çalıştığını geliştiğini gösteriyor haftada 3 gün çekebildiğim kadar set yapıyorum
    bugün de ağırlık çalıştım ama ilk günki gibi bi ağrı olmadı sizce yeterince zorlamadımmı kendimi ? bugün ağırlık kaldıramayacam raddeye kadar çalıştım set yaptım ama geçenki kadar bi ağrı yok hatta hiç yok dahadamı arttırsam çalışmamı ? 5kg dambell + barfix + şınav ve mekik yapıyorum 5kg ler şimdilik yeterli geliyor 3x15 le başladım

2. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim hic bir zaman ilk gün ki kadad agri çekmezsin ceksende dayanamazdin zaten nornal yani :)

3. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hoşuma gidiyor ama :D bide evde yapılabilecek bacaklar için dumbell ile bi çalışma yapamazmıyım dumbell squad yapıyorum ama bi faydasını göremedim benim bacaklar çok dayanıklı

4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    "çekebildiğim kadar set yapıyorum" Kendini sakatlayacaksın ve olan kaslarını da yakacaksın böyle devam edersen. Ne kadar yaparsam o kadar gelişir diye bir dünya yok. İyice araştırmadan herhangi bir antreman yapmanı önermiyorum.

5. silentsecret

silentsecret Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    benim bildiğim kas yakmak aşırı çalışanlarda ihtiyacı olan besinleri almadığında bu açıklığı karşılamak için vücudün kendi ihtiyacını karşılamasıdır bunu yaparken kaslarada uğrar sen her hafta çektiğin ağırlıktan biraz daha fazlasını yapıp zorlamassan nası gelişicek kasların ? haftada 3 gün yapıyorum zaten %30 çalışma %70 dinlenme beslenme ve öyle hemen kaslarda yakılmaz veya erimez ben ne yaptığımı ne araştırdığımı gayet iyi biliyorum bence sen bi dönüp araştır derim :) hergün çalışsan bile kaslarına dinlenme olanağı tanımadığın için 2 günlük yolu 5 günde alırsın buda tabi zararlıdır kim demiş 5kg dumbell ile kas yakıldığını :D çok çalışarak kas yakıldığını kim görmüş benim bildiğim artık o kadar adam ağırlıık çalışıp kas yapmış ki yeterince beslenemeyip o kaslardan besinlerin almasıdır vücudun sen yanlış geldin heralde :D 3x15 set diye kararlaştırdım her hafta bunu tam veya bi tekrar üstüne çıkmaya çalışıyorm bumu zorlama hocam yapmayın :D ayrıca sadece dumbell değil mekik şınav barfix hepsini orantılı bi şekilde ve doğru yapmaya çalışıyorum arada bi bacaklarım için bisiklette sürüyorum şimdiden hacimlendiğini geliştiğini hissedebiliyorum sizce bu zararmıdır ?!

bu kas yakma konusunu bir sürü forumlara sordum araştırdım internetten baktım ayrıca niyetim kilo vermek değil kilo almak efor sarfettikçe daha çok yemeye başladım dinlendiğim günler önceden ne kadar yiyorsam bi tık veya 2 katı yemeye çalışıyorum 1 tabak yemek yiyorsam mesela 2 tabak yemeye çalışıyorum diyim
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2017 ---
    spora başlarken tabikide aşırı ağırlıklarla çalışılmaması lazım ama elbette ağırlıkların bi gün arttırılması ve biraz daha ağır ağırlıklarla çalışılması lazım hep aynı ağırlıklarla çalışırsan kas gelişimi durur sadece hacim kazanır eğer güçte istiyorsan yavaş yavaş ağırlık artırarak çalışılmalı ben ilerde her ikisinide yapmayı düşünüyorum bu sayede daha çabuk gelişir hem hafif ağırlıklarla hemde normal olanlarla , ilk başta ağır çalışılırsa kas gelişimi durur sadece güç kazanmış olursun buda istenmeyecek bi durum :D

Son düzenleme: 25 Mart 2017

Sayfayı Paylaş