ilk defa başlıyorum yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Aahmett tarafından 11 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba adım ahmet yaş 17 aranızda yenıyım abilerim kilo 54 boy 1,78 ufaktan biraz başlamak istiyorumm dambıl almaktansa ben halterden başlamak istiyorum sizce bi sıkıntı olurmu yada halterle hangi kas gruplarını calıstırırımm deneyımlerınızı paylaşıcağınızı düşünüyorum şimdiden tşklerr

2. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dambil al halterle gögüs kol omuz calistirirsin ama dambio benim görüsümce daha iyi 2 tane 5 kglik dambil ve 2 tane 10 kglik dambil al 1 ay boyunca 5 kg ile yap sonra 10 kg gec program falan istersen özeldn msj at yardimci oluruz

Aahmett bunu beğendi.
  3. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Aramıza h.g kardeşim.Bence öncelikle evde çalışmak yerine bir spor salonuna gitmen iyi olur.Evde yapacağın hareketler küçük bir hata sonucu bel fıtığı,kas kopması,lif yırtılması, v.b rahatsızlıklara yol açabilir.İlk bir yıl salonda çalıştıktan sonra evde devam edebilirsin diye düşünüyorum.Evde çalışmaya kararlıysan da hangi ekipmanın hangi bölgeyi çalıştırdığını formda küçük bir araştırma yaparak öğrenebilirsin.

Aahmett bunu beğendi.
  4. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için ufak bi arastırma yaptım
    delta 168 bar 8 kg
    2*5 =10 kg döküm plaka
    18 kilo yapar
    yada ikinci seceneek
    bi dambıl barı ve 5-2 =10 kilo ben bar taraftarıyım ama söle söyliyeyım benım çalıstırmak istediğim kas bölgeleri gögüs sırt omuz o yüzden halter daha iyi olmazmı tabi siz daha iyi bilirsiniz ama ??

5. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dambilla daha fazla hareket yapabilirsin ve daa faydalidir kaslari daha hizli gelistirir

6. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki abilerim o zmn dambıl alayım fakat hazır setlerimi alayım baktım hazır setlerde 1,5 2 kiloluklar dan 5 tane filan koymuşlar yoksa kendimmi ayrı ayrı alayım barı plakları ??

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ayarlanabilir dumbbell seti almalısın ilk önce alabildiğin kadar ağırını al artık 20 mi olur 30 mu bu senin bütçene bağlı bu iş sabit ağırlıklı dumbellarla yapılmaz birde vücut bir bütündür hem istediğin vücuda ulaşman için hemde estetik görünmen için bütün kas gruplarını önemsemelisin düşünsene misal bacaklar az gelişmiş üst vücut çok gelimiş bu komik bir görüntüye neden olur yada kol var omuz var göğüs yok buda hoş görüntü olmayacaktır onun dışında eğer salona gitmeye imkan yoksa öğretici antreman videoları var internette bol bol izlemelisinki bir sakatlık çıkmasın

8. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Ayarlanabilir dambillar var ama biraz pahalidir alabilirsen ondan al yoksa normal 5 kglik ve 10kglik al önce 5 kg haftada 3 gün farkli bölgelere calis mesea ilk gün gögüs karın diger gün omur kol 3.gün bacak gögüs baslamadan önce 20 dk ip atla ve dambil hareketlerini sadece yapma mesela gögüs oldugu günler şınav çek karın oldugu günler mekik cek kuvetine göre setler ayarla

9. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayarlanabilir dambıllar derken ben döküm plaka alıcaktım onlar iyi değilmi ???

10. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  11. Aahmett

Aahmett Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0