ikinci öğretim öğrencisi ve beslenme sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve etafaz tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Ben 2. öğretim öğrencisiyim 5 de dersim başlıyor ve 11 de bittiği oluyor. gece 2 gibi idmanımı yapıyorum ve 3.30 gibide yatıyorum. peki ben nasıl beslenmeliyim. en çok merak ettiğimde idmandan sonra birşeyler yemelimiyim? Gün içinde 100 gr tavuk göğsünü muhakkak alıyorum.

2. boldlion34

boldlion34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    etafaz bende 2.öğretimim vala 2.öğretim olup body yapmak zor iş.tek güzel yanı öğlene kadar uyuyup vücudu dinlendirme imkanı buluyorsun:).ders saatine kadar body yapmayı denesen daha iyi olmaz mı diye bir önerim olabilir sana.ben boş olduğum günlerde yapmayı tercih ediyorum.en mantıklısı bu bence.eh bazı günler dersi taktımızda olmuyor değil hani:D

3. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    gece 2 de spor yapıp daha sonra da hemen yatman sağlığın açısında uygun değil ve verim alacağını zannetmiyorum buna başka bir yol bulmam lazım başka yolu yok zorlama kendini...

kolay gelsin...

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    anlamadığım şey neden sabahtan yapmıyorsun spor çalışıyor musun? mesele gece spor yapman önemli değil. önemli olan vücut saatindir. misal ben akşam 7 de antreman yaparım 8-8.30 gibi yemek yerim 11-12 arası yatarım sabah 7-7.30 gibi de kalkarım . gece 2 de antreman yapıyosan yemek yedikten 2-3 saat sonra yatarsın uyandığındada kahvaltı edersin.senin gün içinde yaşadığın saatlerle benimkiler farklı olur ama antreman saatlerine göre benzer olur. antremandan sonra kesinlikle beslenmelisin ama hemen uyursan sorun olabilir.

5. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence uyku vakitlerini ayarla dersin bittikten sonra oyalanmamanı öneririm 11 de derslerin bitiyorsa en geç 00.30 - 01.00 gibi yat ve sabahta erken kalk sporu o araya dersten önce bir yere sıkıştır ..

6. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    erken kalkarsam saat 10 gibi uyuklamaya başlıyorum antremansız. bide antreman yaptığımı düşünürsek öğlenleri. okulda felç olurum 8 de güm uyurum yani:) o yüzden kayıyor saatim gece 3 gibi yatıyorum ve saat 11 gibi uyanıyorum artık. Yani idmanımı 12 gibi yapsam hemen arkasından tavuk göğüsümü yiyip 1 saat sonrada yatsam hem proteini vucuda vermiş olup hemde kasları dinlendirmiş olmaz mıyım? Eskiden tavuğu idmandan sonra yer öyle yatardım. Şimdi ise öğlenleri yiyorum gece idmandan sonra sadece yoğurt yiyorum. Sizce tavuğu idmandan sonra mı yemeliyim?

7. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    her bide unutmadan tavuğu hem öğlen yiyip hemde idman sonrasında 2 ayrı tavuk göğüsü mü yesem 1 günde. öyle daha fazla mı işe yarar

8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    antreman sonrası pek uygun değil yoğurt sonuçta casein proteini tavuk ve yeterli miktarda karbonhidrat antremandan sonra tüketilmeli ki vücudunu besleyebilesin ama sana tavsiyem uyan güzel bir kalvaltı et ondan son ra tekrar ye. gece programını yiyip yatıyorsun hemen. kişisel fikrim yatmadan en geç 2.5-3 saat önce yeme kesilmeli tabi yatmadan önce alınacak caseini saymıyorum.

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence etafaz kardeşim

max growth ve gelişim orta seviyeli arkadaşlara
    öncelikle selam lar ben kendim ve arkadaşımla 2 aylık çalışmamızı siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim. ki bu hipotezim testlerle ve deney gözlemle yarumlanmıştır. istenildiğinde test sonuçları scan edilip verilecektir.
    kimyager olan arkaşımla birlikte ben aynı etki çerçevesinde çalıştık ve 2 aylık çalışmalarımız neredeyse 1 aylık çalışmamıza bedeldi.

deney: miyoloji ve insanın max gelişim süreci

artrenman ağırlıklarımızı ve beslenme koşullarımızın temelini uykuya verdik 60 gün boyunca haftada 3 gün boyunca yatmadan saat 12 den önce ağır antrenman özellikle omuz ve çevresi gözüs ve bicepsler çalışıldı ve düzenli olarak 5 yumurta bütünü yenilip solgar zinc 22mg çinko takviyesi yapıldı ve 150 mg c vitamini combinesi yapıldı. pro+zn+c vit. takviyesi ve aylık testler kendini belli etti.

sonuçlar.
    1 ay sonu fsh lh düşüş testo da artış ve kortizol seviyesinde düşüş gözlendi

2 ay sonu

fsh lh düşüş tekrar gözlendi çok az. testo inanılmaz artış söz konusu ve gh 0.005 >
    tabi bu çalışmalarda çörek otu da kullanılmıştır. keşke kullanmasaydık çönkü bir ikilemde kaldık

acaba bu etkilerimizin nedeni çörek otumu yoksa yumurta çinko ve c vitaminimi.

bu yüzden antrenmanlarımızı daima 8,30da başmama kararı aldık ve görünüş olarak gözle görünür bi gelişme kaydettik. bu gözlemlerimizden önce hormanal faailiyetlerimizin yüksek olduğu sabah vakitlerinde çalışma yapardık fakat artık kararımızı değiştirdik bence antrenman ve uyku arasında ve besinlerin sindirimi açısından enaz kendimize 2 ssat verip çalışmamızı sonra sonlandırdık.

10. etafaz

etafaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler arkadaşlar.Değiştirdim düzenimi. Artık L-CARNİTİN kullanıyorum sabah 7 de 45 dk lık koşu yapıyorum (yürüyüş- koşu) sonra eve gelip biraz mekik çekiyorum. öğlen yine tavuğumu makarnamı yiyorum. idman saatimide 9 a çektim 10 da bitiyor. göğüs etimi yiyorum 1-2 saat internet televizyon derken öyle uyuyorum. ama bu tatil zamanı böyle okul zamanı ne olacak hiç bilmiyorum :(

11. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    dostum biraz zorla kendini okul zamanı,saat 5te başlıyorsa ders rahat rahat yetiştirirsin ya,bir gün uykusuz kal sabah erken kalk bu düzeninde hergün 11de kalkıyormuşsun ya 3 te yatıp,7 gibi kalk zorlada olsa antremanini yap okuldada dayan,sadece 1 gün daha sonra 11de cıktıgında eve varınca 12 gibi uyursun yada 11:30 gibi böylece uykun düzene girer birde saat kurarsın sabahları,eyer vakit ayırdıgın birşeyler varsa sabah 8:30da kalktıgını düşünelim yada 9da daha sonra kahwaltı 9:30da bitse,12 gibi yesen,2 gibi antreman yapsan,sonra tekrar antreman sonrası öğününü yesen krallar gibi hem kendine vakit ayırırsın hemde okulda dinç olursun bunu bir düşün:) kolay gelsin(aynı sorun bazı üyelerimizdede varsa,yardımcı olur umarım bu fikir)

Son düzenleme: 6 Ocak 2009
  12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA

Sayfayı Paylaş