Hocamın anlayamadığım beslenme programı ve benim programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sharlon tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sharlon

sharlon Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yaklaşık 1,5 aydır bu sporu yapıyorum.

Boy: 1,78
    Kilo : 76

Vücut ölçülerim:
    göğüs: 93
    bel : 83
    sol kol : 31,5
    sağ kol : 33,5.

Karın bölgemde yağlanma var. Üst kısmımı geliştirip, beslenme şeklimle de yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum. Şimdi gelelim sorunuma. Salondaki hocalardan silah zoruyla ancak bilgi alabiliyorum. Sağ olun sizin gibi arkadaşlarımızın paylaştıkları ve bilgileri ile her gün yeni bir şeyler öğreniyorum. Hocadan nasıl besleneceğim konusunda bilgi vermesini istedim. Zar zor bir program yazdı aynen paylaşıyorum.

SABAH : 1 dilim kepek ekmeği, 2 ceviz, az yağlı b peynir 1 dilim.
    ARA ÖĞÜN : 1elma
    ÖĞLE :100 gr tavuk göğsü ya da et, yağsız salata 1 dilim kepekli ekmek, 1 kase yoğurt.
    ARA ÖĞÜN : 4 adet bisküvi
    AKŞAM: lahana ya da kabak yemeği etsiz olacak. 1 kase yağsız yoğurt. yağsız salata. 3 kaşık pirinç pilavı.
    GECE: kavun 200 gr ya da 1 adet elma.

Şimdi bu programda bana yanlış gelen şeyler var. Birincisi yeterince protein içermiyor. sonra karbonhidrat çok az. Antrenman öncesi kompleks karbo bile yok. Ayrıca her gün daha ağır girdiğim bir programım var. bu diyetle herhalde salonda yığılıp kalırım. Kas erimesi riski de cabası. Sanırım bendeki bu yağlanma için böyle bir şey yaptı ama antrenman zorluğunu unutmuş olmalı.
    Bu da benim araştırarak kendimce çıkardığım beslenme programım:

SABAH : yulaf ezmesi (yarım yağlı süt ile, ceviz,kuru üzüm,musli ile) 1 tam 3 yumurta.1 dilim beyaz peynir.
    bazen çavdar ekmeği 1 dilim.
    ÖĞLE : ızgara tavuk göğsü veya ton balığı 160 gr. bulgur ya da makarna.
    ARA ÖĞÜN: ceviz,badem,fındık az miktarda. muz 1 adet.
    ANTRENMAN ÖNCESİ : bulgur bir miktar.
    ANTRENMAN SONRASI: 500 ml üzüm suyu.
    AKŞAM: tavuk göğsü, veya sulu et yemeği az yağlı. bulgur az miktarda. 1 kase yoğurt.
    GECE: yarım kase yoğurt ile 50 gr lor peyniri.
    (tuz,şeker,un kesinlikle yok. Etlerde çok az yağ kullanıyorum. protein miktarının hala az olduğunu düşünüyorum.)

Sormak istediğim yağ yakmak ve aynı zamanda kas kazanmak için (bazıları 2 si bir arada olmaz diyor.savaş hocamın anlattıklarından anladığım kadarıyla beslenmemle kas kaybı yaşamadan yağ oranımı aşağı çekebilirim) kalori açığı çıkarmak için akşam karbonhidrat almıyorum.öğlen ise karboyu azalttım. sizce benim programım mı faydalı yoksa hocanın programımı? Benimkinde eklemem çıkarmam gereken bir şey var mı?

Eğer yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş