Humerus ve on kol kemik ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaslar bir suredir birtakim imkan eksikliklerinden dolayi parklarda barfix demirlerinde dips istasyonlarinda kendi capimda agirlikla calismalar yapiyorum.sorun su ki calistigim agirliklar inanilmaz yuksek olmadigi halde (vucut agirligim + 40 kg = 120 kg)hareket esnasinda ve sonraki birkac saati kapsayan donem boyunda kemik agrilarim oluyor.ozellikle on kol ve humerus kisimlarimda.Kas ve bag doku kaynakli olmadigina eminim nasil olduklarini iyi bilirim fakat bu resmen kemigim merkezinden sizlama seklinde geliyor.hareket esnasinda sadece kemige yukun tam dik sekilde bindigi açı sinirlari icerisine girdigimde(dips ornek olarak) gelen bu sizlama hissiyati ayrica dinlenme donemlerimdede anlik olarak geliyor.daha once bukadar siddetli olmamisti.sakatlik belirtisi falanda yok yani dusundurucu acikcasi.agirlik arttikca adaptasyon geregi kemik mineralizasyon oranlarinin dogal olarak yukselecegi asikar fakat agrilarin bundan kaynakli oldugunu sanmiyorum veya agri olusturma potansiyeline sahip bir adaptasyon mekanizmasi olsa dahi bukadar agri olusturacak kadar siddetli meydana gelecegini hic zannetmiyorum.zira bunun meydana gelmesini saglayacak uyartiyi olusturabilmek icin herhalde 300 400 kg squat falan yapip yaninda anabolik madde almak gerekir diye dusunuyorum.tabi varsa boyle birsey..
    Arada kendimi belki buyume agrilaridir diye bos bos avutuyorum iste :D:D
    Sizce sebep ne olabilir ara vermemi gerektirecek birsey mi?

Sayfayı Paylaş