Hoca bicepse 3 hareket verdi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JasonStathamTR tarafından 18 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bugün adaptasyon ilk ay programını bitirip bölgesele geçtim göğüs ve biceps çalıştım. Salondaki hocalara pek güvenim yok biceps için 3 hareket dedi ilk ay sadece barbell curl yapmıştım. bugün barbell curl,dumbell curl ve scott curl sehpasında sırayla tek kol curl yaptım. üçü de aynı şekilde çalıştırmıyor mu bicepsi? yanlış gibi hissediyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bicepsin zaten bi uzun başı bi kısa başı var , kısa başı tepeleme büyümesine yarıyor.Aslında programın ideal.Scott daha çok kısa başa vuruyor.Biceps zaten küçük bir kas grubu olduğundan hareketlerini hangisini yapsan aynı kas grubunu kesin çalıştırıyor , çalıştırma yüzdesi biraz oynuyor ve başka bölgeden destek almayı çeliyorsun.Scotta omuz başından fazla güç alamazsan , diğer iki harekette alıyor olucaksın.Ve bicepste 3 hareket ideal ama ben mesela bilek güreşi antremanları sık yaptığım için biceps günü Hammer varyasyonu olmadan geçmiyorum ve ikinci hareketim mesela dumbell curl değil hammer curl olurdu , önkol kasıyla biceps arasında birleştiren kasıda çalıştırıyor.

3. byerlikaya45

byerlikaya45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Barbell curl ve dumbell curl hareketleri birbirinin neredeyse aynısı. Bu hareketlerden birini seç ve o ilk hareketin olsun. İkinci hareket olarakda hammer curl yap. Sadece bir tavsiye, yanlış anlama :)

Sayfayı Paylaş