idnam sonrası yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DepremAli tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. DepremAli

DepremAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba 3 aydır bu sporu yapıyorum beslenme ile ilgili aklıma takılan bi sey var
    su an protein tozu fln kullanmıyorum idmandan 1 1.5 saat sonra fln ancak et yiyebiliyorum sizce bu süre cok mu uzun idmandan hemen sonra protein tüketmelimiyim bu süre içerisinde et tüketmem gelisimimi engeller mi daha hızlı protein tüketebilmek için protein tozu kullanmam gerekio protein tozu na baslarsam bu sebepten basliyacam
    birde protein tozu kilo aldırır diye duydum böle bişi var mı protein tozu yağlanmaya fln sebebp olur mu

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Arkadaşım protein tozu kilo aldırmaz öncelikle için rahat olsun ve genelde 1 ölçek toz 100 ila 130 kalori arasında olup 25 gr pro içerir (ortalama olarak yazdım)
    İdmandan hemen sonra et yesen bile bu zaten miğdede parçalanıp açığa çıkacak proteinin kaslara gitmesi birkaç saati bulur önemli olan her öğünde yeterli pro almak
    Eğer toza paran varsa bence mutlaka al veya amino asitte 3 aylık bir sporcu için yeterli olucaktır
    Yinede süpplement kullanmadan çabuk protein dersen yanında yumurta beyazı yoğurt ve süt gibi ürünleri ufak bir kapta götürebilirsin.

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    whey protein tozları asla kilo aldırmaz.kas kütleni arttırmanda yardımcı olur.
    ve antrenmandan sonra vücudun gerçekten proteine ihtiyacı oluyor fakat bunu kana çabuk karışan (whey protein) ile karşılamalısın.antrenmandan çıkar çıkmaz hemen bi biftek yesen bile midede eritilip protein olarak sentezlenmesi birkaç saati bulur ki bunun da bi anlamı olmaz.
    eğer alabilirsen whey protein almanı öneririm antrenmanlardan 45dk önce ve antrenmandan hemen sonra olarak kullanabilirsin.
    ayrıca antrenman bitiminden 1.5-2saat sonra yemek yemelisin.

4. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Whey protein gerek yok kardeşim evde yakınsa eğer idman sonrası basit şeker alıp ilaveten 10-15 dakika içinde 7-8 yumurta beyazı yersen whey'in etkisini görürsün o öğünlük

5. DepremAli

DepremAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi de hafta da 3 gün ağırlık calisiorum 2 günde kickboksa gidiyorum kickboks antremanları cok ağır aliyor benim acımdan bi sıkıntı yok aslında ama ağırlık salonundakiler cok fazla efor harciyorsun orda kas gelisimini engeller diyor ne kadar doğrudur?

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    doğru diyorlar
    salonda aşırı kalmak da kas gelişmesini olumsuz yönde etkiler.maksimum 50-55 dakka dur salonda.
    ve sana tavsiyem vg günlerini ya da kickbox günlerini azaltman.çünkü vücut asıl olarak dinlenirken gelişir.

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    whey protein yağlandırır doğrudur.

hızlı sindirimi olan herşey yağlandırır olay bu kadar basit.

8. DepremAli

DepremAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık salonunda mı maksimum50 55 dakka durim?

9. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhıdratın hızlı sındırılenı yağlandırır, cunku hızlı tuketılmek ıstenecek, tuketılemedığı ıcın yağ olarak depolanacaktır. Tek seferde 60 grm whey alınırsa onun da fazlası yağ olarak depo edılecektır. Ancak 20-30 grm olarak alınan whey ın yağ olarak depolanması mumkun değıl..

Kısaca, Ihtıyac fazlası olarak tuketılen hersey yağlandırır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:54 ----------

Katılıyorum.

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

araştırmadan polemige girmeyelim arkadasım whey den tek seferde 60 g la alakası yok 10 g bile alsan yaglanma yapar cnku hızlı emilim söz konusu. saygılar...

11. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Saçma sapan konuşma nolursun abi 10 gr whey bile yağlanma yapar demek ne ya bu kadar cahillik olmaz pessssss kafa_
    Yağlanmamızdan sorumlu olan hormon insülindir ve insülin karbonhidrat metabolizmasında salgılanır buna rağmen antreman sonrası basit karb almak (miktar önemli) o bile yağlanma yapmazken whey kullanmak yağ yakımının devamını bile sağlıyıcaktır .

12. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Whey protein tozları kilo aldırmaz mı ?

Peki kas kütlesinin artışında whey pro etkisi varsa bu kilo artışınada sebep olur. Kısaca yağlı bir kilo artışı değil hacimsel kilo artışıdır.

13. Erkel

Erkel Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Serbest form amınolar daha hızlı emılıyo, amıno da kullanmayalım o zman :D:D

Bundan sonra bulgur plavına yumulurum ben, yavas sındırılıyo ya, yağ değıl kas yapar belkı :D:D

14. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar bahsettigim 50 g yağlandırma degilki bilmeden atlıyor dalga geciyorsunuz size birşey yazanda suc a.......

15. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    arkadaşım ben genelde yoğurt ve makarna yerim kilo almaya çalıştığım için. Antremandan en geç yarın saat sonra yemen en yararlısı bence .

16. DepremAli

DepremAli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki aynı anda hem yağ kütlesi kaybedip hem de kas kazanılır mı
    bi çok kişi kas yaparken aynı anda biraz kilo alımı ve yağlanmanın da beraber olacağını söylüyor

Sayfayı Paylaş