HomeGym - Ağırlık seti hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Requiem for a Dream tarafından 1 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Requiem for a Dream

Requiem for a Dream Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba.
    Tekrar spora gidecektim fakat ağırlık seti almamın şu an için daha uygun olacağına karar verdim. Çünkü ağırlık seti sürekli bende kalacak ve gerektiğinde seti satabileceğim. Mükemmeliyetçi bir yapım olduğundan eşyalarımı titiz kullanırım ve elimden uygun fiyata çıkaracağımı düşünüyorum eğer bir gün satacak olursam tabi :)
    Ama arkadaşlar hangi seti alacağıma bir türlü karar veremedim.
    400-450 lira gibi bir bütçem var ve bu paraya şu an için hepsiburada.com dan şu iki seti alabiliyorum;
    http://www.hepsiburada.com/liste/al...oraltis217&categoryId=387329&SKU=SPORALTIS217
    http://www.hepsiburada.com/liste/de...ordelta838&categoryId=387329&SKU=SPORDELTA838

Delta'nın 50 kg'lık seti biraz pahalı o yüzden Altis'in 50 kg'lık setini almayı düşünüyorum ama Delta daha iyiyse, onun 50 kg'lık setini almam daha iyi olur herhalde.
    Ama gerçekten hangi marka daha iyi bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    Daha uygun fiyata alabileceğim başka set varsa, yazarsanız iyi olur çünkü 2-3 gün içinde almayı planlıyorum bunları :)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2014 ---
    Edit: Delta ürünü Hizlial.comda daha ucuzmuş.
    http://www.hizlial.com/delta-dambil-set-cantali-dokum-50-kg-ds-96543/10287236

Son düzenleme: 1 Ekim 2014
  2. Requiem for a Dream

Requiem for a Dream Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    50 kg'lık set içindeki bar için birleştirme yapacağımızdan bazıları barın bu özelliği nedeniyle fazla ağırlığa gelemediğini söylüyor. O yüzden vazgeçtim çünkü 50 kg'lık setin üstüne 20 kg daha ağırlık alacağım(10 kg x 2). Yakın zamanda bir 20 kilo daha almayı düşünüyorum. Bar bu ağırlıklara gelemeyecekse almak mantıklı değil diye düşündüm.

Sonra hepsiburadadan ayrı ayrı almayı düşündüm.
    http://www.hepsiburada.com/liste/de...1864&categoryId=387326&SKU=SPORDELTA1864-05X2
    http://www.hepsiburada.com/liste/co...d=sporzf268&categoryId=387326&SKU=SPORZF268-5
    10 kg * 4 = 159.92 TL ( Cosfer marka )
    5 kg * 2 = 39.98 TL ( Cosfer marka )
    2.5 kg * 2 = 21.89 TL ( Delta marka )
    1 kg * 2 = 9.98 TL ( Delta marka )
    0.5 kg * 2 = 4.90 TL ( Delta marka )
    Toplam ağırlık = 58 kg = 236.67 TL

Cosfer 36 CM Krom Bar * 2 = 29.98 TL
    Delta Uzun Krom Halter Barı - 152 Cm = 38.99 TL
    Delta Z Bar Kromajlı İçi Dolu ( 120 Cm ) DS 1062 = 33.98 TL
    Toplam bar fiyatı = 102.95 TL

Toplam fiyat = 339.62 TL

Böyle alacağım büyük ihtimal. Nasıl arkadaşlar kazık falan yemiyorum değil mi? Sonradan pişman olmak istemiyorum. Mesela Delta yerine Cosfer marka almamı tavsiye ediyorsanız, lütfen söyleyin aralarında 1-2 TL fark var zaten.

Son düzenleme: 6 Ekim 2014
  3. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bence ayarlanabilir 50kg dumbell ve düz bar al n11de 150tl olması lazım. Bir tane de ağırlık sehpası alırsın 120ye hem göğüs kasların daha iyi çalışır hem aynı fiyata daha iyi ürünler almış olursun

4. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    o senin dediğin plastik ağırlıklardir hic tavsiye etmem sahsen. Döküm al ömür boyu kullan

5. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
  6. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    iste vinyl plakalar fiyati uygun diye tercih edilebilir ama boyutlari cok buyuk rahat kullanilabilecegini düşünmüyorum ben döküm taraftariyim dökümün kullanim omrune hic biri erisemez

7. Lisra

Lisra Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben fazla incelemediğim için bilmiyorum doğrudur dediğiniz

8. Requiem for a Dream

Requiem for a Dream Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Vinly plakaları hiç kullandın mı bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye etmem çünkü çok hantallar. Hani ikisi de 5 kilo çok fark yapmaz herhalde diye düşünme sakın çünkü çok fark ediyor gerçekten. Salonda elime 5 kilo vinly kaplama dambıl aldım sanki 10 kiloymuş gibi zorladı lateral raise yaparken.

9. Requiem for a Dream

Requiem for a Dream Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
  10. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bende vinly kaplı set aldım yorumlar kesinlikle doğru acayip büyükler. Demir döküm al rahat edersin. Demirlerin boyutları kücüktür hatta vinly ile arasında 1.5 kat en az var.

Sayfayı Paylaş