ilk baslangıc.tavsiye gerekli :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve moqqlass tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese mrb uzun süreden beri bb yapmak istiyordum 2 hafta önce bir salona yazılarak başladım
    .ilk günlerde baya eklem agrılarım oldu fakat şuan gayet iyiyim boyum 1.80 kilomda 81 di başlarken şuan 78 im.

gün icinde sürekli balık tavuk yumurta kırmızı et ekmek tüketiyorum.şeker kola vs kafein vs. bu tür şeyleri bıraktım ve protein amino asite başlamak istiyorum acaba ilk aylarda bi zararı olurmu

.birde şunu sormak istiyorum vucut bir bütündür tamam fakat ben sadece omuz biceps ve gögüs bölgemi geliştirmek istiyorum

.ilk 6 aydan sonra yaşam tarzı haline getirmek istiyorum ..günlük besin ve supplement konusunda tavsiye edebilecekleriniz varsa ilk 3 ay için çok teşekkürler herkese zevkli calısmalar bunlarda bir kac resim..

Son düzenleme: 15 Ekim 2009
  2. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    daha yenisin şuan için suplement gerekli değil düzgün beslenme iyi antremanla gelişme kaydedersin.başarılar

3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    yolcu02 ye katiliyorum. suanda kullanacagin supplementden vucudun bi fayda saglamayacaktir ve buyuk ihtimallede buyuk bir kismi emilmeden vucutdan atilacaktir buda parayi cope atmak demektir. yalniz 3 bolge dusuncen yanlis bence bende en basta senin gibi dusunuyordum yalniz omuz biceps gogus calistirim dedim ama olmuyor sunda bacak ve bilek dahil her bolgemi calistiriyorum. yeni basliyorsan sana soylemek istedigim sey sakin ara verme cunku ara verince tum emegin ziyan oluyor

4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ilk 5-6 ay düzenli beslen daha başlar başlamaz takviye almak gereksiz.
    yağlarını eritmen lazım bunun içinde düzenli bir şekilde cardio yapman gerek.

5. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlar için teşekkürler düzenli beslenmenin yanında amino asit kullansam hic bir faydasını göremezmiyim ? her gün aynı şeyleri yemekten sıkılıyor insan sizin ögünleriniz neler.et tavuk balık meyve sebze bal bunlar cidden sıktı 2 haftadan sonra :)

6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    suplement kmse gerekmez demiş bence asıl ilk zamanalrda gerekli şöyle düşünün bir arabaya yüklenen benzin kalkıştamı etkisini belli eder yolculuk sırasındamı ? bence kalkışta asıl ilk baslıyanlarda kullanılmalı bence ek besin cünkü aradan 3-5 ay geçince kaslar sıkılır hacimlenmek zamanla zorlaşır fakat ilk başta alırsa ek besin daha etkili olur , benim görüşüm bu her yeni başlıyanada en azından amino asit eğer imkanı varsa kilosuda iyiyse whey proteinde öneririm zayıfsada güzel bir karbonhidrat ek besini tavsiye ederim...

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Basliginizi yeni baslayanlar bolumune tasidim, zira uye fotolari bolumu ozel kuralla tabiidir. Lutfen forum kurallarini okuyun.

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    supplement kullanirken bile ara vererek kullanirlar genelde cunku vucut onada alisir ve tepkisizlesir mesela 3 ay kullandiysan 1 ay ara ver ki verdigin aradan sonra kaslar supplementi gorunce bayram etsin. araba ornegine gelince eger arabanin deposu 20 lt ise 100 lt benzin koyamayacagin gibi yeni birinin supplement kullanimindanda cok az miktarda fayda saglayacaktir. eger progainer kullanmani gerektiren bi durum olsaydi kullanirdin ama zaten kilon iyi dogal beslenmeye yonel ben baslar baslamaz direk protein tozu kullandim acikcasi cok bir faydasinida goremedim

9. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kilo aldırıcının sebebini anlamadım?

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kilo aldiriciya gerek yok diyorum zaten :)

11. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    Bu sporda zaman ve tecrube calısmaktan daha one cıkıyor. Zaman ve tecrube bıraz kazandıgında kafanda hıc bır soru kalmıycak suan icin sadece herkesın dedıgı seylerı yap kendı dogruların olcak bır sure sonra. Herkesın farklı bır calısma stili var bu işte.

Sayfayı Paylaş