HOCADAN DAYAK YEMEMEK ICIN TAKTIKLER

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muharremp08 tarafından 15 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Her hafta 1-2 defa ringe cikip kendi aramizda dovusuyoruz. Dahacilik hic yenilmedim sayilir. Fakat hoca bugun ders sonuna dogru kizlari ringe alip bi guzel dovdu. Sali gunu de bizi alacakmis. Hoca dunya sampiyonu fakat aylardir antremanlara katilmiyor. Esnekligi var ama tekme cok kullanmiyor. Fazla dayak yememek icin ne yapabilirim ? Aramizda 10-15 cm var ve kilo farki var. Vur kac yapsam surekli bilmiyorum bi tekmeye cenemi yamultmasin :grinning: Var mi taktik verebilcek sunu yap pek vurmaz diyebilceginiz? Hocanin cocugu " siz vurmayinca sert vuruyor. Durmadan vurun ve karninizi sıkın sert vurur " diyor. Bekliyorum yardimlarinizi fikirlerinizi

2. IvanDrago2

IvanDrago2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    jab jab overhand left hook

3. Muharremp08

Muharremp08 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Ben diyorum adam uzun sen diyosun overhand

4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Haha yarıldım ya :)

5. war10ck

war10ck Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    daha hiç yenilmedim ne demek :D o yaptığın antrenman, ve antrenmanın kazananı, kaybedeni olmaz.

6. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Kesin çözüm, sparring günü sakatım de. Bir yerini hafif incitsen daha inandırıcı olur. :)

7. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Bu işe gireceksen korkmayacaksın.
    Ben yurt dışında kafes dövüşü antremanlarına başladığımda 1 ay kadar sonra karşıma kafes dövüşünde 4 yıldır antreman yapan üst düzey bir sporcuyu koydular. Sonuçta gerçek bir maç değildi antremandı. Ha temiz bir dayak yedim, okşayarak bile dövdü adam ama gene olsa gene çıkarım karşısına. Çünkü o cesur davranışımın karşılığında üst düzey sporcularla antreman yapma şerefine eriştim)
    Ha illa taktik dersen sana 3 taktik vereyim.
    1- Fake vuruşlara aban. (İnternette görebilirsin. Bu kısa sürede tekniğini geliştiremezsin ve güçlenemezsin. Sadece taktik açısından fake vuruşları ezberle. Mesela ben rakibe birkaç tane sol tekme vuruyorum rakip artık sol tekme vurmamı beklediğinde sol ayağımı kaldırıp vuracak gibi yaparken sıçrayıp sağ ile vuruyorum.Hem artislik de oluyor:))
    2- Darbeden kaçamadığını anladığında tüm vücudunu sık. Eğer kendini kasarsan, darbenin şiddetini azaltmış olursun.
    3- Çok fazla tekme kullanma. Daha çok yumruk çalış. Tekme insanı erken yorar.

Yaptığın işten keyif almaya çalış. Kimseye kendini kanıtlamak zorunda değilsin. O düşünce sende stres yaratır.

Paraklit bunu beğendi.
  8. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Çok güzel açıklamış, tebrikler.